Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
1. dec 2011

@vlada111 super zrozumietelne, teraz uz len zavisi, ake budem mat sikovne ruky, idem na to 🙂
@daniz dakujem, pokusim sa 🙂

alenv
1. dec 2011

holky taky když pečete mramorový korpus tak vám v pulce víc vyběhne?

mizulienka
1. dec 2011

@vlada111 Vladi a ako daleko vopchas ten drotik? uplne cez cely lupen?

adul67
1. dec 2011

@alenv ano a potom splasne ale vedšinou mi v prostriedku aj praskne cesto ale ked po upečení ho otočíš na chvílku naopad tak sa vyrovná

stankapk
1. dec 2011

kocky poradte mi, idem robit plnku s mascarpone. slahacku s bielou cokoladou mam varit, alebo vypnut pred zaciatkom varenia? dam do chladnicky, a na druhy den vyslaham a az potom to mascarpone zamiesat, alebo slahat s tym? dakujem 🙂

mizulienka
1. dec 2011

@stankapk normalne si daj do hnca slahacku, ked uz bude tepla, daj tam cokoladu a var kym sa cokolada nerozpusti, potom to vypni, na noc do chladnicky a rano vyslahaj cisto iba tu coko so slahackou a potom daj mascarpone...ja preslhaam na najnizsom stupni mixerom

stankapk
1. dec 2011

@mizulienka dakujem 🙂

alenv
1. dec 2011

@adul67 fakt ano trochu mi praskne tak já to vždycky odříznu a zarovnám.. ale nezkoušela jsem to otočit😀

jakelina
1. dec 2011

@mizulienka tak ať se podaří, určitě to zvládneš. Jsi holka šikovná. 😉

mizulienka
1. dec 2011

@vlada111 mne tam je vkuse vidno ten drotik, aj som si urobila hrubsi lupen ale na konci sa mistale troska prestrci von 😠

jakelina
1. dec 2011

@mizulienka a nemáš tlustý drátek???

bzucinka2
1. dec 2011

pisete ako na pase, vsak nestiham citat 🙂

dm1
1. dec 2011

@mizulienka baby ti davali dobre rady na laliu tak uz ani netreba doplnat 🙂. Mne sa inak raz zlomil lupen pri viazani a vobec mi to nedrzalo tak som urobila z hmoty akoby taky kalisok, dala dovnutra lepidlo a bachla tu laliu tam a aj tie lupene zlomene som tam nalepila. Ten kalisok to zafixoval a drzalo to pokope 😝

simasa
1. dec 2011

Ja som tiez vcera skusala tu laliu, ale bez drotikov. A bolo to hrozne. Nakoniec sme tu hmotu zjedli 😀 a dnes som si objedala drotiky aj piestiky. Ale hlaska dna bola, ked som povedala muzovi, ze podaj mi tu kosticu a on ze: aku? z podprsenky? 😀

jakelina
1. dec 2011

@simasa 😀 😀 jsem se zasmála, dobrý postřeh má 😀 😀

vlada111
1. dec 2011

@mizulienka ja ho dávam tak 1cm od konca lupeňa. Nebude ti ho vidieť, keď ho dáš zo spodu. Nesmieš príliš tlačiť, keď ho budeš zavalkávať, lebo ti ho vytlačí. Ja som to robila na tej podložke s ryhami, je to super vec, ale moc drahá, tak si to idem urobiť do vytvrdeného polystyrénu.

akme
1. dec 2011

@mizulienka ja drôtik namočím do vody a potom strčím do lupeňa, moje drôtikové pokusy

anibas
1. dec 2011

@simasa 😀 😀 😀 😀 dobrý tvoj manžel !!! môj určite pozná len tie cukrárske - a pozdravujem dcérenku - moju menovkyňu 😵 😵 😵

mizulienka
1. dec 2011

baby z lalie nic nebude...neslo mi to a stracala som tym cas, tak som ason porobila male kvietocky na drotikoch, kaslem na to...jedna zlepena lalia sa mi susi, ale co z toh obude, to fakt netusim...

ale o inom...chcem sa spytat, robim krem slahany nad parou cokoladovy...ako potom pridavate maslo? maslo do cokoladovej masy, alebo naopak, dakujem.

lenocka23
1. dec 2011

@mizulienka ja davam vsetky kremy tak ze po troskach do vyslahaneho masla.... 🙂

dm1
1. dec 2011

@mizulienka skus si tu laliu opat v klude inokedy ked nebudes tlacena casom a uvidis ze sa to podda 😉

ja vyslaham najskor samotne maslo a potom pridavam zmes slahanu nad parou postupne do toho. Akurat idem slahat ale vanilkovy 😝

akme
1. dec 2011

@mizulienka ja tiež dávam všetko do vyšlahaného masla s jednou PL práš. cukru a všetky pudingy, šlahačky mám už osladené kryštálovým cukrom, krémy sa mi nezrážajú

lusil2005
1. dec 2011

baby, to len ja mam take stastie vzdy ze sa mi to nezgrcne? ja vzdy capnem do celeho kremu dve cele masla a vyslaham 😅

mizulienka
1. dec 2011

@dm1 hej tu laliu vyskusm inokedy, lebo mi to neda, zeby som to nezvladla 😉

Dani a tu vyslahanu masu miesas aby vychladla, alebo iba ju tak nechas a potom uplne vychladnutu primiesavas?b

akme
1. dec 2011

baby nebojíte sa tých šlahaných nad parou kvôli salmonelóze - to je málo prehriate 😝

dm1
1. dec 2011

@mizulienka nic nemiesam potom uz mimo ohna len cakam kym to vychladne

akme
1. dec 2011

@lusil2005 to máš šťastie 😀 😀 😀

dm1
1. dec 2011

@akme podla mna ked sa nieco slaha nad parou 30 minut a viac tak to bohato staci 😉

akme
1. dec 2011

@dm1 nezáleží na tom koľko tošlaháš ale akou teplotou to prejde

simasa
1. dec 2011

@anibas Dakujem, odovzdala som. 😵