Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
10. jan 2012

@jakelina krásné🙂
@alenv ten džem Maribel je 450 g, stojí 35,-Kč, vystačí minimálně na 2 dorty.
Já dělám většinou mramorový korpus, každé patro potírám džemem, na to krém, nepolívám už ničím a většinou ani nedávám ovoce a suché to není.

mizulienka
10. jan 2012

@eliska22 a do 26formy z akej davky robis?

desmodka
10. jan 2012

@alenv ja take robievam 😀
takto to nejako vyzera upecene a rozkrojene (nemam lepsiu foto)

adka_praha
10. jan 2012

@desmodka a teraz este prosim prezrad, ako to robis... 😅 😵

desmodka
10. jan 2012

@adka_praha nic zlozite, rozdelit cesto na tolko krat kolko farieb chces mat (ja som mala 5), kazdu cast zafarbit (mnozstvo farby zavisi od sytosti aku chces mat) a potom uz len vylievat do stredu formy v poradi akom chces a sup upiect

elienka
10. jan 2012

@adka_praha
@desmodka nerobíš to náhodou s tou formou od tuperware? videla som že majú akúsi pomôcku, dáš do formy, naleješ rôzne farby a potom to len vyberieš a dáš korpus upiecť.

než som príspevok dopísala, už si ma predbehla

desmodka
10. jan 2012

@elienka nepoznam taku formu 😅

adka_praha
10. jan 2012

@desmodka no vyskusam to... 😀 som zvedava, co z toho vznikne... 😀

desmodka
10. jan 2012

@adka_praha ja som musela takyto korpus spravit aj pre 83 rocnu babicnu 😀 ta sa v tom uplne vyzivala 😀

zuba
10. jan 2012

Dievčatá neviete čo je s Monikou zo všetko pre torty, potrebujem od nej čosi vedeť a akosi nereaguje na mail a ani na IP - nemáte niekto jej číslo?

adka_praha
10. jan 2012

@desmodka 😀 😀 😀 mam v plane zajtra spachat nieco na "rozcvicku" v novom roku, tak sa vyzijem... 😀 😀 😀

mamina1978
10. jan 2012

Moja prva torta s ruzami je konecne hotova 😝 ..... No len moji dvaja najstarsi chalani dosli prave zo skoly a poznamenali ,, Mami a preco si urobila svadobnu tortu, ved si nam slubila len kvetinkovu!! !´´ 😅 😅 ☹

eliska22
10. jan 2012

@mizulienka takú formu nemám 😝 ale do 24 cm robím zo 4 vajec a keĎ do 28 cm zo 6, tak asi do 26 bude stačiť 5 😀

mizulienka
10. jan 2012

@eliska22 super dakujem 🙂

jakelina
10. jan 2012

@mamina1978 krásná svatební 😀 😀

mamina1978
10. jan 2012

@jakelina to mala byt skusobna, len tak pre moje deti na olovrant , chcela som si vyskusat par kvetov a ine ozdoby...takze je to len nehoda, ze vyzera ako svadobna. ☹ Mala byt len KVETINKOVAAAAAA 😠 Chalanom trosku boli sklamany.......

jakelina
10. jan 2012

@mamina1978 je krásná, já si dělám srandu. Jako svatební by taky mohla být 😉

mamina1978
10. jan 2012

@jakelina ved prave 🙂 , ty to poznas tiez urcite ,ved mas chlapov doma tolko, ako ja 😀 😀 😀

pristela
10. jan 2012

@mamina1978 krasna je, sa divím ze chceli kvetinkovu to mna by doma hned vypískali a tobôž , že ružovu, ani by mi tu tortu nejedli 😔

@jakelina baby 4chalani, mna by slahlo 😖 ja chcela este tretie babo, no bolo mi "povedane" ze ak bude, bude to zas chlap ☹ aaach ja nestastný zemepán 😅

79zuzana
10. jan 2012

@mamina1978 krasnucka, ruzovucka... ja ruzovu teda mozem 🙂

mamina1978
10. jan 2012

@pristela moji chalany, nie ze by chceli 😒 , ale ja som si chcela vyskusat kvietky a oni chceli tortu na mlsanie 😀.......Takze sa museli uspokojit s kvetmi, ale ,ze to vyslo pre nich tak svadobne...... bola nehoda ☹

mamina1978
10. jan 2012

Dakujem za povzbudenia 😵 😵 😵 aspon ,ze sa vam paci 🙂

alenv
10. jan 2012

@desmodka děkuju moocc. a jaký to má uspěch.. tedy hlavně u dětí.. pro dospělého to zas až tak vábné není myslím 😀

alenv
10. jan 2012

@jakelina krááááásnééé

alenv
10. jan 2012

@reruna super díky moc🙂

monika76
10. jan 2012

@jakelina krásne kvietky 😉

vecernicci
10. jan 2012

@mamina1978 ta je krásná, taková holčičí 😵 taky sis udělala radost, když máš doma samý chlapy, co? 😀

mizulienka
10. jan 2012

@dm1 Dani nevies mi poradit, rozmyslam, ze urobim sugarveil krajku tete k narodkam...ale chclea by som hnedu farbu, myslis, ze keby som dala do tej hmoty rozpustenu coko, pokazilo by sa to?
alebo ako by som to mohla zafarbit na hnedo?

mamina1978
10. jan 2012

@vecernicci dakujem, som tak rada , ze sa vam dievcatam paci, lebo ti moji chlapy..... ☹
,ale na tortu sa vrhli ako kobylky a uz z nej neostala ani omrvinka ! 🙂 Ja som ju dva dni robila 😝 a za hodinu a pol bola fuc 😀
Celu 28 cm tortu mi zjedli okrem troch malickych kuskov , co som zaniesla rychlo kamoske 😀 😀 😀

jakelina
10. jan 2012

@mamina1978 však až to budeš péct dýl, tak se jim to přejí 😀 😀