Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
7. nov 2011

@anibas ja si kupujem vykrajovacky na pernicky priapadne svietnik som robila zo slzy a chalupku som si nakreslila na papier. Chcela som si aj vyrobit nejake ale kamoska co mi mala zohnat plech zatial neuspela ☹

tamichloe
7. nov 2011

@lamps dakujem....vyzera super piškota,prave som ju dopiekla...myslela si,že pečieš 2 taketo piškoty?či tu jednu davku na 2razy...margaretku mali...na Priori som myslela domace potreby ...ale neva,už som zohnala...dakujem za ochotu...ked budem lepiť kvietky na bok torty ,čim ich prilepim...idem robiť marcipan z marsmallov cukrikov...

lussy23
7. nov 2011

@jakelina krásna torta

lukika
7. nov 2011

pochválila som tortičky krásne sú všetky ale nedá mi nespomenú tú s bocianom od
@lusil2005 je prekrásna aj tá koza sa ti teda dobre vydarila @katulkaaaaaa
@mizulienka prosím kde na mimibazare si videla tie torty od Janky čo mala tie krásne s tou ryhovanou mašľou tieto dve sú krásne a rada by som si pozrela i ostatné ale na tom FB mi to nejde otvoriť @katulkaaaaaa

jakelina
7. nov 2011

@tamichloe můžeš lepit vodou nebo jedlým lepidlem

tamichloe
7. nov 2011

@jakelina to nevie ake je jedle lepidlo(kde to kupim)...skusim teda vodou...dakujem

lukika
7. nov 2011

@anibas to si odvážiš napr. 5 bielkov a dáš to krát 5,3 Dg cukru? a mini lyžičku citrénky na 1 vajce alebo na tých 5?

daducha
7. nov 2011

@dm1 v nejakom letaku som videla celu sadu vykrajovaciek na pernikovu chalupku,môzem to skusit prehrabat ak by to pomohlo..A ani to nebolo drahe 😉

dm1
7. nov 2011

@daducha prosim prosim veru pozri je to sikovnejsie ako vyrezavat podla sablony 🙂

ikula2
7. nov 2011

Prosim vas nemate ulozene fotky na tortu mobil, ale celu velku nie len polozeny telefon. Velmi dakujem

broucek2
7. nov 2011

@dm1 Tescoma vyrábí chaloupku, ale ta se mi zrovna nelíbí. Jinak na www.ceske-formicky.cz je mají, ale s poštovným se ti to asi nevyplatí

lusil2005
7. nov 2011

@lukika ja som nerobila torticku s bocianom! 😅 ale mas pravdu - bola krasna!

anibas
8. nov 2011

@mizulienka krásne tortičky má tá Janka

anibas
8. nov 2011

@lukika hmotnosť celých bielkov x 5,3 a vyjde ti množstvo cukru, ktoré máš pridať- počítaj v gramoch a či 5 lyžičiek na 5 bielkov ??? asi by som dala len 3 - Mafka robila z 2 bielkov a dala 2 lyžičky - z 5 bielkov je stráááááášne veľa polevy 😅 😅 to sa neoplatí takto vo veľkom robiť

mariann2
8. nov 2011

@ikula2 záleží na to aký mobil, ja mám uloženú takýto i-phone

katulkaaaaaa
8. nov 2011

ahojte dakujem vam baby koza ma uz 40laik 😉 boli si pre nu myslim ze boli spokojny 🙂

katulkaaaaaa
8. nov 2011

ked tu citam o tych pernickoch pojdem cez vikend skusit aj ja 😉 baby to uz teraz peciete na vianoce? 😕

daducha
8. nov 2011

@dm1 tak Marecku nepotesim vas 😢 ,nie je to chalupka ale salas,myslim ze by sa ti to nepacilo, ma to strechu az po zem a iba jeden otvor vpredu ze ako dvere 😝 .Tak sa ospravedlnujem ze som zbytocne plasila ..

