Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luci79
26. aug 2011

ahojte baby,
dostala som piestikove vykrajovacky ako darcek....ale.....uz take mam 😒 ...nemate niektora zaujem?

katy1979
26. aug 2011

@jakelina samozrejme ze to mam vyfotene. za hodinu si pre nu pridu tak snad nebude frflat

dajna11
26. aug 2011

@vlada111 no ja som rada že niečo pekné som našla,lebo mi minule exol počíač a všeko sa mi vymazalo...začínam ukladať nanovo a ty si prvá🙂 😀

zuba
26. aug 2011

@vlada111 nemám slov - je fakt dokonalá

zuba
26. aug 2011

babule to na FB ste v tortomaniačky z MK? lebo sa mi ťažko hľadajú vaše výtvory a ktosi tu spomínal FB

mizulienka
26. aug 2011

dievcence, ktore ste robili s pipping gelom, chcem sa iba ubezpecit...tortu budem mat tyrkysovu, staci mi, ze stetcom nanesiem cisty gel priamo na hmotu? dakujem

anibas
26. aug 2011

@benjik blahoželám k t. 😵 😵

katy1979
26. aug 2011

baby v zivote som nemala taky stres z torty ako teraz. sa citim ako pred skuskami ze ci vyletim ci nie. fakt som mzvedava co povie na tu tortu. uz mi je zle tak nech si pre nu rychlo pridu.

mizulienka
26. aug 2011

@katy1979 uz ju mas hotovu? hod foto 🙂 v tom teple to je strasne, ja som akurat naplnila torty, ale ani v chladnicke tie plnky poriadne nejak netuhnu...ja si neiem predstavit, ako budem vecer potahovat a este zdobit...tentokrat som v casovom sklze 🙂 nejak sa neviem prinutit nic robit 😒

zuba
26. aug 2011

@katy1979 aj ja som na už zvedavá

pipka
26. aug 2011

@katy1979 no som zvedava na foto...urcite tu budeme odpadavat aka nadherna 😕 🙂 🙂 🙂
a tvoja vrodena skromnost ti neda pochvalit sa sama 😎

pipka
26. aug 2011

@luci79 jaaaa, akurat som tu vcera pisala, ze si ich musim zaobstarat...za kolko ich predas?

pipka
26. aug 2011

@mima595 a co sa s nou stalo? ved tu vyzera na foto ok, ci nie? 😕 😉

katy1979
26. aug 2011

@pipka silno pochybuj. vies co ma najviac serka. ani nie toze som to zmenila bez jej suhlasu ale tie lalie na drotikoch. male drzia pokope ani sa nehnu na tych velkych neviem ci zo mam sekundakom lepit ci ako nech to drzi tam kde ma a netoci sa to.

mima595
26. aug 2011

@pipka - tu este hej, lebo to bolo fotene pred cestou 😉 ...ale ked si poriadne vsimnes, tak sa tam už potahovka trhala v mieste prekliestikovania..a pocas cesty tam vznikla asi 2 mm diera....
ale MM tvrdil, že to bolo kontrastne, akože narocky...

až tak mi to zily netrhalo, bolo to na narodky ako darcek, takže sa to rychlo zjedlo...ale aj tak ma to mrzelo, tolko roboty a potom sa to takto spacka

pipka
26. aug 2011

@katy1979 vies co, podla mna nespekuluj, im sa bude urcite pacit taka aka je 😵 ty si pedant a urcite bude nadherna, o tom nepochybujem 😎 😎 😎 teda ja budem híkat urcite 😀 😀 😀
s tymi mojimi "vytvormi" 😅

ale zas potesi, ked mi moja mama povie, ze jeeeeeej, ty si sikovnaaaa 😀 😀 😀 totiz moja mama pecie akurat tak strudlu z listkoveho cesta 😝 😀 😀

pipka
26. aug 2011

@mima595 no ved nase srdcia teraz akurat caka cesta na zahorie 😅 😅 😅 tak uz mam nervy ako to v tom pekle co je vonku prenesieme 😝
asi poslem muza, nech najprv vypeckuje klimu a ja s tortou nasadneme az ked bude v aute aspon 15°C 😝 😝 😀 a to idem este pobalit zradlo, deti, nanossit to vsetko do auta...a sranda bude ak v tom strese torta ostane v chladnicke a mna to napadne niekde na dialnici 😀 😅 😀

katy1979
26. aug 2011

@pipka jaj moja mama je velky kritik kedze ta pecie vzdy ona sice nechvali moje torty len mi hovori ci som poslala ukazat takej tetke a hentakej tetke. ale hned skritizuje a preco take cesto a preco davas do parizaku maslo a to tam davas vela cokolady to sa ti zrazi 😀

katy1979
26. aug 2011

ze pridu o siestej 😀 tak maly sa zobudi a ideme my von

pipka
26. aug 2011

@katy1979 vidis vidis...zlataaa moja mama nepekarka 😀
to ja mam po babke ze ma to bavi...len teda tie vysledky zatial nie su boh vie co...ale sak snad casom 😝 😀

no o siestej tu uz nebudem, ja az v nedelu dojdem, ale to prve ako otvorim comp idem kuk tvoju torticku 😀 😵

katy1979
26. aug 2011

@pipka ja ju dam dokopy uz teraz len ked ja sa bojim ze mi to cele svihne ked budem davat tu obludu do chladnicky naspat. vsak len tie dve poschodia maju cez 10kg.

pipka
26. aug 2011

@katy1979 no presne toho som sa aj ja bala...hlavne ked ja to mam iba na tej cukrarskej podlozke a nie na nejakej drevenej doske 😅 😝
ale zatial vydrzala...presun zo stola do chladnicky 😅
horsia bude cesta z BA na zahorie... 😝 ☹ 🙄

pipka
26. aug 2011

inak som bola dnes v lidli a kupila som si kyblik tvarohu 😵
len ako na potvoru neviem najst ten recept na ten tvarohovy krem tu...na ktorej to bolo strane...ja uz asi na stare kolena slepnem 😠 😅 😅

katy1979
26. aug 2011

@pipka ja to mam na krtonovych ale iba na 4mm lebo v restike si ju na stol uz daju na tu hrubu 12mm .
vidis ja ma prevoz zo senca do ba

katy1979
26. aug 2011

@pipka myslis ten so zlatym klasom?

pipka
26. aug 2011

@katy1979 ano ano ano ten 😉 len luskam uz 5 stran dozadu a nevidim pre oci 😝 😅

janulkamartinko
26. aug 2011

ahojte
Tu je moja pre skorošvagra k narodeninam,no som sklamama,bola som nutena farbit povrch stetcom a nieje to ono :( tak dufam ze bude aspon chutna je parižska s bananmi...

pipka
26. aug 2011

@janulkamartinko jeeeej ta je nadhernaaaa, prave ze je krasna, ze je taka leskla 😎 😵 😵 😵

katy1979
26. aug 2011
janulkamartinko
26. aug 2011

@vlada111 tak ta je fakt prekrasna,ukladam aj ja ako inspiraciu,dufam,ze mozem... 🙂