Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
7. okt 2011

@jakelina krasnucka je... mozes mi prosim povedat ake si mala rozmery kazdeho poschodia 🙂 mam totiz len jednu okruhlu formu a chcela by som si dokupit vacsiu aj mensiu, len neviem aky by mal byt rozdiel medzi poschodiami 😀
@katulkaaaaaa mnamky.... vyzeraju velmi velmi chutne 😉

pristela
7. okt 2011

@jakelina jeeeeeeeeeeeeeeeeeej

@katulkaaaaaa mnaaaam, skoda ze byvas tak dalekoooooo ☹

katulkaaaaaa
7. okt 2011

@pipka aku mas hmotu?mmf nezafarbis ani keby co bolo....ja to robim tak ze mmf si farbim extra cervenou uz pri roztopeni cukrikov a aj tak je ruzova....a potom este potrem gelovkou s alkoholom a vtedy je cervena ako som teraz robila tieto srdcia
@pristela nadherne labudky,krasne 🙂

pipka
7. okt 2011

@katulkaaaaaa mam K2, a mam aj smartflex flower, ja s MMF nerobim, mne sa to nesce vyrabat 😅 😅

katulkaaaaaa
7. okt 2011

@pipka tak to neviem poradit,ja som len malinke veci farbila robila som pasta dama top ale to vsetko biele....baby neporadili? 🙂

adka_praha
7. okt 2011

@pristela ja mam malinku... 😀 tej budem robit tortu o necely mesiac 😀 vlatne uz mozno o dva tri tyzdne... 😵 ach kde ten cas leti... 😖 😅 toto je pre znamej synceka... 😉

@pristela @79zuzana velmi pekne baby dakujem... 😵 strasne si to cenim... 😵

jakelina
7. okt 2011

@79zuzana nejmenší pato 17 pak 25 a 33 cm 😉

79zuzana
7. okt 2011

@jakelina dakujem velmi pekne

jakelina
7. okt 2011

@79zuzana nemáš zač, já nemám formy ani ráfky, tak jsem pekla každý plát zvlášť a vyřezávala, no byla to moje noční můra, všude plechy a pečící papíry s upečeným těstem 😀 😀

pristela
7. okt 2011

@adka_praha to mi ani nepis, že mas holku!! sakris a ja stale len chlapov 😠

jakelina
7. okt 2011

@pristela co má říkat já 😀 😀

jakelina
7. okt 2011

mám

79zuzana
7. okt 2011

@jakelina ja som piekla poschodovu len raz, syncekovi na prve svate a tiez som vyrezavala, zatial take velke nepeciem ale keby ze raz niekto bude chciet velku 😲 tak mozno by som si kupila 😀

vlada111
7. okt 2011

@jakelina no ale ty si hrdinka, že mmf 😝 To sa dá také veľké vyvalkať a potiahnuť? Za toto som nemala rada MMF, rýchlo mi schol a potom sa mi lámal pri poťahovaní.

vlada111
7. okt 2011

@lucula73 miešala som zelenú so žltou. A je to postvička z Jim Jam programu, ale mohla by tam ísť aj Kittyna 😀

vlada111
7. okt 2011

@katulkaaaaaa mňam, to je ono 😝 . Krásne zákusky...

lucula73
7. okt 2011

@vlada111 🙂 ,možno ju raz spoznám,ale malého telka vobec nebaví,takže som aj rada 😉
a krásnu si namiešala fakt...úplne svieti 😉

luba142
7. okt 2011

ahojte baby, neviete mi niketo poradit, chcem obkreslovat konturi Kitty, ale nemam ciernu farbu, myslite,ze by som mohla do bielkovej polevy dat kakao? Alebo ako vy kreslite kontury ? Mam len ciernu fixu na marcipan...dakujem 🙂

pipka
7. okt 2011

@katulkaaaaaa poradili...kupit cervenu gelovku 😅 😀 ale ja to uz nemam kedy riesit... 😒
nevadi, uz som s kamoskou volala a povedala, ze jej to je jedno, ze aj ked budu berusky modre, ze jej je to jedno 😅 😀 tak uz neriesim...nieco snad vytvorim 😉
to len malinke berusky...nie ako celu tortu lienku...tak ja dufam, ze ak dam tu pink gelovku a k tomu aj rozrobenu praskovu cervenu, tak na tom malom mnozstve hmoty to bude pekne cervene 😕 😉 ved nafotim a zhodnotite 😅 😀

dm1
7. okt 2011

@bzucinka2 nadherne!
@vlada111 krasny barney

mrka2
7. okt 2011

@jakelina prekrasna svadobna, velmi sa ti vydarila.

