Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
2. sep 2011

@zuba nastavitelna tu u nas je podla mna zbytocne draha radsej som za 2-3 pocinovane u nich ktore najcastejsie budes pouzivat a je to. Ja mam nastavovaci stvorec a ten vobec nepouzivam veru sice ho nemam odtial ale nebavi ma to vymeriavat a nedrzi to dobre. Mne sa najlepsie pecie v tych pocinovanych ale mam aj kopu rafikov od nich. Pod rafik ja davam alobal este aby mi ozaj nevytieklo takze zalezi na tebe v com sa ti lepsie. A rozmery zalezi ake velke chces. Inak ak chces tak ja tam mam 10% zlavu mozeme ist spolu 😉

dm1
2. sep 2011

@zuba na tu pilku sa aj ja chystam 😉 . Bola to ta sada zltych kostic s tymi bielymi koncami co vyzera total rovnako ako od wiltonu. Tu v DCA maju len original tusim

zuba
2. sep 2011

@dm1 dík za info, no tak sa ešte rozhodnem či teda ráfik alebo tie pocínované.
A ako sa dá dostať k 10% zľave tu u nás? No a ak tam budeš mať cestu ešte tento mesiac tak to by sme mohli ísť spolu, bola by som len rada. 😉 Tortu budem robiť na 24.9 tak čosi predtým tam musím ísť.

dm1
2. sep 2011

@zuba urcite pojdem ja chodim casto 😉 . A k zlave sa da dostat tak ze tam utracas koooopu evracov 😀 . Ja tam casto chodim tak mi najskor dali 5% a nedavno mi to zvysili na 10

zuba
2. sep 2011

@dm1 Tak ak by si sa tam chystala tak sa mi ozvi, prípadne ak s aneozveš a ja sa tam budem chystať tak sa ozvem ja 😉

mrka2
2. sep 2011

dievcataaa, konecne som sa dockala aj kvetinkovej torty! 😀 😀 😀 sa tesim ako mala 😀 to sa neda porovnat s futbalkami, pocitacmi atd. to je uz iny relax! 🙂

broucek2
2. sep 2011

ahoj, přidávám jednu na přání. Vážila cca 10 kg a byl to fofr, dodělávala jsem ji ještě přímo před očima objednatelů. Myslím, že i nevěsta byla v šoku, jak tem dort vypadá, ale podotýkám, že byl kompletně na přání. Jenže v malým to vypadá jinak než ve skutečnosti. Přidávám i návrh, jen si pak upravili pořadí barev.
Osobně bych si jako svatební takový nevybrala, asi jsem spíše pro nějakou klasiku. Je pravda, že jsem se ho bála, ale nakonec nevypadal tak špatně.
Jen výroba byla děsná. Ve středu v noci jsem chtěla naplnit korpusy krémy a ovocem a nachystat si mléčný marcipán, jenže malá se v noci vzbudila a nešlo ji uspat cca 3h, takže jsem toho moc neudělala a o to větší fofr byl druhý den a aby toho nebylo málo, tak jsem si uvařila základ na čoko krém , jenže po naplnění dorty se mi nezdálo, jak se chová a trochu rozpadá složení hladkého krému. S hrůzou jsem zjistila, že jsem jej uvařila sice z čokolády na vaření, ale dle přečtení složení se jednalo o polevu a ten tuk v ní to úplně rozložil, takže jsem již naplněný korpus musela seškrábnout a udělat novou náplň z nové čokolády na vaření. Už jsem všechny kromě klasické Orion vyházela.

mrka2
2. sep 2011

@broucek2 je krasna 😵 . no chudatko, mala si co robit,ale napokon to dobre dopadlo. je to sice velmi netradicna torta na svadbu,ale ked taku chceli,tak OK 🙂

dm1
2. sep 2011

@broucek2 torta je pekna farby sa mi velmi pacia ale tiez by som na svadbu dala nieco ine veru 😝 . A ako veis ze bola nevesta v soku? aj nieco hovorila?

dm1
2. sep 2011

@zuba jasne dohodnute 😉

broucek2
2. sep 2011

@dm1 no, podle toho, jak se tvářila, tak nevím, asi byla zaskočená nebo se neprojevuje. Uvidíme, zda dají vědět, jak se líbila a jestli jim chutnala.
@mrka2 brácha mě na to připravoval hodně předem, že budou chtít něco extra, že klidně to nemám brát, ale říkala jsem si, že proč ne. Jenže prý nevěstě se nedá moc zavděčit, že je zvláštní.

