Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
3. okt 2011

@dadka212 no mna prva napadla tiez ta postel a nejaka blondina na styroch s obojkom okolo krku a lanom aby mu neusla. ale ten napad s tym liedadlom je tiez dobry

dm1
3. okt 2011

vsimli ste si baby ze u Kamky su uz vypichovace rozdelene na originaly a cinske? mne sa ale zdaju neskutocne predrazene tie cinske vypichovace. akoze sorry ale floral cinsky za 22 EUR???? dakujem pekne. Aj ostatne cinske su okolo 10 evri a na MMB okolo 75 KC 😲

zdenallicka
3. okt 2011

@dm1 S tím poštovným se asi mýlím, co?

dm1
3. okt 2011

@zdenallicka neviem veru som este od nej nebrala

sisinka76
3. okt 2011

Ahojte babenky,

prosim Vas,robila ste niektora uz tortu v tvare AUTOBUS? syn bude mat o mesiac 2 roky a stale len bus bus,tak by som ho rada prekvapila 🙂 rozmyslala som,ze urobim normalny piskot, nakrajam na tri pasy, naplnim kremom/vlastne ako klasicky rez/, potiahnem marcipanom a zvysok uz netusim. poradite? resp., ak mate obrazok svojho vytvoru, pomoze mi to. DAKUJEEEEEEEEEEEM 😉

desmodka
3. okt 2011

@zdenallicka na to postovne si odkial prisla?? je to niekdy na stranke??? lebo podla mna nema zadarmo pri ziadnej objednavke
@dm1 podla mna to ma drahe a a este aj tie bezne ceny dost nadsadene 😕

79zuzana
3. okt 2011

@zdenallicka ake mas krasne torticky, ta lienkova sa mi paci asi najviac 🙂

lussy23
3. okt 2011

@dm1 - krásne, zlatučké
@zdenallicka - parádne

sisinka76
3. okt 2011

@pipka dakujem 🙂

lussy23
3. okt 2011

@zdenallicka - krásne torty

lenocka23
3. okt 2011

baby, robili ste niektora tortu s psikom Kipperom..? pozerala som nejake postupy na postavicku psika, ale nejak ma to neoslovila... mate nejaky osvedceny postup..? vdaka moc

zdenallicka
3. okt 2011

@desmodka Ne, já jsem si to jen tak myslela.. 😒

desmodka
3. okt 2011

@lenocka23 http://www.vanillabeancakecompany.co.uk/2009/09... neni to sice postup, ale celkom dobre ho je vidiet

@zdenallicka aha, mozno da nejaku akciu aj na postovne 😅

zdenallicka
3. okt 2011

@desmodka No tak za tolik peněz už by i mohla, ne? 😅

mia114
3. okt 2011

ahojte
baby, piekla ste uz niektora tortu sacherovu? teda potahovanu hmotou? ak ano, ako ste ju robili? bo ked kukam rcept tak ona sa plni len dzemom a polieva cokoladou a tak neviem ci sa da spravit aj potahovana 😕 jedna zakaznicka by chcela taku ale neviem ci sa da taka spravit.

dm1
3. okt 2011

@mia114 ja som robila raz ale klasika nepotahovanu. A jasne da sa potaihnut vlastne kazda torta sa da ak sa da pod potah nieco co to nerozpusta. Len jasne uz bude bez cokolady a to podla mna nebude sacherka 😝 . Niekore baby davaju potahovku priamo na dzem a bez problemov ale neskusala som. Aby sa to nebylo na tej sacherke tak by som mozno potrela pod potah tenku vrstvu nejakeho cokoladoveho kremu masloveho samozrejme 😎

mia114
3. okt 2011

@dm1 dakujem za odpoved 🙂 no prave to,z e tam je ta cokoladova poleva asi dolezita aby to bola sacherova torta, tak prave preto mi to pride take ze ako spravit aby bola ako sacherka len nepoliata cokoladou, mozno este keby som dala tu cokoladu medzi korpus a vrch len potom potrela dakou cokoladovou plnkou, no uvidim ci upeciem taku, este som jej navrchla daku s coko plnlou tak nech sa rozhodne. este raz dakuje m za radu 😉

vlada111
3. okt 2011

@dajna11 a prídeš teda? Ja ťa kľudne naučím, ale to bude punčových gulí za to 😀 . A s tebou budem zase ja drôtikovať 😎

broucek2
3. okt 2011

@lusil2005 tady je s pravým marcipánem

lusil2005
3. okt 2011

@zdenallicka dakujem!!!! ta posledna je ako naozajstna 😲

lusil2005
3. okt 2011

@broucek2 je krasna!!! dakujem. teraz neviem ci je to hmotou alebo tvojimi zlatymi rucickami 😅

broucek2
3. okt 2011

@lusil2005 no ručičkami ne, docela dobře se dělá s kleštičkama, je měkký, jen mám pocit, že pro jistotu jsem vyválený potah přenášela na fólii, což u mléčného nedělám

yamahafazer
4. okt 2011

@lucula73 dovezu mi to presne pred vchod domu takze je to super a ja platim postovne 4eura a neviem z akeho si mesta lebo maju tam ,ze do niektorych je zadarmo musis sa ich opytat ako to je

mizulienka
4. okt 2011

@yamahafazer nepostrehla som, cez aky eshop oblednavas?

dajna11
4. okt 2011

@vlada111 no ved zasa ja som odrotikovala až dve haluzky 😀 😀 😀 ved to aby som začala gulať gule už týžden do predu 🙂 🙂 ...ja neviem tie postavičky tak krásne uhladiť a vyhladiť akoby boli jednoliate,bez nejakej čmuhy,krásnej farby.....tíško závidím.

dadka212
4. okt 2011

dík moc kočky za nápady, ste super, predostriem ich objednávatelke, dúfam, že vyberie niečo čo sa mi bude dobre robiť 😀

daniz
4. okt 2011

@anibas a prosím Ťa, ešte k tej šľahačkovej plnke... Pomer jogurtu a šľahačky dávaš 1:1 ?