Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
8. dec 2011

@adka_praha ta 1 a 2 znie zaujimavo, hod prosim receptik ak si este nedavala 🙂 a pre boha to aj zjete 20 druhov??? 😨

adka_praha
8. dec 2011

@bzucinka2 hodim, len mi daj chvilku... idem si nastriekat motorku na tortu, nech schne 🙂 ... a ono sa to podeli, medzi zakazky, nas a moju babku... 🙂 uz ledva chodi a neda si povedat, ze jej pomozem upratat atd 😒 , tak jej aspon napeciem... budu s nou sviatkovat 3 synovia + pocestni, tak tam a toho vela zje... 🙂

dm1
8. dec 2011

@dajna11 to mas z hmoty natom? mne sa inak strasne pacia taketo zdobene aj muffinky ale pre nas nehrozi ked nelubime potahovku by to bolo zbytocne 😒

bzucinka2
8. dec 2011

@adka_praha jaj tak to hej, ja som myslela, ze je to len pre vas 🙂
@mizulienka kosicky:
250 g hl muky
trosku PDP
1PL kakaa
150g palmarinu
70 g pr.cukru
1 vajce
100g orechov
toto vsetko zmiesat, ja robievam aj bez orechov a plnit kosicky.

plnka: uvarim salco1,5-2 hodiny podla toho ake huste chces, niekto pridava aj maslo ja nie, muz take maslove nelubi.... a vtedy mozes dat uz hotove karamelove salco a len zmiesat s maslom...

do kosickov dam trosku lekvaru, zalejem salcom, necham trosku stuhnut a polejem cokoladou.

mizulienka
8. dec 2011

@bzucinka2 dakujem, si zlata 🙂 odpisujem 😉

adka_praha
8. dec 2011

@bzucinka2

POMARANCOVE PUSINKY

3 bielka
150g kryst. cukru
1 vanil. cukor
kora z 1 pomaranca
1 PL pomarancoveho dzusu (ja si odstavim pomaranc )
200 g mletych mandli
50 g struhanky (znie to divne, ale ano struhanky klasickej)

z bielkov vyslahat sneh, postupne pridavat cukre, pom. dzus, koru... slahat nad parou... pridame mandle a struhanku- uprimne netusim kedy ju tam pridat, pridam asi az ked uz to ztuhne, ze to budem z pary odstavovat (?)... na plech ukladame hrudky a susime v el. trube 140/ 60 min cca

hotove mozte poliat cokoladou, ja budem asi este podlepovat lineckymi kolieskami a maslom s cukrom vslahanym...

PECIVO S VAJECNYM LIKEROM

cesto

400 g hl. muky
100g prask. cukru
1 cl vrchovata kypr. prasku
2 vanilkove cukre
2 PL vajecneho likeru
200 g masla
2 zltky
spachat cesto, vavylkat asi na 3 mm, povykrajovat, piect v elektrickej na 180/20min. cca

lepime kremom:

1 balenie "kremova napln s prichutou vajecny liker" od dr. oetkera
200 ml studeneho mlieka
3 PL prask. cukru
125g masla

ALE! u nas som nezohnala hentu blbost od oetkera, takze ja budem lepit tymto:

3 dl mlieka
200g masla 120 g prask. cukru
80 g roztopenej bielej cokolady
1 vanil. puging
3 PL vajecneho likeru

uvarit puding z mlieka a pudingoveho prasku, ked bude vlazny, vmontovat do neho zvysok...

😉

jakelina
8. dec 2011

@bzucinka2 to vypadá super.

Ještě se chci zeptat, nemáte někdo tip, čím se dá slepit k sobě cukroví?? Pořád dělám marmeláda, krém, nebo nutella s máslem ušlehaná a chtěla bych něco nového. Třeba něco s oříškama??

dajna11
8. dec 2011

@dm1 ako po pravde ja to jesť nebudem,bo som poťahovky tak prejedená že až.. 😀 😀 len som to chcela skusiť inak...ešte aj polevou zdobene su krásne a chcela by som chokotransfer na poťahovke a tým ešte ozdobiť,len musím znovu napiecť ☹

lusil2005
8. dec 2011

juj babizne jedny, mi tu robite chute! 😅

anibas
8. dec 2011

@dadka212 krásna Minnie - stiahnem si ju z FB 😉 😉 😉

mizulienka
8. dec 2011

@lusil2005 povies mi prosim ta, v com si piekla tu barbie ;)) dakujeeem

lusil2005
8. dec 2011

@mizulienka tri rozne velkosti kruhoveho rafiku. 22, 16 a 12 cm. 😀

katy1979
8. dec 2011

@jakelina poznas orechovu plnku namiesto marmelady? bohova to vec.

