Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
6. okt 2011

@lusil2005 juj ja nemam dost kukuricneho sirupu..
baby neviete, ci v ikeii ho nahodou nemaju?

anibas
6. okt 2011

@dadka212 napr. kolečko - dole orežeš do šikma 2 strany a špáratkom prerušovane stenšuješ okraje - vlníš ich

anibas
6. okt 2011

@dadka212 objednávaš z Čiech vykrajovačky čínske ??? veľmi túžim po brečtanových lístkoch 😀 😀

lucula73
6. okt 2011

@dadka212 dík....myslíš že by bola vhodná na trávu?neviem akú si mám zohnať 😒

dadka212
6. okt 2011

@anibas ano objednávam z českého mmb 😉 ak chceš pozri sem, a ak niečo chceš hoď mi linky, ja ti to potom môžem poslať poštou ako list http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=837973 má aj brečtan za 69 kč

lucula73
6. okt 2011

@anibas ahoj,dnes som kúpila tie sabi jogurty,chcem skúsiť ten krém čo si minule písala,ale tú rastlinnú nikde nemajú ,nemohla by to byť tá prášková zo sačku?nemáš skúsenosť?ďakujem

dadka212
6. okt 2011

@lucula73 ja mám iba túto zelenú a farbím s tým všetko zelené ak chceš pozri tu mám všetky torty a robila som s tým všetko aj trávu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.18208...

mizulienka
6. okt 2011

baby, ktore mate pilku, boze ako sa stym robi? ja kukam na to, jak teliatko...dole si asi nastavim hrubku platu, ale potom co?

lusil2005
6. okt 2011

@mizulienka keby si mala cestu do BA, mozem ti pozicat tie moje. su styri velkosti a mam k nim aj zilkovace.

jakelina
6. okt 2011

@adka_praha nádherná a to se dělá jak ty ornamenty???

lusil2005
6. okt 2011

@anibas aj ja ich suuuuuuuuuurne musim mat 😀

lusil2005
6. okt 2011

@dadka212 dadi dostala si aj druhu IP s tymi listkami a kvetinkami? aj tu prvu s ostatnymi somarinkami? normalne ma vystresovala teta vcera ked stiahla tie brectany...

lusil2005
6. okt 2011

@mizulienka neviem ci v ikea, ale urcite ho budu mat v avione v bio bio.

adka_praha
6. okt 2011

@jakelina otlacim si na vyvalkanu hmotu valcek vzorovy, "nahodim" to a uz len zvyraznujem perletou zlatou 🙂 .. dakujem... 😵

lamps
6. okt 2011

@mizulienka ja som si ju kúpila tiež a neviem si ju vynachváliť. Nastavím si hrúbku plátu, pílku priložím tými nožičkami na stôl a pomaly ňou behám hore dolu - presne ako keď sa píli drevo, pričom tie nožičky mám stále položené na stole, takže tú pílku vôbec nedvíham. Neviem či rozumieš

lusil2005
6. okt 2011

@mizulienka ty pocuj, a kedy ides do avionu???? ja tam idem dnes okolo siestej. keby si tam bola v tej dobe, donesiem ti tie dubove listky.

lucula73
6. okt 2011

@mizulienka ja mám pílku,mne to ide super...nastaviš si akaú hrubku plátu chceš,priložíš ku korpusu a píliš....mne to prvý raz tiež nešlo,ale potom som na to prišla.....prípadne si sprav nožikom prvý zárez a potom pílkou pokračuj 😉

@dadka212 díkes,asi si ju kúpim..... 🙂

dadka212
6. okt 2011

@lusil2005 neprišla mi žiadna pošta...iba tá, že súrne potrebuješ ešte nejaké veci 😀 a odvtedy nič...nejako mi asi blbne IP 😠
kludne mi to môžete poslať aj na mail danka.biznarova@gmail.com

lusil2005
6. okt 2011

@dadka212 uff nestras ma! tu zazivam stresove situacie s brectanovymi listkami a tebe nechodi posta 😀 😀 😀 uz som ti to poslala na mail, dakujeeeeem! 😅

mizulienka
6. okt 2011

@lusil2005 si zlata, dakujem 🙂 ale mne take veci vybavuje muz, bo ja som imobilna, nemame druhe auto a byvame v rovinke, takze ja sa pohybujem iba tu v ramci dediny 😀 😀
suseda spominala, ze by mala mat nejake kovove, tak pouzijem asi tie, alebo nieco ine 🙂

baby ta pilka je dobra vec, ale musite mat uplne rovny korpus, ja som ho nemala, on sice nakraja rovne platy, ale kopiruje moj krivy korpus, takze niekde je plat siroky a niekde uzsi...ja neviem, asi musim to musim vychytat, ale mne sa zda, ze nozom a nitkou mi to ide lepsie.

lusil2005
6. okt 2011

@mizulienka nechapem, pilka kopiruje linku na ktorej mas korpus a aj nozicky pilky polozene... ako ti moze kopirovat korpus? 😕

mizulienka
6. okt 2011

@lusil2005 no ona odreze rovny plat,ale ked mas krivy korpus, na jednej strane vyssi, tak on ti plosne odreze rovny plat, ale nezohladnuje, ze na jednej strane mas korpus 5 cm a na druhej iba 4cm...chapes, co myslim? 😕

katy1979
6. okt 2011

@mizulienka ja to tiez nechapem ako to myslis. ja ked mam krivy plat tak mi ho pekne zarovna

lusil2005
6. okt 2011

@mizulienka prosim ta jak ty to krajas??? 😀 normalne mas nozicky pilky polozene na stole. hej? a ides s nou dopredu, dozadu, dopredu, dozadu. ale nozicky su stale na stole... proste ju smykas po tom stole.

lucula73
6. okt 2011

@katy1979 ak máš krivý korpus,tak aj ten možeš pílkou zrovnať......aby bol rovný....najprv by som zrovnala vrch ak je krivý a potom to nakrájala na pláty 😕

mizulienka
6. okt 2011

@lusil2005 baby nebojte, zasa az taka blba nie som 😉 jasne mam nozicky na linke a normalne pilim 😀
neviem, ako to mam vysvetlit, ale chapes, ked mas na jednej strane korpus vysoky 5cm...a na druhej 4cm,prosto nemas rovnako vysoky korpus, tak jasne, ze ta pilka ti odkroji rovny plat, ale nie rovnako siroky vsade, ved akoby mohol, ked mas 1cm rozdiel v hrubke korpusu....chapete? 😕 😀
ked nie, tak som asi hotentot, nevadi 😉

mizulienka
6. okt 2011

@lucula73 no asi som to mala takurobit na zaciatku, nevadi, mam este dalsie 3 tak mozem skusat 😉

katy1979
6. okt 2011

@lucula73 to patrilo asi mizulienke. ja s pilkou problem nemam mne funguje ako ma

@mizulienka hod video ci nakres 😀 myslis sirku korpusu nie vysku?

katy1979
6. okt 2011

@mizulienka jaj uz chapem. ty si nezrezes do rovna ten vrch tak ako lucula pise. dobre to chapem?

mizulienka
6. okt 2011

@katy1979 ano mala som ho krivy a myslim vysku...uz to nechajme tak, bo som uz aj ja zmagorena z toho 😉 😀