Osobně mám raději jemně barevné dorty

lenocka23
2. sep 2011

@broucek2 je velmi vydarena, ale tiez by som si na svydbu vybrala nieco "klasickejsie"... no ale ako si zakaznik zela, ze ano... 😉
asi bude tento tyzden nieco vo vzduchu, lebo ani mne sa nedari a ako na truc robim tri torty.. ☹ pridavam teda tu moju nestastnicu tvarohovu, zatial stale drzi po kope ale ten potah je na dotyk jemnucky a vobec netvrdne,aj ked krem pod nim sa zda byt stuhnuty... dufam ze do zajtra prezije, ked nie, tak sa z toho uz nepototo... 😉

broucek2
2. sep 2011

@lenocka23 mně se taky ten růžový a bílý trhali a byl problém s potežením, to se mi ještě nestalo. Modrá se zelenou byly celkem o.k.

dadka212
3. sep 2011

@mrka2 tak to sa teším 😵 aj mne sa pošťastilo robiť krstové teraz sa teším jak malé decko 😀 síce najprv chceli iba srdce s ružičkami no klasika čo ti poviem nevedia aké krásne torty existujú, keď to nesledujú, tak som im ukázala bábätko v lupeňoch s kvetinkami atď a moc sa im páčilo, tak sa teším 😵

@broucek2 no mala si pekné trápenie s tým 😖 keď sa darí tak sa darí 😝 nakoniec vyšla krásna....a ja keď sa budem jedného dňa vydávať tiež chcem nejakú farebnú tortu 😅

yamahafazer
3. sep 2011

@broucek2 zaujimava torta to budu mat teda pestru svadbu asi aj vyzdobu maju taku divoku
ja by som ju brala narodeninovu

yamahafazer
3. sep 2011

@broucek2 pozeram co mas pod tou tortou tu podlozku to je z niakeho plastu?udrzi to taku velku vahu?a potom ti ju vracaju ci im ju zaratavas?

bzucinka2
3. sep 2011

@anibas aj ja ti gratulujem si sikulka 🙂

bzucinka2
3. sep 2011

@mrka2 krasna 🙂

simasa
3. sep 2011

@mrka2
@broucek2
@lenocka23
Tie torticky su nadherne!
A ja pridavam moju stvrtu - zo vcera:

daducha
3. sep 2011

Dobre ranko,posielam svoju jedinu tohto tyzdna.Teda normalne som sa nudila po tych predchadzajucich 5-tich a chyba mi ten fofr 😀 .Mašľa na torte bola podmienka,na vyskusanie artistry som si nasla obet 😀

katulkaaaaaa
3. sep 2011

@zuba ja neviem ci som nejaky antitalnet ale mne to vcera s touto pilkou neslo,teda islo ale korpus som mala aj tak krivy ale bolo to prvy raz,tak mozno sa aj to naucim 🙂
ja pouzivam rafiky nedavam ani alobal,dam na klasika plech a nevytecie my to
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...
@anibas gratulujem!!!!nadherna torta

mizulienka
3. sep 2011

dobre ranko, tak konecne aj moja prva svadobna 🙂

dadka212
3. sep 2011

@mizulienka nádherná, krásne urobená, si fakt šikulka 😵

mizulienka
3. sep 2011

@dadka212 dakujem, vcera o 7 som este len plnila korpusy, bola som hore do 4 ale co uz 🙂

dadka212
3. sep 2011

@mizulienka no ale stálo to zato 😉 krásna práca....

mrka2
3. sep 2011

@daducha super to vyzera tie artistry. je to velmi pekne! 🙂
@mizulienka krasa! 😲 😉
@simasa hmmm,tak to je zaujimava torticka, taku som veru este nevidela! krasna!

mizulienka
3. sep 2011

@simasa krasna, zaujimava

@daducha nadherna torta, ja mam tiez artistry, mozem sa inspirovat? 🙂

yamahafazer
3. sep 2011

@mizulienka ta je nadherna 😵 to ja by som nezvladla tak dlho byt hore ja uz vzdy o 9 zaspim s malou a potom sa preberiem a prestahujem sa do spalne 😀

broucek2
3. sep 2011

@yamahafazer je to tento http://www.dortisimo.cz/eshop/dortove-stojany/7... a fakt to udržel v pohodě a nevrací jej, za tu cenu a hlavně ho stejně pořežou

broucek2
3. sep 2011

@mizulienka krásná, jemná