Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
15. dec 2011

@bzucinka2 ja mám ten istý problém 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

cestovatelkaandrea
15. dec 2011

@vlada111 dakujem

marci2305
15. dec 2011

@alenv No to chlapom ani netreba hovoriť... 😉 Treba si ju rovno kúpiť a ani im o tom nehovoriť. Ja aj keď spomeniem niečo, tak on to hneď zabudne koľko čo stálo a čo mám alebo nemám..A keď mi príde listok o uložení zásielky, tak sa len opýta: "To čo je zač a načo ti to je..?" 😀

alenv
15. dec 2011

@marci2305 no to znám😀 ale on mi ji koupil k Vánocům.. to jsem poslala co vše koupit.. tak jsem myslela, že mi ji dá prostě dřív a nedal 😀

mizulienka
15. dec 2011

baby je to normalne, ze objednam u kamky tovar v piatok kurierom a este dnes ho nemam doma, pocitam 2 dni prevod penazi, ale dnes je uz stvrtok a nic 😠

mizulienka
15. dec 2011

@bzucinka2 @anibas ja potiahnem, dam na chvilku do chladnicky a potom pisem...ale pisem vzdy tym hrubsim koncom fixky

katy1979
15. dec 2011

@mizulienka ja som objednavala od kamky minuly tyzden a mam to na poste ale dala som si to dobierkou tak mozno preto.

dadka212
15. dec 2011

@mizulienka s kamkou som čítala, že je troška problém ak posiela kuriérom 😝 trvá to niekedy velmi dlho...

mizulienka
15. dec 2011

baby viete mi prosim poradit? ako by ste robili tu malovanu krizovku, vybrala som si tento obrazok
tie male kococky mam urobit pravitkom a fixkou?
a ten kvet vymalovat alebo ako? ak vas nieco napadne, prosim napiste mi 🙂 dakujem

yamahafazer
15. dec 2011

@bzucinka2 mne to tak isto robi a este sa mi ta fixa rozdvojuje ten hrot tak pise uplne naprd a najlepsie sa pise iba ked robis niake postavicky ked je hmota vytvrdnuta na tortu sa zle pise

yamahafazer
15. dec 2011

@mizulienka no fixou by som to nerobila,ale normalne stetcom a neviem aku velku ju chces spravit ked malu tak by som malovala a ked veliku tak by som si z hmoty porobila take male stvorceky a lepila,ale asi bude rychlejsie malovat

yamahafazer
15. dec 2011

@jakelina no tak to uz by bolo uplne strasne keby nebola naplnena 😀 zajtra pecem tortu co bude na sobotu aj ju budem plnit a normalne mam uz obavy 😀
@lucinka ,ale si si makla peknucke

jakelina
15. dec 2011

@yamahafazer tak nezapomeň naplnit, asi nám z těch dortů šibe 😀 😀

mizulienka
15. dec 2011

@yamahafazer dakujem, anineviem, co by som uprednostnila, ci to malovanie alebo skladanie, vobec sa mi do toh onechce.
vcera mi zavoalala zakaznicka a odvolala sa na moju dobru znamu a ze potrebuje 2 torty do soboty a ja tava som nevedela povedat nie, tak sa tu budem do soboty dusit vo vlastnej stave 😒

zuzana124
15. dec 2011

@mizulienka a čo tak bielkovou polevou ako na perníčky 🙂

yamahafazer
15. dec 2011

@mizulienka no ja mam nastastie iba jednu tortu na sobotu tak az zajtra ju budem piect aj plnit a este si chcem dnes zarobit na slane pre nas .Ja by som na buduci tyzden mala mat 6 toriet a vsetky som odmietla ako ja sa nemienim nahanat ako debil uz som sa naucila povedat nie lebo predtym som tiez vsetko brala a potom som bola len nervozna ako to vsetko postiham tak teraz chcem mat aj ja klud

mizulienka
15. dec 2011

@zuzana124 jeej Zuzi tak to ja vobec neviem, este som to nerobila a teraz mam malo casu na skusanie 😒

@yamahafazer ved to, keby to nebolo cez velmi dobru znamu, tak asi by som aj povedala nie 😉
no co uz, idem daco robit 🙂

@dadka212 Dani ten coko krem co robis je dobry cokoladovy??

jakelina
15. dec 2011

@mizulienka já jsem na MMF psala fixem a šlo to krásně, nechala jsem si to uschnout a pak se to ani nebořilo a psalo to super. Psala jsem to tady na ty dva dorty, je fakt, že jenom pár písmenek, ale šlo to fakt krásně. Není to moc vidět, ale je tam všechno nejlepší a krásné narozeniny

mamina1978
15. dec 2011

@marci2305 Ahoj, ti jezkovia su bombasticky !!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Ak to nie je tazky recept, mohla by si ho prosim dodat ?

anibas
15. dec 2011

Pozdravujem vás dievčence z mojej rozborbardovanej kuchyne - aj torty, aj koláčiky,aj obed, aj žehlenie 😠 😠 😠 😠 😠 😠 no ja keď sa v zdraví dožijem 24.12. 😝 😝 😝 😝 😝
Nech sa vám darí v práci 😉 😉

bzucinka2
15. dec 2011

@yamahafazer
@anibas
@mizulienka dakujem, tak ja som si najprv myslela, ze ja la fixka, kupila som druhu a aj ta je taka ista, najlepsie sa mi pise obycajnou fixkou, ale vtedy upozornujem, ze nejest hlavne spiderman mi robi problemy ☹

lamps
15. dec 2011

@anibas no pekne ☹, vidím, že nie som sama, ktorej sa "darí" 😝. Ja som sa minulý týždeň tešila, že na tento týždeň už nemám žiadnu tortu a začnem vianočné pečenie. A výsledok? Mám štyri deti choré, mňa bolí hlava jak koňa, tak neviem, či to nechytá aj mňa 😖

mrka2
15. dec 2011

@alenv ta je strasne zlatucka 😵 ja sa uz chystam strasne dlho urobit takuto torticku,ale akosi nemam cas 🙄 sikulka si,ked to je tvoja tretia! wow 😉

alenv
15. dec 2011

@mrka2 děkuju moc🙂 mě se tyto taky líbí.. sice je jich všude hodně, ale nikdy neurazí

dm1
15. dec 2011

@mizulienka a co takto dat to spravit na jedly obrazok? to by bolo najjednoduchsie. Ono tie fixi su take nooo moc toho nepopisu 😝

mizulienka
15. dec 2011

@dm1 Dani uznestiham, to potrebujem na sobotu

vlada111
15. dec 2011

@bzucinka2 uf ja veru neviem, lebo väčšinou som ju použila na postavičky a tie už boli vyschnuté ☹

vlada111
15. dec 2011

@mizulienka Luci a keby si urobila súvislý obrázok z hmoty a keď ho napelíš na vrch ako list z krížovky, urob na ňom ryhy akože štvorčeky.

katulkaaaaaa
15. dec 2011

@mizulienka luci netusim akoby som to spravila,fuha 😕
ja mam tento vikend 4 torty,do toho kazdy den peciem vianocne,uz mam pocit ze nerobim nic ine len peciem,normalne sa tesim na vianoce kedy sa dva tyzdne nicoho v kuchyni ani nechytim 😀

vlada111
15. dec 2011

@anibas juj Sabi, ja už dávno nežehlím, vždy len to, to si potrebujeme obliecť a treba to ožehliť. Ja mám na to takú skrinku z Ikei, kde mám neožehlené prádlo 😀