Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
22. nov 2011

@mariann2 Dělala jsem bratrovi k narozeninám koňakový krém. Klidně bych tam toho vaječného likéru dala i víc, ale je fakt, že jak se ten krém do druhého dne rozležel, tak zesílil a byl fakt moc dobrý. Jinak receptík jsem použila tento: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=98563
Bílá čokoláda ten krém příjemně doplní a zjemní.

Jinak rychlejší varianta (ale já ty čistě máslové bez pudinku moc ráda nemám): vaječný žloutek, změklé máslo a 2 lžíce prášk. cukru utřeme a pomalu vmícháme 1/2 hrnku vaječného koňaku.

Myslím, že vaječný koňak by se klidně dal nahradit i nějakým jiným likérem (mandlovým, oříškovým, Carolans apod., co kdo má rád).

jakelina
22. nov 2011

@mizulienka já ho mám teď doma a krásně voní po mandlích. Nám to chutná, ale já taky všechny ty potahovky vyhazuju do koše 😒

lussy23
22. nov 2011

@zuz11 nádherné. ja nechápem. Veď tie Vaše bábiky vyzerajú ako živé! Klobúk dole! @lusil2005 nádherné

katy1979
22. nov 2011

@mizulienka mam aj mandlovy flower a aj zbytok z cokoladoveho velvetu. teraz som zobrala mandlovy kedze je v akcii. je aromaticekejsi a je citit po mandliach. ta coko ma taku nevtieravu chut a hlavne sa hodi ku kazdej plnke ci korpusu

dm1
22. nov 2011

@mizulienka mas IP preposalla som ti od moniky spravu s cislom uctu 😉

mizulienka
22. nov 2011

@dm1 dakujem 🙂

vlada111
22. nov 2011

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Baby potrebujem poradiť. Na akú hrúbku ste valkali cesto na medovníky od Sfi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mizulienka
22. nov 2011

@vlada111 robila si ten podla sofi? ake mas cesto, nelepilo sa ti?

dm1
22. nov 2011

@vlada111 zalezi ake tvary robis. vacsie tvary na domceky, vacsie medovnicky a podstavce treba nechat hrubsie a mensie pernicky tensie. Ja som na domceky a tak nechavala tie 4mm asi a na mensie tensie cesto

inak ja som prave upiekla skusobne par z receptu od @lusil2005 a to cesto je uuuuuuuuuuzasne!!! nadherne hladke a strasne krasnu farbu a povrch ma po upeceni! torsku som to prepiskla a po 5 min. boli tmavsie zo spodu ale nevadi budem vediet. aj 3D s nim sli aj ked je to ovela maksie cesto ako od sofi. Ja som tam ale dala aj lyzicu kakaa nech je tmavsie. Maly tu este pobehuje ale zaspi a idem dopekat dalsie 😵

zuzana124
22. nov 2011

@dadka212 ja osobne ruže napichujem na špáradlo a zospodu ešte potriem tým gelom čo ide pod jedlé obrázky a malé kvietky na drôtikoch zapichujem priamo do torty, ak sa dá tak niektoré spletiem dokopy aby torta nebola moc dopichaná 🙂

katy1979
22. nov 2011

@dm1 a aky to je recept?
ja som prve dva plechy piekla naspodu truby a boli zospodu tvrde potom som uz davala dostredu a bolo to lepsie a hlavne nenechavala som to tak dlho

mizulienka
22. nov 2011

@dm1 jeej dani, ked mas poruke hod tu recept, alebo ty @lusil2005, dakujeeeem 🙂

dm1
22. nov 2011

@mizulienka
@katy1979

Medovníčky od Lusilky

400g HLM
140g PC (povazsky)
100g hery
2 vajíčka
2 PL medu
1 ČL sody bicarbony
1/2 - 1 ČL perníkového korenia

vsetko naraz zamiesim a peciem na 200° 5 minut.

