Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
14. sep 2011

@eliska22 no kazdu cast budes robit samostatne a samostatne aj potiahnes, tak si to predstavujem ja,ale neviem, ci si to nezjednodusujem 🙂))

eliska22
14. sep 2011

@mizulienka tak si to nejak predstavujem aj ja 😀 a potom, keď to budem dávať dokopy, tak tam dám ten pás, aby to už bolo v kope a tie struny 😝 tie struny chcem robiť zo silonu, čo je na ryby 😝 prečo si ľudia vymýšľajú také hovadiny 😒

benjik
14. sep 2011

Ahopj,tak já už vás nestíhám vůbec,na celý podzim jsme na chatě a tam net není. tak snad v zimě vás dočtu a doprohlédnu. já dělala ted v tom zmatku s balením jen jeden dort na zakázku na Vinobraní.

lussy23
14. sep 2011

@lamps - nádherná a tie kvety! 😲 @desmodka - krásna @mrka2 Nádherná rozkošná torta. Ako je urobený ten obrázok? @bzucinka2 - nádherné torty a tá pizza! 😲 @njonja -krásnučká tortička. nie je vidno, že je prvá. 🙂

lussy23
14. sep 2011

@benjik - krásna

mrka2
14. sep 2011

@bzucinka2 no ja to robim tak,ze si vytlacim obrazok a len si ofarbim hmoty ake farby potrebujem a tak prejdem aj s papierom po hmote,ze vidno ryhy a tak to vyrezem. nestriham si aj papier na diely,to sa mi nechce 😝

layla
14. sep 2011

Ahojte 🙂 Chcela by som vas poprosit o radu. Chystam sa piect tortu s tort. oplatkou. Co sa dava pod nu? a bola by som rada, keby ste mi prezradili coho sa mam vyvarovat, alebo nejake tipy a grify ako nic nepokazit a aby bola torta dokonala. dakujem 🙂

jakelina
14. sep 2011

@bzucinka2 ty jedeš pořád co týden to snad deset dort. 😀 😀 😀

cicimotinka
14. sep 2011

Tak som po dlhšom čase zase piekla... a keďže som nestíhala, nakoľko som robila komplet svadbu... miesto svadobnej torty som napiekla svadobné jabĺčka... s MMF doplnkami... a vraj padli za obeť hneď... 😝 😝 😝 no mlsné pusy, tí svadobčania... 😀 😀 😀

mrka2
14. sep 2011

@cicimotinka mnam a to su normalne jablka niecim plnene?

mariann2
14. sep 2011

@lamps ak by ti to pomohlo, ja som robila okrúhlu tortu - forma 22cm, s futbalkou, pečenou v nerezovej miske z jedného vajíčka, plnka parížsky krém s banánmi a celková váha aj s kopačkami bola 3,4kg

lamps
14. sep 2011

@mariann2 tá je krásna, veľmi ďakujem 😅

njonja
14. sep 2011

@lussy23 dakujem🙂 je to ceeelkom zabavna robota, len tu nie zaplatena☹ takze sa tvarim, ze je to hobby a nie zarobkova cinnost🙂

njonja
14. sep 2011

@bzucinka2 dakujem🙂

cicimotinka
14. sep 2011

@mrka2 hej, vydlabané, naplnené, upečené a ozdobené... rada ich robím, je to rýchle, milé, chuťovo dobré... 😎

dajna11
14. sep 2011

kočky vy ste také šikovné...nejaké inšpirácie na tortičku v tvarre 1 by ste nemali???

eliska22
14. sep 2011

@dajna11 tu mám nejaké uložené 😉

dajna11
14. sep 2011

@eliska22 díky ,sú krásne.

mariann2
14. sep 2011

@eliska22 jéj tá tomáško, vpravo hore je moja, je to pre mňa veľká česť, že si si ju uložila 🙂

reruna
14. sep 2011

Ahoj, krásné dortíky máte opět 🙂 !
prosím vás nemáte uložený postup na mašinku malou celou z hmoty?
A ještě se chci zeptat na nějaký krém bez mléka pro holčičku, co má intoleranci laktozy a alergii na BKM zároveň - všechny krémy, co znám jsou bu´d s máslem, šlehačkou, tvarohem nebo mlíkem... 😲

reruna
14. sep 2011

@bzucinka2 krásná orchidejka! 🙂 @mrka2 jé, Amálka a super jednoduchý postup, já jsem četla, jak to vypíchávají obrysy jehlou atd, to se mi zdálo moc složité

mrka2
14. sep 2011

@reruna http://eshop.timidekor.cz/masinka-tomas.html
no este to tak, to by som s tym zabila pol dna a na to nemam cas. myslim to vypichovanie spendlikmi

reruna
14. sep 2011

@mrka2 dík, to je super postup, ještě tak umět to tak rychle udělat, to bych brala 😀 jak se znám, tak mě to bude trvat hodinu 😀

mrka2
14. sep 2011

@reruna len hodinu? tak to si dobra... no mne ovela viac 😝

reruna
14. sep 2011

@mrka2 no víc času na to asi nebudu mít, tak to musím stihnout, beru to podle těch autíček malých, každé jsem dělala hodinu a něco...a teď se s tím teda nehodlám tak piplat

tortelinka
14. sep 2011

@dadenka1 asi sa nebudem mat moc cim chvalit, prvy pokus..ked tu vidim tie diela... 🙂

jakelina
14. sep 2011

@tortelinka vůbec se neboj, já jsem moji první hrůzu taky dala sem pro zasmání 😉

tortelinka
14. sep 2011

torticka je upecena, naplnena tvarohovym kremom, potriem ju maslom s cukrom..myslite, ze ju mam potiahnut az zajtra?tie ozdoby mam nalepit bielkom alebo cim? mala by tuhnut? a ked bude potiahnuta, ma tiez nejako tuhnut? dik za rady, viem ze sa pytam ako blba, ale je to prvy pokus

lusil2005
14. sep 2011

@mizulienka myslis tie perly?

mizulienka
14. sep 2011

@lusil2005 ano 🙂 si objednvala aj nejake lana bordury, ci nie?