Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
10. jan 2012

@mizulienka a hodis mi ho, prosim? Skusim, mozno je lepsi🙂

anibas
10. jan 2012

@daducha presne tak - mrtvo na východe a nízke váhy 🤐 🤐 🤐

alenv
10. jan 2012

@vera_vila já ti to nezávidím.. naštěstí jsem si školu oddělala bezdětná a bez přítele 😀 😀 😀 😀 takže žádné starosti jen studentský život. Já zítra budu péct korpusy, ve čtvrtek plnit a potahovat a v pátek dodělám.. je to na sobotu na oběd.

anibas
10. jan 2012

@daria77 a nechceš tvarohový ? : 5OOg tvarohu - vedierko z Lidla + smotanový puding z 250 ml mlieka + cukor + vanilk. cukor + stužovač Dr. Oetker za studena 😉 😉

mizulienka
10. jan 2012

@njonja skopcim ti vsetky, co mi napisala jedna pani, ktora sa specializuje na tieto bezlepkove
Suroviny na orechové cesto:
4 bielky vyšľaháme so 4 polievkovými lyžicami práškového cukru a
1 kávovou lyžičkou citrónky do tuha, potom pridáme 4 žĺtky a 1 kávovú lyžičku oleja, nakoniec opatrne primiešame múku preosiatu s ½ bal. kypriaceho prášku (3 polievkové lyžice bezlepkovej múky Schär Mix C a 1 polievková lyžica zomletých orechov) a dáme piecť na plech vyložený papierom na pečenie.

Suroviny na kakaové cesto:
4 bielky vyšľaháme so 4 polievkovými lyžicami práškového cukru a
1 kávovou lyžičkou citrónky do tuha, potom pridáme 4 žĺtky a 1 kávovú lyžičku oleja, nakoniec opatrne primiešame múku preosiatu s ½ bal. kypriaceho prášku (3 polievkové lyžice bezlepkovej múky Schär Mix C a 1 polievková lyžica kakaa) a dáme piecť na plech vyložený papierom na pečenie.

Základný bezlepkový korpus (dávka do strednej formy napr. ovál)
6 bielkov vyšľahať so 6 kopitých polievkovými lyžicami preosiateho práškového cukru a 2 kávovými lyžičkami citrónovej šťavy dotuha, potom pridať 6 žĺtkov a 2 kávové lyžičky oleja, opatrne premiešať a nakoniec opatrne pridať 6 kopitých polievkových lyžíc múky Schär preosiatej s pol balíčkom kypriaceho prášku do pečiva značky Dr. Oetker. Cesto nalejeme do formy a nahrnieme smerom do stredu
- nie veľký kopec a dáme piecť na 180 stupňov, či je korpus upečený vyskúšaj špáradlom - pečenie môže trvať aj cca 40 min.
Ja najskôr pečiem odokryté pokiaľ to nechytí zlatavú farbu, potom to ešte zakryjem alobalom a dopekám cca 20-25 min. Cesto sa počas pečenia zdvihne, ale po upečení trošku klesne a tým sa vyrovná aj ten vydutý stred.

mizulienka
10. jan 2012

@njonja ja som robila ten kakaovy a bol uplne suprovy, nadychany, lahucky vyborny

adul67
10. jan 2012

pridavam svoju tortičku dva dni som sa snou hrala a má 7 kg idem si vas prečítat 😉

eliska22
10. jan 2012

@vecernicci ešte ma napadlo a akú plnku si dávala do tej torty pivový pohár ? nechali to na mňa 😝

vera_vila
10. jan 2012

@alenv no, já začínám ve čtvrtek, v pátek dodělám a v sobotu ráno půjde k zákazníkovi... Na to McQueena jsem zvědavá, jak se Ti podaří... Ale jsi šikula, tak to určitě bude super

mariann2
10. jan 2012

@adul67 krásna

alenv
10. jan 2012

@vera_vila ale nebude to 3D, jelikož malej miluje buráka 😀 😀 😀 a tak to bude drot dvojpatrový a křivý to mám v plánu s barevným korpusem.. ale plán a realita může být absolutně odlišná dost improvizuju 😀 😀 jinak díky mooooc za pochvalu

njonja
10. jan 2012

@mizulienka dakujem krasne! Mamina aj sestra maju celiakiu, tak ich urcite potesim s tortickou🙂 si poklad!

79zuzana
10. jan 2012

@adul67 wow,,,, ale je uzasna... tie dva dni stali za to... kabelka ako original 😀 😀 😀

vera_vila
10. jan 2012

@alenv No, tak to sis vzala sousto, ale určitě to zvládneš...

alenv
10. jan 2012

@vera_vila no vzala 😀 ale pořádně si to vyzkoušet můžeš právě na dortech v rodině. 😀 a mě to i baví

mariann2
10. jan 2012

baby čo používate stencils, dávate na to ceru roztopenú, neroztopenú, alebo to farbíte inak?

vera_vila
10. jan 2012

@alenv to je důležitý... tak jsem zvědavá na výsledek.

alenv
10. jan 2012

@vera_vila no tak to jsme dvě😀😀

jakelina
10. jan 2012

@adul67 ta kabelka je nádherná, krása 😉

vlada111
10. jan 2012

@jakelina juj krásne kvietky sa ti podarili 🙂

vlada111
10. jan 2012

@mamina1978 veď je krásna, a v podstate chlapom sa vždy niečo nepozdáva 😀

daducha
10. jan 2012

@eliska22 bola to zlta gelovka Wiltonka a hneda.Viac zltej a potom som postupne domiesavala hnedu 😉
@mariann2 nemas zaco 😉

@njonja palma je kusok hnedej hmoty na drôtiku 18-tke.Pod tensim sa to ohne a nedrzi.malymi noznickymi som to nastrihala a nechala asi 2 dni schnut.Listy na palme su na drôtikoch,tiez asi 2 dni schnutia.Potom som ich spolu s paskou dala dokopy a tak cele zapichla do kmenu palmy.Spoj som zamaskovala kokos.orechmi.

daducha
10. jan 2012

@mariann2 ja som zatial pouzila iba praskovu farbu a islo to super

zuba
10. jan 2012

babule skúšam ešte raz, neviete niekto čo je s monikou z všetko pre torty- chcela som od nej smartflex, ale akosi ma ignoruje

mamina1978
10. jan 2012

@vlada111 dakujem krasne..... 😵

daducha
10. jan 2012

@anibas no ja ich vzdy ukecam na min. 3 kg ,hovorim ze je to taky standard ako v obchode 😀 .Uz aby zacali svadby, pevne verim ze tento rok budem robit same veeelke svadobne 😀 😀

daducha
10. jan 2012

@bianca dakujem za pridanie na FB 😉 .No a torta,myslim ze som videla jednu super so stihackou naposledy na TOM - dáša čapkova

mizulienka
10. jan 2012

@zuba ja netusim, viem, ze uz niekto raz spominal, ze je tazke sa na nu nakontaktovat, drzim palce.
za kolko ma smartflex?

zuba
10. jan 2012

@mizulienka 35,6 € a chcela som to dat doviest kamoske, tak by aj postovne bolo gratis,ale od piatku mi na mail neodpoveda a ani tu na MK 😠

mizulienka
10. jan 2012

@zuba to je vyborna cena...idem hned objednat...no snad sa ti ozve...neviem, ci nestiha, alebo ma toho vela, ale je to casty problem, ze sa neozyva.