Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
28. okt 2011

@jakelina nieje tam nic, kupovala som to odtialto http://celofan.sk/3-produkty/pp-folie/red_m4/ tak neviem odkial to ten pan moze mat. skus mu napisat ci nedodava niekde do ciech alebo ci ti nevie poradit...

pipka
28. okt 2011

no moja tekvicka 😅 😉

mia114
28. okt 2011

@mizulienka nadherna kvetinova toricka a vyzdobila si ju krasne veselo 😵
@lucula73 @vecernicci perfektne lienky 😵

@dada78 moc milucka torticcka, zvieratka super 😵

mia114
28. okt 2011

@jakelina krasna, moc sa mi paia tie ornamenty 😵

mia114
28. okt 2011

@pipka jeej, super tekvicka 😵

lusil2005
28. okt 2011

@mizulienka jeeeej az teraz som si vsimla - kraaaasna je ta konikovska torticka!!!!! 😵

mia114
28. okt 2011

@lusil2005 cez vikend by som zastavila pre tie folie a, ak budem moct? 😵

pipka
28. okt 2011

@mizulienka ta konska torta je nahodou uuuzasnaaaa 😎 a jak mu ta hriva veje 😀 no paraaadna je fakt 😵 😵 😵

zuziq
28. okt 2011

@yamahafazer ja som objednavala od kamky tiez ( ak myslis pecenie s kamkou) platila som vopred a poslali to az po tyzdni co som to uhradila a to dokonca na dobierku ( pomylili sa). Samozrejme som to neprebrala, lebo som nevedela co sa deje. Preposlali to este raz bez dobierky takze mi objednavka dorazila cca 2 tyzdne po uhrade.... 😕

pipka
28. okt 2011

babulky jedna taka prakticka otazka....ked farbite hmotu, najma na cierno, robite to v rukaviciach 😕 ci bez?

bo ja trulina som to farbila bez a vcul mam cele prsty okolo nechtov cierne a to som robila na zajtrajsiu stretavku...tak tam budem za damu zase raz 😝 😅 🙄 🙄

zuziq
28. okt 2011

@pipka skus kyselinu citronovu alebo obycajny citron 😉

pipka
28. okt 2011

@zuziq dakujem, no skusim...bo uz v save som si ruky macala a furt to vidno 😒 😝

mizulienka
28. okt 2011

dakujem dievcata za vsetky komentare, no nakoniec sa aj im velmi pacila, pani vravela,ze stale chodi s muzom do chladnicky kukat, ze aky je ten konik krasny 😀 este asi nevideli kona, ktoreho modelovala ramira v casopise torty od mamy 😝
neskor vas docitam, este dokoncujem toma a jerryho

cmeliak78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukika
28. okt 2011

@lusil2005 diky a ja som si myslela že tie barbie torty sú iba malé myslela som si že ved bábika je malá a na nej je urobená sukňa ale to musí byť aj riadne vysoká tá tvoja ked tam máš vlastne 8 x naplnené ak dobre počítam

lukika
28. okt 2011

a ešte som chcela spýtať na tie 2 vajcia ide 100g cukru a šlahať nad parou a potom pridať polovicu masla otáznik niekto to tu dával len neviem či som si to dobre zapamätala lebo ho idem robiť

dm1
28. okt 2011

@mizulienka vypada to tak ze dnes v noci budem kopirovat teba 🙂 . Robim s poziarnikom samom a moc sa mi pacilo co si mala na svojej torticke ten ohen okolo torty a tiez budem mat bielu. aj tu vodu tam nejako dam. Dufam ze nevadi 😕

mizulienka
28. okt 2011

@dm1 Dani co si? ja som sa tiez inspirovala na nete...kludne rob 😉

pristela
28. okt 2011

@jakelina no velebnosti 😅 ved som sa nic nedositala, cim je obalovana coko mmf ? inak som si myslela ze to hore mas vykrojenu mmf bielu, a to ty ina profesianalka, ze maloval bielkom 😉 parada, mne by sa triasli ruky ako osike, dobraaaaaaaa si teta!!
Ja ked vidim takto hnedu tortu, vidim hned cokoladu, mnaaaaaaam

@lamps ma tak teraz napadlo a čím si robila tu mega margaretku ? 😨
@mizulienka vsak bodaj by sa im ten konik nepacil , ked sme mu tu tolke drzali palce 😉

Boze baby , ja by som taaak rada nejaku torticku urobit a nemoooozem 😠 sliny mi tu pri vas frkaju na vsetky strany 😀 😀

mizulienka
28. okt 2011

@pristela ved ja vam som neskonale vdacna, ze ste ma s tym mojim pejkom podporovali 😉

vlada111
28. okt 2011

@pipka wau, perfektná tekvica, napreduješ 🙂

vlada111
28. okt 2011

@pipka ja farbím bez, ale robím to tak, pri každej farbe, že dám gelovku do stredu, zabalím ju ako keby do hmoty a nemačkám hmoty, len ju naťahujem a prekladám a tak na neušpiním.

mizulienka
28. okt 2011

@pipka perfektna 😉

anibas
28. okt 2011

@mizulienka krásny je - teraz som našal túto tortičku

adka_praha
28. okt 2011

ahojte... 🙂 musim sa vam podakovat za vsetko od rad, po velmi vdacne linky, az po vase obrazky... 😵 😀 nabrala som odvahu na 3D- sice len leziaci pes, ale samu seba som milo prekvapila- myslela som si, ze to skonci nejakym flubberom... 😅 pre nase mrne- zajtra oslavujeme... 😵

anibas
28. okt 2011

Baby - ktorá ešte pracuje ? 😀 😀 😀 ja už iba futbalku - idem skúsiť uholníky za 15 min. vyrezať a prilepiť - nechce sa mi ponocovať 😝 😝

lusil2005
28. okt 2011

@mia114 jasne, zastav sa. ak ma tu pod horou pracovneho bordelu najdes :D

lusil2005
28. okt 2011

@anibas ja sa prave rozhodujem ci idem piect korpus alebo spat 😕

lusil2005
28. okt 2011

@lukika no normalny recept je 3 vajcia, 150g cukru a jedno maslo... ja som dnes robila karamelovy so 6 vajec, 150g cukru, 150g karamelu a dve masla...

katy1979
28. okt 2011

@anibas ze 15minut 😀 mne by to trvalo tak dve hodiny.

ja som korpus upiekla cez den ale robim na nedelu takze aka pohoda, teraz urobila podlozku a narezala korpusy a do rana ma pekne pocka nachystany. takze vylozene nohy na stole a aka parada.
ale ja mam fakt jednoduchu tortu robit takze vobec ziaden stres