mizulienka
22. nov 2011

@dm1 dakujem krasne 🙂

lusil2005
22. nov 2011

@dm1 jeeej to som rada ze sa medovnicky vydarili!!!! to je recept od manzelovej starkej 😀 ja ked ich chcem tmavsie, davam do zltka ktorym nakoniec potieram trosku kakaa 😉

mariann2
22. nov 2011

@vera_vila ďakujem, vyskúšam 🙂

katy1979
22. nov 2011

@dm1 dakujeeem

stankapk
22. nov 2011

@mizulienka ja mam mandlovy smartflex, a podla mna je velmi dobry 🙂

mizulienka
22. nov 2011

@lamps este som sa chcela spytat, aky korpus robis k tomu orechovemu kremu? dakujem

bzucinka2
23. nov 2011

@vlada111 ja som robila ten od sofi a vobec sa mi nepacil ☹ ten od lusil je pre mna aj chutovo omnoho lepsi 🙂 ostavam pri nom 🙂

eliska22
23. nov 2011

tak kočky teraz mi písal jeden známy, že či mu urobím tortu, ktorá bude vyzerať ako kopa 500 euroviek 😀
nechce sa dať odbiť, že len aby sa to trochu podobalo 😅 nemáte náhodu takú tortu s bankovkami uloženú, alebo ste nebodaj niektorá robili? ja som nič nenašla a teda nemám moc chuť ísť do toho 😔 ☹

alenv
23. nov 2011

holky budu na neděli dělat dort pro synovce. On miluje hrochy a opičky.. prosím vás nemáte někdo nějaký postup nebo obrázek na pěkného hrocha postavičku?

alenv
23. nov 2011

@dajna11 jéé ten je krásnej.. děkuju moc 🙂

daniz
23. nov 2011

@dm1 Aj ja sa chystám, cez víkend na adventné venčeky. Tak sa teším..

kvojtanikova
23. nov 2011

dakujem za info, tak potom som s tym karamelom asi ja musela urobit nejaku chybu alebo co, dala som 250g masla, mozno to bolo malo. Pre plnenim som to chladila asi 1h, mozno aj to som mala dlhsie, ale on nestuhol ani potom ked som to naplnila, chcela som to zachranit a chytro som to dala na balkon a tam sa to roztieklo uplne. Proste ten krem zacal vytekat, korpus sa mi po tom smykal a cela torta sa viac menej rozpadla, ani potahovat sa to nedalo lebo este aj spod marcosa ten krem vytekal naspodku. Este ze to bola len moja na narodky, pre rodinu, akoze chutila fakt vyborne ale vyzerala otras 😒 😒

isabella_fly
23. nov 2011

@jakelina jakelinka, v noci ma este cosi napadlo, neviem uz kde som citala, ze pri marcipane ked sa valka pouzivat praskovy cukor? a este cosi, ked farbim marcipan, tak kamoska mi vravela, ze len na spicku noza farbu, pichnut do marcipanu a miesit, aj tu mam pouzit praskovy cukor? nebude sa mi to lepit velmi na ruky? a nemozem to nejak pokazit... inak niekde som videla tak mramorovo zafarbeny marcipan, na to si sice teraz netrufam, ale je nejaky figel na to?

yamahafazer
23. nov 2011

@eliska22 tie peniaze keby si si dala vytlacit na ten jedly papier tak to aj robia ked robia kufor plny penazi tak tie peniaze si davaju natlacit

dadka212
23. nov 2011

@zuzana124 @dm1 @vlada111 ďakujem 😵 tak to pojdem skúšať 🙂
@lusil2005 Luci ak si pozrieš moje fotky tort tak skoro všetky posledné mám na tých tenkých zlatých podložkách 😉

eliska22
23. nov 2011

@yamahafazer to ma tiež napadlo, ale tú tortu chce na nedeľu, tak neviem či to mám risknúť aby mi to dovtedy prišlo 😝