alenv
8. dec 2011

holky čím bělíte mléčný marcipán? Nějakou bělobou?

alenv
8. dec 2011

a ještě prosím kde se dají sehnat takovéhle drátky??

dadka212
8. dec 2011

@anibas 😀 ani nevieš ako ma teší, že sa páči tá tortička 😵

katy1979
8. dec 2011

@dadka212 ja som ti tam sice hodila iba like ale aj mne sa velmi paci ta minnie a hlavne aj ta farba. aku si tam dala ci miesala a ako celok to vyzera super.

vera_vila
8. dec 2011

@alenv Já teď budu kupovat tu bělobu na marcipán, tak jsem zvědavá, jestli to bude fungovat, ale asi funguje, podle toho, co jsem tu tak četla... Ale ty drátky nevím... Ty květinkové to asi nejsou, ty jsou určitě pevnější...

dajna11
8. dec 2011

@alenv nie su to tie čo sa používaju aj na kvety z marcipánu?

jakelina
8. dec 2011

@katy1979 neznám napiš mi prosím recept, děkuju moc

alenv
8. dec 2011

@vera_vila
@dajna11 já bych právě chtěla ty drátky rovné pevné.. co dáváte třeba na takové hvězdičky, ale chtěla bych sehnat i tyto dlouhé zahnuté směrem dolu

dadka212
8. dec 2011

@katy1979 Ďakujem 🙂 to je iba ružová wilton 😉 mala som zafarbený kúsok na silno ružovo tak som zmiešala s bielou a páčila sa mi farba, tak som rovno poťahovala 🙂

katy1979
8. dec 2011

@jakelina su to ischelske torticky dost zname ale dobre:
100 g jemného kryštálového cukru, 100 g orechov, 2 žĺtky, 2 lyžice rumu, 100 g masla
Žĺtky s cukrom vyšľaháme nad parou do hustej peny. Odložíme a miešame do vychladnutia. K žĺtkom pridáme vymiešané maslo, pomleté orechy a rum.
u nas sa obcas natre aj ribezlovym lekvarom na druhe koliesko dame tuto orechovu a zlepime. vrch sa polieva cokoladou.

dajna11
8. dec 2011

@alenv no ja som si kupila drotik& práve tie na kvety....ja ich mám rovné🙂...ked si kupiš hrubšie tak ti váha tej ozdoby drotik neohne 😀

hejdita
8. dec 2011

tak to je moja dnesna dufam ze sem svagrova nepride kuknut 😀 a ze uz moj brat je s tortou doma 😀 je to k ich vyrociu sobasa zajtra maju 5 rokov tak som im urobila zltu ked sa pri 50 dava zlata 🙂 a ten zavoj co som robila na 4 pokus 😀 teda skoncil nakoniec takto aj som s nim celkom spokojna 🙂 😵

jakelina
8. dec 2011

@katy1979 děkuju a vydrží mi to do vánoc, když to udělám teď o víkendu, mám strach z těch vajíček. 😒

bzucinka2
8. dec 2011

@adka_praha za spachat a zmontovat, to je dobre, dakujem, nieco isto vyskusam 🙂 vdaka
@hejdita krasne sa ti podarila, super 🙂

katy1979
8. dec 2011

@jakelina vydrzi len my to mame vzdy na alkone predsa len tam je chladnejsie. aj ked u nas sa to plni ako posledne lebo potom to moja mama pracne skryva kedze sme to schopny zozrat. a mozeme my zato ked je to take dobre

zuzmag
8. dec 2011

zienky poradte mi robila som si marcipan so sušeneho mlieka a na povrchu mi ostali male biele bodky neviem či to je cukor alebo mlieko.... kde som urobila chybu

79zuzana
8. dec 2011

no tak ste ma dnes naladili... kazdy daco pecie, ja mam torticku na nedelu a potom v stredu pre moju princeznicku k jednemu roku, vianocne este maju cas, tak som musela rychlo rychlo upiect aj nieco pre nas 🙂 manzelovi akurat prekazala ta ruzova masla,,, ze vraj tam pasuje netopier viac 😀 😀 😀