baby, nadherne torty! ja vam tak zavidim,ze peciete pre deticky!!! no dnes som vam mala zazitok... idem si s malou do mesta na nakup a zastavi ma jedna zenska, ze ja peciem torty. hovorim jej,ze nie, ze iba rodine a znamym a ona,ze som ju sklamala 😠 co som ju co mala sklamat,ved ju ani nepoznam,ani som jej nic neslubila! a uz teraz by som jej just nic neupiekla... take mala drze chovanie,ze si bola ista,ze jej upeciem,ze som len pozerala 😝 no to by ste museli vidiet... 😠 😀

no pridam tu svoju, normalne sa hanbim popri vasich,ale opat jedna taka nezazivna, nic pre mna 😝 a tak to aj vyzera

mrka2
7. okt 2011

@jakelina inak ja to nechapem,ake mas krasne rovne tie hrany, ja to nikdy takto neviem zarovnat 😝

ikula2
7. okt 2011

@dadka212 @adka_praha dakujem, dadka vidis tebe som do vizitky nepozrela aj ty mas taky isty rozdiel 🙂 a vyzera ze este nie si sediva 😀 😀 . Dakujem mam na to 9 mes. sa psychicky pripravit.

Moja vcerajsia torta a dnesnu este nepridam, lebo ta maminka chodi sem na MK tak aby mala prekvapko

ikula2
7. okt 2011

@bzucinka2 jeeejda to prosim ta ako si toto mohla stihnut urobit 😲 , a tie ostatne 3D torty ja odpadnem, ale tu velku by som chcela vidiet ako ste niesli 😀 😀

dm1
7. okt 2011

@jakelina uple super sa ti podarila 😵

katy1979
8. okt 2011

mam sem vobec hodit svoje torty? vsak som oci vyvalovala co za nadhery ste to sem hodili. olikovala som ale teda baby klobuk dole.

tak tu mame nejake este jedna ma caka na nedelu. k tomu som piekla sebe ale to bude len gastanova ziadna potahovka a plus kolace na jablkove hodovanie.
ta autickova bola pre mojho sebiho za to ze sa naucil bicyklovat. motivacia 😅
a pridavam sa k neschopnym fotit ja kym nieco odfotim tak to trva a aj tak to nie je ono. nazivo tie torty vyzeraju inac ako na fotke. plus ta kittyna je fialova a asi 30fotiek zmeny rezimu a nastaveni a stale nie je fialova.

yamahafazer
8. okt 2011

@pristela ja mam zas rada biele torty,ale ten opbrazok co si davala predtym tam toho bolo strasne vela a ty si ju krasne spravila taku jemnejsiu

yamahafazer
8. okt 2011

@katy1979 super su vsetky a podla mna tvoja fialova sa ti dala krajsie odfotit ako moja
@mrka2 nahodou sa ti krasne podarila
ja som mala vcera tiez zazitok.Priasla jedna babka,ze by chcela velku tortu na oslavu a som malan v chladnicke akurat tu svadobnu s krajkou a ked som jej povedala cenu tej torty a co stoji marcipan a vsetko tak sme skoncili pri uplne malej torte 23cm a ziadnych ozdob len z cokohmotou ani farby ziadne (asi sa bala,ze to bude vela stat ked bude farebna )no tak z velikej torty nakoniec robim malicku,A babka nevedela,ze ake sa terz robia ona myslela cokoladovu obliatu a zdobenu kremom.Ja chapem,ze je to teraz vsetko drahe,ale nemoze cakat velku tortu za malo penazi a to ja este lacno peciem ked neberiem na kg.
@katy1979 a to ako si vyratas vodu a elektriku?si pozries na tie hodiny a odpisujes?lebo ja ked mam umyvacku to ja vobec neviem kolko vody miniem ked aj nase riady umyvam

yamahafazer
8. okt 2011

@jakelina no nadherne si ju spravila fakt krasne 🙂 a tu krabicku s obruckami nechceli na tortu?mne by sa tam hore viac pacila
@katulkaaaaaa paradne zakusky ,parizakov som sa narobievala spusta a ako si ich robila cesto?si striekala na plech ci si sulkala?
@bzucinka2 fuha paradne no to by som taku az 5 poschodovu nechcela robit by som sa bala,ze sa strepe

inak mne sa normalne snivalo o tortach,ze na niaku svadbu nosili vela toriet a jedna im padla.To uz je prepracovanost 😀 ,ale teraz idem s malou na vikend svokrovcom tak si hadam odpociniem

mizulienka
8. okt 2011

@katy1979 ved su krasne vsetky 3 co sa ti nepaci? ja by som take auto ani nahodou neurobila.
@mrka2 aj mne sa paci ta tvoja, akurat ozdobena, krasna 🙂