Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
29. júl 2011

moje poobedna rychlovka, dievcata dik, ze ste ma nakopli na to, aby som upiekla, vsetci viac menej ocakavali, ze ked peciem, tak urcite prinesiem nieco 🙂
tak aspon taku jednoduchu, ale kazdemu velmi chutila, tato gastanova je zarucena kvalita 😉

vejinka
29. júl 2011

@ikula2 tie skratky nepoznam 😀

lusil2005
29. júl 2011

@ikula2 wow je to nadherne!!!!!!!! tie trubicky su tam suprove!

lusil2005
29. júl 2011

@mizulienka jaaaa sa idem do tej gastanovej prave pustit!!!! 😀 som si povedala ze ju musim este pred porodom ochutnat, lebo ked budem kojit, taketo dobroty si budem musiet na chvilu odpustit. moja mala ma tiez alergiu na mlieko, muku a vajcia, takze s krpcom budem v tomto velmo opatrna 🤐

ikula2
29. júl 2011

@lusil2005 dakujem 😵

@vejinka tu si pozri http://cukrarskepotreby.eu/predaj/838/Pasta-Dam... a ta K2 nie je skratka iba nazov ta je este lacnejsia tak 5e

vejinka
29. júl 2011

@dadka212 no doteraz sme mali len take obyc.puncova cokol. capucino proste nic extra

ikula2
29. júl 2011

@mizulienka take piskoty som este nevidela krasa a aj ja chcem ochutnaaat

vejinka
29. júl 2011

@ikula2 uf 5 kil je moc neplanujem nejaku nadrozmernu

mizulienka
29. júl 2011

@ikula2 mne sa zasa paci tvoja, to s tymi trubickami vyborny napad, to by ma nenapadlo 😉

vejinka
29. júl 2011

musim koncit no zajtra som tu ako na koni

ikula2
29. júl 2011

@mizulienka dakujem no improvizovala som, lebo som mala polamane trubicky tak som dumala a dumala 😀 , ale tiez som spokojna hlavne preto ze tie orchidee konecne vyschli 🙂

mizulienka
29. júl 2011

@ikula2 tak super, ze vyschli 🙂 troska zasvietilo slnko, tak aj im pomohlo.
kamoska sa urcite potesila, aku si robila plnku?

ikula2
29. júl 2011

@mizulienka cokoladova a kokosova s malinamy 😝 to je akoze smajlik mnam , nam velmi chuti

ikula2
29. júl 2011

@mizulienka malinami 😲

bzucinka2
29. júl 2011

@zlatat no ked budem robit tie bezlepkove 🙂 doteraz som brala 10 a teraz budem 12 😀

bzucinka2
29. júl 2011

@mizulienka mnam vyzera super 🙂

mizulienka
29. júl 2011

@ikula2 tu kokosovu robis podla toho receptu co davala lusil?

petusko
29. júl 2011

este som tu nakukla a neda mi nenapisat, ze som dnes skusala kokosovy Creme Ole a mnamka velika 😉 🙂

mia1111
29. júl 2011

@bzucinka2 - no sranda je, že v septembri má meniny malý, mm aj ja - v rovnaký deň 😀 . Tak takúto detskú skúsim malému v novembri, nám urobím na meniny takú "spoločnú" 😀
@gabika11 - krásne husličky, ako živé 😉
@mizulienka - jééééj, tak táto rýchlovka sa Ti fantasticky vydarila 😵
@ikula2 - krásna trubičková, a tie orchidejky sú super😉
Ja som dnes piekla len čokoládovo-hrozienkové muffinky. Môžem pridať fotečku? Nie je to síce téma o muffinkách, ale tak hádam ma nezvozíte pod čiernu zem 😀

ikula2
29. júl 2011

@mizulienka to neviem ja robim kokosovy puding plus kokos a maslo, cukor podla chuti a tak isto aj mandlovy krem mandov.puding mandle plus maslo

ikula2
29. júl 2011

@mizulienka prosim ta kde si kupila tie piskotiky take dvojfarebne?

mizulienka
29. júl 2011

@ikula2 u nas (v Rovinke) v takom malom obchodiku, tiez som ich videla prvy krat

broucek2
29. júl 2011

ahoj holky, potřebuji poradit. Chtějí po mně kamarádi od bratra svatební dort. Vzhled je takový hodně divoký barevně s garberami v různých barvách. Bude třípatrový - průměry 31, 24 a 17 cm. Plněný by měl být nějakým tvaroho/jogurtovým krémem s ovocem, čehož se fakt bojím, dělala jsem jen máslové krémy. Myslíte, že mi taková náplň bude na přelomu srpen/září držet? Poradíte recept na ověřenou náplň? Samozřejmě potřený bude máslovým krémem, aby netekl potah. Kolik si za něj mám říci? bude jen zdobený dokola garberami, nic složitého. Barevně by měl být růžovo - zelene - tyrkýsovo - bílo- žluté.

mrka2
29. júl 2011

ahojte, no opat nadhery, tie husle neskutocne no a otatne tiez, ved som dala liky,tak budete vediet,kotre z vas myslim. 😀 no tu je moj syr. inak mne sa ta PDT special uplne roztapa 😲 urobila som si z nej kopacky a tie su uuuplne ze take makke,ze ked sa ich dotknem,tak uplne az ako keby tiekli,ale drzia po kope zatial 😖 to bude isto tym vlhkom.... 😖 stary dom to je des 😠

mrka2
29. júl 2011

@petusko aj ja si na ten kokosovy Ole brusim zuby. musim skocit do obchodu,ci ho naaahodou nemaju. o com pochybujem,no ale clovek nikdy nevie 😕

gabika11
29. júl 2011

No a tu je vysledok, uz aj dozdobena torticka, sa mi zachcelo az okolo pol jedenastej dopisat meno a vek, tak som to urobila radsej akoby som zajtra nemala stihat, kym po to dojdu 😉

reruna
30. júl 2011

@gabika11 ty housle jsou úplně jako skutečné, to se ti strašně povedlo 🙂
@mrka2 super sýr a myšky, byla by škoda, kdybys s tím sekla, pečeš krásně, ale tys to určitě nemyslela výžně, že? 😉
@jakelina pěkná, taková jednoduchá - a jak máš zdobený ten spodek, není to dobře vidět na té fotce, ale vypadá to zajímavě, ten hnědý proužek....
@petusko opět krása 🙂
@vejinka kup si tu hmotu WI nebo Smartflex, to máš zaručený úspěch a nemusíš se stresovat

A už přestaňte dělat chutě s těma kaštanovýma dortama, mám na to hroznou chuť a to pyré tu fakt nikde není k sehnání! @zlatat dívala jsem se v Lidlu, Tescu, Albertu, malých obchůdkách u nás.... nic, nic...to bude stejné asi jako ten váš Zlaty klas, to taky není v ČR k sehnání... a stejné i mouka T650 na pečení chleba, tu mívali aspoň v Kauflandu, už tam taky není....
A medovník se mi povedl!

reruna
30. júl 2011

@petusko tak kokosový krem Ole jsem taky neviděla....u nás mám problém sehnat ten vanilkový

broucek2
30. júl 2011

@gabika11 krááása

petusko
30. júl 2011

@mrka2
@reruna ja som ho kupila v malych potravinach Coop vedla v dedine. Myslim, ze vo velkych hypacoch budu tiez 😉