Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
28. aug 2011

@jakelina krasny!!!mne sa tieto velmi pacia 🙂 a vsetko najlepsie k narodeninam 🙂
@zdenallicka wau ta motorka je uplne perfektna!!!prosim ta nemas postup?moj bracho je velky motorkar tomu by som sa zavdacila 😉

jakelina
28. aug 2011

@vlada111
@katulkaaaaaa děkuju za přání. 😉

zdenallicka
28. aug 2011

@katulkaaaaaa Jo a obrň se trpělivostí - já nad tím strávila celou neděli...:p

mizulienka
28. aug 2011

moja dnesna 🙂

mrka2
28. aug 2011

@zdenallicka perfektneeee 😵
@mizulienka ta je roztomilaa. to je podla hracky,ze?

mizulienka
28. aug 2011

@mrka2 ano 🙂 neviem, ci sa to vobec podoba, ja radsej modelujem postavicky ao tieto 2D obrazky.

mrka2
28. aug 2011

@mizulienka no ved podoba,hned som vedela! 😀 my taku hracku nemame,ale videla som ju v ktoromsi obchode 🙂

jakelina
28. aug 2011

@mizulienka krásná, to je s usínáčkem, náš malý má takového podobného a bez něj neusne. Ty fotky jsou malé, tak to není moc vidět.

mizulienka
28. aug 2011

@jakelina dakujem 🙂 ano to je taky plysacik, ze ta mala sa bez neho nepohne 🙂

jakelina
28. aug 2011

@mizulienka to já ho musím vyprat a usušit když je venku krásně, jinak by asi byl řev a bylo po spaní. 😒 Už ho má takového užužlaného, Eliášek nemá dudlík, tak ho asi cumlá místo něho. 😀 😀

mizulienka
28. aug 2011

@jakelina zvlastne ze niektore deti to maju a ine vobec nie, nasi nechceli ani dudel ani plysacka a ja som si niekedy priala, ze by bolo super, keby ich mali 🙂

swiss
28. aug 2011

@katy1979 presne o tom to je. ja som mala celkom šťastie na to, že torta bola ok, ale tie prekvapenia pri preberaní stáli naozaj za to, že tam už viac nepôjdem. A aj tá neochota niečo zistiť. Veď som objednávala tortu, ktorú mali na stránke, tak stačilo prirátať inú plnku a kakao do korpusu. No hrozná matematika. 😒 Radšej budem trénovať sama, aj keď to nebude možno zo začiatku dokonalé. 😀

lussy23
28. aug 2011

@mizulienka - nádherná a zlatá
@mia1111 - nemáte recept na tiramisu?
@zdenallicka - listok neviem, ale taká lienka je aj na torty od mamy - fotopostupy. To bábo sa robí pomocou formičky. A torty sú krááááááááásne.
@jakelina - krásny
@mrka2 - úžasná

lussy23
28. aug 2011

@anibas - nádherné torty, úžasné
@tica - úžasná lienka a aj ostatné torty
@lusil2005 - krásna
@79zuzana - nááádhern étortičky

mia1111
28. aug 2011

@lussy23 - ja robím Tiramisu takto:

TIRAMISU

2 balenia podlhovastých cukrárenských piškót, 500 g mascarpone (alebo neochut.nátierky), presso alebo silnejšia nescafé, Amaretto, 4 vanilkové cukre, vaječný koňak, 250 ml šľahačky, kakao na posypanie.

Uvaríme si silnejšiu kávu (stačí polovička šálky) a necháme ju vychladnúť. Po vychladnutí pridáme Amaretto podľa chuti. Mascarpone vymiešame s cukrom a postupne vmiešame vaječný koňak a napokon zľahka primiešame vyšľahanú šľahačku (bez cukru a stužovača). Do misy poukladáme piškóty, ktoré trochu polejeme kávou. Potrieme krémom, potom znova piškóty a znova krém. Prikryjeme potravinárskou fóliou a dáme minimálne na 6 hodín do chladničky. Pred podávaním posypeme kakaom (bez cukru).

