Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
6. nov 2011

@zlatat krasne obidve, ten macik je neskutocny, ja si ani neviem predstaivt, ako sa da patchworkom robit maco? 😕 😕
@katulkaaaaaa krasne obidvet tiez 🙂

mizulienka
6. nov 2011

@dadka212 nadherne vsetky 3 😉
@vecernicci odpadnem ake krasne pernicky, tiez ma laka to zdobenie, ale ved ja ledva nakreslim kitty fuzy 😀 😕 😕

vlada111
6. nov 2011

@mizulienka to sa krúti, keď to dávaš dokopy s floristickou páskou, musíš dávať každý lupeň osve. a potom to ohneš ako potrebuješ, drôtik je ohybný.

katulkaaaaaa
6. nov 2011

@bzucinka2 nieee traktor je hracka 😉 taky macher veru niesom 😝
@vlada111 vladi ani nehovor boli si pre to srdce dostala som aj tringelt 3eura...len dufam ze plnka bola ok,lebo to bude hamba strasna.....to pre nich robim tu kou baby idem na to az ma brucho boli co z toho vznikne 😕

zlatat
6. nov 2011

@vlada111 no ja dúfam, že sa niekto dovtedy ešte ozve ... lebo budem mať absťák 😒 Ale o dva týždne ideme k mojim rodičom, mamka mala meniny, tak som jej povedala, že jej upečiem tortičku - bude kvetinková 😅 😅 😅 a v decembri budem mať na obj. poschodovú kvetinkovú a všetko nechávajú na mňa, tak sa vyšantím do sýtosti 😅 ešte aj plnky, a keď som sa ich pýtala, aké chcú, tak mi povedali, to je jedno, ty si vyber, my všetko zjeme .... no nemohli by byť všetci takí ? 😀 😀 😀 😀

mizulienka
6. nov 2011

@vlada111 aha, takze das jeden lupene k tomu druhy a previazes paskou a potom dalsi lupene a previazes a tak?

zlatat
6. nov 2011

@mizulienka dakujem - je to celkom ľahké, tiež som si to nevedela predstaviť, až keď som si kúpila tú sadu, kukla video, pochopila som. Ťažko sa to takto vysvetľuje

toto ste videli? http://www.lg-pomockyprecukrarov.sk/lg-pomockyp... ... pozrite si tie kvietky a kytice a tie ceny ... skoro som odpadla, a ja sa bojím pýtať si niečo za kytice, ktoré dávam na torty :-/

vlada111
6. nov 2011

@katulkaaaaaa už sa tešíme

vlada111
6. nov 2011

@zlatat to je super, ja som našťastie robila zatiaľ len také. Akurát som dnes odovzdala jednu krstinovú, ktorá mala mať papučky a červeno - bielu farbu. Ale ja robím len pre známych, tak sa spoľahnú na mňa. 😉

vlada111
6. nov 2011

@zlatat a ešte k tomu sú tie kvety otrasné 😖

vlada111
6. nov 2011

@mizulienka predpokladám, že si mala každý lupeň na dostatočne dlhom drôtiku. Ku hlavnému drôtiku priložíš jeden lupeň, ja dávam hneď druhý oproti a otočím pásku raz, potom priložím jeden vedľa toho čo tam je a štvrtý tiež oproti, optočím raz a potom do zostávajúcich fúg priložím zostávajúce. Potom to natočím, lebo to nesedí presne a ohnem tak, aby boli presne vedľa seba. Lupene nesmieš mať úplne suché, aby si ich vedela na záver trošku ohnúť.

zlatat
6. nov 2011

@vlada111 však to, že sú katastrofálne, ja by som sa hanbila také dať na tortu, nie to ešte pýtať za ne peniaze. A tie akože kytice? Neviem čo za kvet to mal byť, možno pokus o ľaliu, ale ani sa to poriadne identifikovať nedá a pýtajú za to vyše 7 € 😕 ... ja si netrúfnem pýtať toľko za moje drôtikované kytice ...

mizulienka
6. nov 2011

@vlada111 Vladi dakujem, urcite vyskusam 🙂

lussy23
6. nov 2011

@akme - krásne @mariann2 - krááááááááááááása @dm1 - úžasné ako živé! básničku nechápem, no náš zákazník náš pan. @lamps - nádherná
@aktak - krásne ako naozajstné

lussy23
6. nov 2011

@dadka212 - parádne @mizulienka krásnučké @vecernicci - nádherné medovníčky @zdenallicka - toprtičká je krásna, @zlatat - náááááááááádhera @katulkaaaaaa - úžasné @janulkamartinko - nádherné. ako je urobená tá rúčka? @eliska22 - kkrásna

vecernicci
6. nov 2011

@dm1
@vlada111 děkuji děvčátka, ještě to doladím, syn mají ve škole vánoční bazárek, tak bude prodávat perníčky 😉

vecernicci
6. nov 2011

@katulkaaaaaa krásné dortíky a ta barvička 🙂
@zlatat prostě úžasný méďa i mc queen 🙂

vecernicci
6. nov 2011

@eliska22 super kytičková, takové jsou nejhezčí 🙂 ale dají dost práce

zlatat
6. nov 2011

@vecernicci
@lussy23 ďakujem kočky

vecernicci
6. nov 2011

@mizulienka děkuji, vůbec se toho neboj, já jsem si doma našla časopisy jmenují se Medovníčky a tam jsem čerpala inspiraci (vlastně jsem je obšlehla) 😀 😉

jakelina
6. nov 2011

@vecernicci co chceš dolaďovat, vždyť jsou nádherné a už snad ani lepší být nemůžou. 😉

katulkaaaaaa
6. nov 2011

baby 😀 😀 😀 uz som vymodelovala nieco ale okolo kozy to moc neslo 😀 skor sa mi to podoba na krokodila 😝 uvidime ked potiahnem...ale spravila som tak ze telo,a hlava lezi,nedalo sa spravit akoze vo vzduchu stale sa lamalo,padalo...des

katulkaaaaaa
6. nov 2011

@vecernicci juuuuj dakujem mna tak tesi ked sa vam moje torti pacia 😵

mizulienka
6. nov 2011

@katulkaaaaaa Kati sa tesim na tu kozu, nech sa ti dari :0)

vinka
6. nov 2011

@yamahafazer no jazierka z pod poťahu sa robili 😝

mia114
6. nov 2011

ahojte, vikend zu skoro za nami, ja som este dnes robila postavicky na tortu, kamarat chcel len postavicky.
a este som dorabala tie medovniky.Poviem vam ze ma to celkom chytilo to ozdobovanie medovnikv, ale chce to strasne vela praxe 😅

mizulienka
6. nov 2011

@mia114 jeej nadherne...to uz vsetky takkrasne zdobite pernicky, len ja sa stale len chystam 😀

mia114
6. nov 2011

@janulkamartinko kraasne torticky, kitty strasne mila 😵
@eliska22 krasna torticka, vesela 😵

mia114
6. nov 2011

@mizulienka dakujem, no to bol mooj prvy pokus o zdobenie, ale poviem vam, ze tu polevu som slahala snad 45minut bo stale nebola dobra 😀

mia114
6. nov 2011

Neni to moc viiedt to zdobenie, len aby ste videli ze niesu zase az tak pekne 😅 skusim dat druhyu fotku