daducha
8. nov 2011

@lusil2005 stikuta stikuta 😀 😀 ,mam teraz novy kokosovy,len pôvodne je to zakusku,ale ten je tak dobry, ze ked zacnes jest nevies prestat.ja ani zacat nemôzem,kôli tej mojej mliekovej alergii 😠 😠 😠 .Ale tak hodim ho tu, mozno sa niekomu zide :
Kokosovo-puncove rezy :
Cesto
8 vajec,400g pr.cukru,380g poloh.muky,1 PDP,6 lyzic vody
Puncova plnka
750g marhuloveho kompotu,ribezlovy lekvar,upecene cesto,rum
Kokosova plnka
500ml mlieka,300g kokosu,300g masla,250g pras.cukru,2 van.cukre
Cokoladova poleva

Cela vajcia vyslahame s cukrom,pridame vodu a muku s PDP.Spolu premiesame a rozdelime na 2 casti.Kazdy upecieme na plechu.Jednu cast cesta potrieme lekvarom a navrch rozotrieme puncovu plnku,nato dame kokosovu plnku a polejeme cokoladou.
PUNCOVA PLNKA :
Jednu cast cesta natrhame na male kusky,marhuľovy kompot aj so stavou rozmixujeme,pridame cesto,lekvar a rum podla chuti.Vsetko premiesame a nechame chvilu postat.
KOKOSOVA PLNKA :
Do tepleho mlieka pridame struhany kokos a kratko povarime.Premiesame a nechame vychladnut.Maslo vymiesame s praskovym cukrom a vanilkovym a pridame do vychladnutej masy a spolu premiesame.
Bab odporucam, je uzasny 😵 😵 😵 😵 😵

adul67
8. nov 2011

@daducha tak tento robievam aj ja a tu punčovu plnku davam aj do torty aj teraz ju idem dat lebo chceju mokru a malo plnky tak asi tuto a je tam aj ovocie minule sa lubila fak je dobrý 😉 😉 😉

broucek2
8. nov 2011

holky, nemáte některá http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/sada-... nebo nemáte s tím zkušenosti?

dadka212
8. nov 2011

@broucek2 kamoška to má a podla mňa tie postavičky vyzerajú hrozne, sa ich normálne bojím 😀 😅

broucek2
8. nov 2011

@dadka212 takže radši budu tvarovat ručně

sofi07
8. nov 2011

@mrka2 tiez sa mi uz moc nechce, skor sa mi chce prplat s medovnikmi, ale uz mam len asi dve torty do konca roka slubene, tak to uz nejak zmaknem. najlepsie je pre rodinu asi ani nepiect, teda nemyslim tu najblizsiu, to je v pohodke vzdy. len to zamrzi, stravim nad tym hodiny a....
@lusil2005 super, to urobi naladu na dva dni 🙂. idem si dnes zdobit medovnicky, vcera osm do 1 v noci piekla, tak hadam si trosku zdvihnem sebavedomie 😀

dadka212
8. nov 2011

@broucek2 ak chceš pozri tu mne sa to vôbec nepáči, skôr som za originálnosť 😎
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2604237...

dadka212
8. nov 2011

@lusil2005 kde v petržalskom tescu majú tie pilky? sestra mi tam skočí, len aby som jej vedela aspoň približne povedať, lebo pre ňu je to španielska dedina 😅 dík

lusil2005
8. nov 2011

@dadka212 asi tak v strede, ked ide smerom dozadu tak po pravej ruke je oddelenie s kuchynskymi pomockami. tam su zavesene. neni to samostatny stojan, normalne oddelenie. a nechces aby som ti rovno nabalila aj tie folie ked tu uz sestra bude? 🙂

dadka212
8. nov 2011

@lusil2005 no spýtam sa jej či bude mať tolko času, lebo ide zajtra ráno odviezť auto do servisu a ten je oproti tescu, a kolko ti mám za ne dať, asi ti neprišla IP alebo mne od teba 😠

lusil2005
8. nov 2011

@dadka212 ee nic mi neprislo 😕