Lacnejšia verzia je, keď sa mascarpone nahradí neochutenou nátierkou (napr.Bánoveckou). Ja som toto tiramisu robila bez vaječného koňaku, lebo ho nemám, bolo super aj bez neho, také menej alkoholové 🙂. Niekto dáva miesto vaječného koňaku žĺtka...
Dobrú chuť 😵

broucek2
28. aug 2011

Tiramisu:

U 10 vajec oddělte žloutky a bílky, z bílků ušlehejte hutný sníh. V hnětací míse pak ušlehejte šlehací metlou žloutky s cukrem a vanilkovým cukrem do pěny. Postupně přidávejte mouku s práškem do pečení.
Pan di Spagna (italský piškotový korpus):
10 vajec
10 lžic cukru
1 balíček vanilkového cukru
10 lžic mouky
Lžička prášku do pečiva

Kromě toho:
3 vejce
150 g cukru
300 g Mascarpone
1 sklenice vína Marsala
2 sklenice neslazené kávy
2 lžíce rumu
2 lžíce kakaa

Na závěr vmíchejte sníh a vniklou hmotou naplňte vymazanou otevírací dortovou formu. Pečte 35 - 45 minut při teplotě 180°C.

U 3 vajec oddělte žloutky a bílky. Bílky umícháme v hnětací míse šlehací metlou na nejvyšší stupeň společně s cukrem, až vznikne pevný sníh.

Přidejte žloutky, mascarpone a případně rum a krátce smíchejte na nejnižším stupni.

Mezitím nakrájejte korpus na pruhy silné 2 cm. V misce smíchejte kávu s Marsalou a proužky korpusu krátce omočíte.

Talíř nebo formu poklaďte pruhy korpusu a namažte vrstvou krému. Přes to položte další vrstvu korpusu a opět ji namažte vrstvou krému z mascarpone. Horní vrstvu posypte kakaovým práškem sypaným přes jemné síto.

Před podáváním nechejte Tiramisu několik hodin v chladu.

Náš tip: Výborné Tiramisù získáme, když Pan di Spagna nahradíme cukrářskými piškoty nebo sušenkami Pavesini.

Nedělala jsem, ale dostala jsem tento recept k mixéru a chci jej zkusit

mizulienka
28. aug 2011

@jakelina ja som si az teraz vsimla ten tvoj dort, ten je nadherny, fakt krasny...ao si robila tie kvetinky?

vsetko najlepise prajem :0)

swiss
28. aug 2011

@andriss23 ale je fakt geniálna. musím niekedy skúsiť. 🙂

jakelina
28. aug 2011

@mizulienka děkuju. Kytičky jsou jednoduché, udělala jsem kuličku ze světle fialové potahovky a na jednu kytičku vykrojila deset koleček z tmavší fialové. Ztenčila a ten horní kraj zvlnila kosticí s malou kuličkou a pak už jsem to lepila jako růžičku, aby zůstal zakrytý hezky ten spodek té kytičky a vypadalo to hezky i odspodu. Sušila jsem zapíchané na párátku a pak už jenom napíchala do dortu v úhlu jak jsem chtěla.

mizulienka
28. aug 2011

@jakelina velmi efektne, krasna je cela 🙂
a aku plnku a cesto si robila?

dadka212
28. aug 2011

@jakelina nádherná torta, prekrásna 😵

@zdenallicka nádherné torty, hlavne tú motorku obdivujem 🙂
a neviem či ti už niekto odpísal na bábo-lienku tak tu je velmi podobné s fotopostupom http://tortyodmamy.sk/baby-lienka

dadka212
28. aug 2011

@mizulienka jéj tak tortička sa ti vydarila je nádherná 😵

vlada111
28. aug 2011

@mizulienka ty máš tie detské také chutnunké, jemnunké. Ozaj a ako dopadol ten plyšový maco? Nepostrehla som ho tu a tento na torte mi ho pripomenul 😉

vlada111
28. aug 2011

@mizulienka aha, tak už vidím, je to on. myslela som si, že bude veľký a bude len on. Takto je to farebnejšie.

jakelina
28. aug 2011

@mizulienka horní a spodní patro světlý piškot, prokapané rumem a karamelový krém. V tom orním patře je eruňová marmeláda a zavařené meruňky na malé kousíčky.Prostřední patro ořechové, pudinkovo tvarohový krém a jahody. Do toho spodního patra jsem ovoce nedávala, bála jsem se, aby to nevylézalo a nějak neteklo. A vůbec jsem ho nevyztužovala. Drží sám, je pro nás doma, tak se nikam nepoveze.

zdenallicka
28. aug 2011

Díky, holky..🙂

vlada111
28. aug 2011

@jakelina aspoň má pekne ustlané. My máme dokola celej postieľky deky, aby nebola ani jedna medzera, lebo Alicka spí s 5-timi dudlami a v noci by jej padali na zem 😀

mizulienka
28. aug 2011

@vlada111 Vladi to je on 🙂 nakoniec sme sa dohodli, ze bude iba takyto 🙂

vejinka
28. aug 2011

tak babenky tu su fotky z oslavy..ostatne v albume 😉