Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
15. sep 2011

@vejinka a cim farbis?Ja som zatial nikdy nemala problem.Akurat ze jej treba dat fakt fest

vlada111
15. sep 2011

@vejinka ja gelovkou farbím len vnútro kvetov, ale fakt to neschne a to len tieňujem. Extra gelovkou to zafarbíš, kúp si ju, tá sa ti zíde. Ak nie tak miešaj ako ti poradila karkulkaaaaa

vlada111
15. sep 2011

@katulkaaaaaa to máš pravdu, ale musí byť dobrunký, keď sa to pri ňom dá. Ja mám tiež malú zlatú, ale neurobím pri nej nič, lebo je veľmi zvedavá, tak robím v noci 😖

bianca
15. sep 2011

@ikula2 uf to su diela panecku.Chyba mi tu Alenka a jej dych vyrazajuca tvorba

mizulienka
15. sep 2011

@ikula2 ja ju uz dlho obdivujem na TOMe 🙂 ma nadherne torty.

vejinka
15. sep 2011

dakujem baby no ja asi nebudem mat cas si to skusat na necisto a potom na cisto..ja tam prasnem to kakao..netreba ho v alkohole rozpustit ci vo vode alebo v nicom len nasypem do hmoty? a dam tu gelovku do toho a uvidim

katulkaaaaaa
15. sep 2011

@jakelina prosim ta z ktorych obchodov v cr nakupujes?myslim na nete,dakujem 🙂

jakelina
15. sep 2011

@katulkaaaaaa http://www.ceske-formicky.cz/ a nebo mám tady kousek prodejnu, kde si můžu vyzvednout i osobně bez poštovného http://www.webareal.cz/potreby-pro-cukrare a třetí obchod jsou Malátkovi. Ještě jsem vlastně nakupovala dvakrát v http://www.dekordort.cz/

Teď naposledy jsem nakupovala na Mimibazaru, jak jste dávali odkaz, ale ještě mi to nepřišlo domů.

mizulienka
15. sep 2011

@katulkaaaaaa Kati ides objednavat z CR? od tej baby z MMB uz nebudes? ci ty si si ani neobjednavala?

ikula2
15. sep 2011

@mizulienka mizu fakt ma krasnu robotu, ako pri takychto strankach nemam chut ani piect 😝 , mi potom pridu tie moje vytvory ako detska praca. Ale kazdy raz musel nejako zacat. Ale straaaasne by som chcela vediet kolko si pyta za tortu.

ikula2
15. sep 2011

@mizulienka mizu Katulkaa si objednavala so mnou

bzucinka2
15. sep 2011

tak vsetko dopecene a dozdobene, spajza poupratovana , zajtra pofotiti odvazit, odovzdat , poskladat skrinu v detskej a upratat 🙂

lusil2005
15. sep 2011

@vlada111 poziadavka bola "auticko "Mater", a plnku - nejaku dobosovu... cize asi cokoladovu."
Takze dufam ze to mysleli tak staci "kvazi" dobosova 😅

katulkaaaaaa
16. sep 2011

@mizulienka to chcela kamoska z cr poradit obchod,ja som od pani z mm objednavala ale este mi veci neprisli
@jakelina dakujem

bianca
16. sep 2011

jaaaaaaj decka.Povodne som chcela napisat ze dobre ale neni takze tak
Mala vrestala a drzala sa ma ako opica v skolke a ked ju zo mna trhali tak som si len predstavovala ze Jana kluuud ides na postu,vyzdvihnes si objednavocku,potesis sa,pomaznas sa s nou a pojdes piect.A kolke to prekvapenie v baliku ked tam pri polozke abeceda jedno X a preobjednajte prosim za tyzden.Ale ja nemam tyyyyyyyyyzden.Mne ju treba dneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees

vlada111
16. sep 2011

@bianca chúďa malé, tohot sa bojím pri našej, ja som ako malá revávala ako odtrhnutá. Už sa mi zdá, že tu kočky píšete nejako veľa o tých prekvapeniach pri objednávkach z netu. Oni si myslia, že budeme platiť koľko poštovných, aby sme si všetko od nich skompletizovali 😠

vlada111
16. sep 2011

@lusil2005 tak to hej, to nebolo striktne dobošová 😀 . Ozik a bábiky ešte šiješ?

