Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

danula.ch
15. jan 2012

@vera_vila a mozem ta poprosit o recept na ten mliecny marcipan? 🙂

zklimekova
15. jan 2012

@mariann2 krasna ta orchidea 🙂...tak toto ja nikdy nebudem vedieť 🙂

bodka13
15. jan 2012

ahojte šikulky...veľmi rada vám sem nakúkam a obdivujem vaše krásne diela 🙂 ...potrebovala by som poradiť nejakú jednoduchú tortu pre syna - bude mať 1.februára 9 rokov....chceli by sme nejakú "mokrú",šťavnatú,nie presladenú a on by chcel potiahnutú marcipánom -asi Simpsona 😀 nerobila som ešte s marcipánom,tak by sa toho aj trochu bojím ale s vašimi radami to hádam zvládnem....ďakujem za receptíky a rady 🙂

martinex
15. jan 2012

@bodka13 mokru a stavnatu dosiahnes ak korpus trochu polejes stavou z kompotu a na plnku das ovocie podla chuti..... pozri sa ked tak ku mne na stranku,mam tam aj recepty na korpus a plnky
tortovanie.webnode.sk

marci2305
15. jan 2012

@martinex Ďakujem...Už som si niečo našla..🙂 Wiltonky mám aj doma ale takéto druhy ešte nie 😉

marci2305
15. jan 2012

@1katuska73 Krásna.. 😉

martinex
15. jan 2012

@marci2305 ja som ju kupila miesto tej red red,ta nebola taka pekna...teraz pouzivam len tuto...ale ked ju vmiesam do potahovky,nie je az taka pekna..vynikne len ked s nou malujem po povrchu

dm1
15. jan 2012

@mizulienka ja na tvojom mieste by som isla radsej tiez do masloveho ono na 4. den by bol ten krem asi v pohode ale malokto zje celu tortu na oslave vacsinou si este nechaju a to uz b mohol byt problem

zklimekova
15. jan 2012

@lussy23 ..no to boli tučniaci :D...boli to čokoládové muffiny..tiež ma to potom napadlo že to na hnedom dosť zaniká..ale zjedli sa aj tak :D

vlada111
15. jan 2012

@njonja nie ruky lepím hneď po ich vytvarovaní keď si už telo drží svoj tvar. Ruky sú mäkké tak držia, podobne aj nohy. Ale keď chceš stojaceho, musím ho dať schnúť po ležiačky alebo tiež nechať vyschnúť nohy a potom ich nalepiť. Ja si pomáham drôtikmi, ktoré dávam do hlavy a nôh, ktoré stoja.

lifinka
15. jan 2012

@vera_vila jak se bavíte o cenách za dort, tak já sem si spočítala, že na kulatý jednoduchý potažený marcipánem+suroviny přišel na 400kč, ještě jsem pro nikoho nepekla, ale kolik se bere od kila, za kolik to holky prodáváte?Třeba klasika ten kulatý jednoduchý?

danula.ch
15. jan 2012

kocky poradte mi prosim vas recept na marcipanovu hmotu, s ktorou sa dobre pracuje a potahuje. som totalny zaciatocnik 😉

vlada111
15. jan 2012

@1katuska73 krásna rovno potiahnutá tortička

jania023
15. jan 2012

ahoj viete mi poradit aky krem na dekoraciu klasickych kremovych toriet?na ruzicky alebo okraje kremove,mate nejake receptiky?

anibas
15. jan 2012

@danula.ch v tejto diskusii úplne na prvej strane máš z cukríkov Haribo recept - volá sa to MMF 😉

alenv
15. jan 2012

holky jaká kupovaná hmota je pro vás nejlepší? S kterou se vám nejlépe dělá? A podobá se nějaká mléčnému marcipánu?

lifinka
15. jan 2012

holky, které máte stránky s dorty tak mi je pošlete mrknu se 😀 ráda se pochochám vašemi tvorbami 😉

79zuzana
15. jan 2012

@iwulka23 puding varim jeden ssacok na 300 ml mlieka 🙂 prepac, ze odpovedam tak neskoro, ale cely den som nebola na nete

vera_vila
15. jan 2012

@lifinka Taky jsem se ptala, když jsem měla dělat na zakázku první dort (Kitty) a holky říkaly, že začínaly na 200 Kč za kg, teď už s prý berou i 225 za kg... Na Slovensku prý tak 9 až 10 EUR.

vera_vila
15. jan 2012

@danula.ch Jasně - 200 g pr. cukru, 200 g polotučného suš. mléka, 4 čaj. lžičky medu, 4 čaj. lžičky oleje, 1 čaj. lžička aroma, vodu dle potřeby (dolévám pomalu postupně, až má hmota správnou konzistenci, aby se s ní dalo pracovat)

79zuzana
15. jan 2012

@lifinka robim nadstavovany korpus z 8 vajicok na priemer 23 cm. Vyska torty je priblizne 11-12 cm

vera_vila
15. jan 2012

@alenv Já jsem teď na poslední dva dortíky zkusila white icing a oproti mléčnému byla lahoda s tím pracovat... Akorát je citronový... Pak jsem si ještě na vyzkoušení koupila mandlový smartflex velvet, ale ten jsem ještě neměla možnost zkusit, tak neřeknu, jestli je podobný mléčnému, ale podle mandlové chuti by mohl...

alenv
15. jan 2012

@danula.ch já dělám 200g moučkového cukru, 200 g suš. mléka, 2 vrchované lžíce kukuřičného sirupu, 3 lžíce oleje jen takové decentní🙂 1 lžíce mandlového aroma.. a cca 30-40ml horké vody.. ale pak dávám dle potřeby

alenv
15. jan 2012

@vera_vila no právě já koukala na ten icing.. a cena je dost příznivá.. a chtěla bych si zkusit i něco jiného.. protože mi přijde, že se s tím marcipánem blbě dělá

79zuzana
15. jan 2012

moja dnesna na posedenie s kamoskami 🙂 duhovany korpus a krem z bielej cokily, slahacky a mascarpone 🙂 a este malinkovy dzem 🙂

lifinka
15. jan 2012

@vera_vila
@79zuzana

díky oběma 🙂

danula.ch
15. jan 2012

@vera_vila
@alenv dakujem vam krasne, vyskusam 🙂

79zuzana
15. jan 2012

joj a este fotka 😅 😅 😅

mizulienka
15. jan 2012

@79zuzana prosime foto 😉

ikula2
15. jan 2012

@dm1 @anibas dievcata neviem ci si dobre pamatam alebo dadka 😕 robili ste torticku v tvare hribika alebo muchotravky asi so smoulami, mohla by som poprosit este raz o foto PROSIM
Nemam vobec ziadnu podobnu ulozenu, prosim vas ak mate nejaky pekny napad ulozeny na hribik alebo muchotravku s nejakym cervikom hodili by ste mi sem 🙂 , nic pekne neviem najst, myslim 3D.