jakelina
16. sep 2011

@bianca to bych jim asi pěkně zavolala a vynadala. 😒 ☹

bianca
16. sep 2011

joj decka.Idem robit krem kuk do chladnicky a moj drahy muzik nekupil Ceru ale Heru sa mi to dnes pekne seje......
@vlada111 @jakelina a tot moja prva objednavka a prva torta po odrazeni sa a hned komplikacie.Ja isto neobjednam s tama uz nic.2 tyzdne som tu abecedu zhanala lebo nikde ju nemali len tam tak som od nich objednala vsetko a trt.Idem do toho obchodu lebo ma

mia1111
16. sep 2011

@bianca - toto sa mi stalo 2x 😠 , už som to tu dávnejšie spomínala... 😒 . Verím Ti, že máš nervy... Ale je to naozaj nefér, mohli zavolať, alebo aspoň mail poslať, aby si sa zariadila, toto je odveci. Keď objednáš o týždeň, zasa zaplatíš poštovné 😒

bzucinka2
16. sep 2011

tak narychlo moje tohtotyzdnove 🙂

jakelina
16. sep 2011

@bzucinka2 jsou nádherné, ty s miminkama v košíčkách jsou sladké.

bzucinka2
16. sep 2011

@bianca asi by ma piclo a to ti vobec nevolali, ze nieco nemaju? to si z akej stranky objednavala, lebo mne vzdy zavolaju co nemaju a ci to chcem, alebo nieco ine za to ☹

bzucinka2
16. sep 2011

@jakelina dakujem, ty si aka rychla, co si cakala kym ich akurat vlozim? 😀

jakelina
16. sep 2011

@bzucinka2 to byla náhoda, zrovna jsem nakoukla. 😀

bianca
16. sep 2011

@mia1111 @bzucinka2 objednavala som z korunaplus.Som myslela ze ujo Stano bude 100% . NIkto mi nevolal.

@bzucinka2 no pani pani pani.Krasne a ten pocet :-O

nic idem chladit krem.Este stale som sa nerozhodla aky korpus spravim.........

bzucinka2
16. sep 2011

@bianca to fakt, ved on mi praveze zvykne volat ked nieco nema ☹ tak to je smola ☹
a dakujem za pochvalu a to este vcera volala pani ze chce tortu teraz na sobotu, no musela som ju odmietnut, kedze to by som uz v tej rozbombardovanej kuchyni nezvladla a bala som sa slubit a potom nesplnit 🙂 tak radsej nie, tak dnes idem spachat na byte dezinfekciu aspon tych casti bytu, ktore sa daju 🙂 ale uz len dnes skrinu poskladaju moji chlapci a mozem aj detsku s kuchynou dat do poriadku 🙂

artepf
16. sep 2011

ahoj holky, moc vás prosím o radu: chtěla jsem dělat ten mascarpone krém z bílé čokolády, tak jsem si včera večer udělala ten základ - ve dvou šlehačkách rozpustit dvě bílé čokolády. Dala jsem to na noc do lednice, ale ráno jsem zjistila, že je na tom takový škraloup a zbytek je úplně řídký, nevíte, co s tím?? 😕 Nerada bych to vyhodila 😔 . Moc díky 🙂 .

dadka212
16. sep 2011

kočky aj mne sa dnes stalo niečo podobné, som objednala z toho českého mmb a pani mi poslala len veci čo si objednala @lusil2005 a moje veci zabudla pribaliť 😅 ja to síce nepotrebujem hneď ale poštovné budem platiť 2x 😝 takže @mizulienka alebo aj ktokolvek iní, ak by si niečo chcela idem objednať ešte...

zlatat
16. sep 2011

Ahojte,
zase sa po dlhšej dobe ozývam - prepáčte, že sem nechodím častejšie, no akosi nestíham. Tento týždeň som po dlhej dobe mala 4 torty a aj to sa mi tak nakopilo na jeden deň, že som skoro padala na hubu od únavy. Včera som prvýkrát mala nočnú smenu a robila som torty do jednej v noci.
No a dnes mi volajú, že prídu až za obedom - skoro ma porazilo, keby som to vedela, tak idem skôr spať a spravím to dnes ráno.

No a tu sú moje výtvory: 3 bezlepkové a foťák je tá sacherová torta. Svadobné srdiečka cestujú vyše 350 km do Čiech.
NO a slnečnice som robila prvýkrát v živote - snáď sa aspoň trochu podobajú 😀