Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
20. jan 2012

@79zuzana perfektny!!!! 😵 😵 😵

79zuzana
20. jan 2012

@vlada111 dakujem

lucula73
20. jan 2012

@mariann2 bol v chladničke od včera večera,24 hodín......a ty ho robievaš?
lebo furt neviem ,či sa to má šľahať hneď ako to vyberiem z chladničky ....,lebo maslo som mala od poobedia na okne,aby trochu zmeklo,a tú masu som do toho vymiešaného zmeknutého masla zašľahala hneď,ako som to vybrala z chladničky,po troške,nie naraz 😕 ..čo som spravila zle? 😀

mariann2
20. jan 2012

@lucula73 ale teraz neviem aký krém robíš ty, ja robím parížsku šľahačku, to len uvarím šľah. smotanu s čokoládou, nechám vychladiť a vyšľahám, nedávam tam maslo, ak robíš iný krémik, musí ti poradiť niekto iný

lucula73
20. jan 2012

@mariann2 písala som......falošný parížsky 😉 ,tam ide aj maslo,len neviem ako ho tam dostať,aby sa to nezrazilo 😠

mariann2
20. jan 2012

@lucula73 prepáč, nevšimla som si, že falošný 😀

lucula73
20. jan 2012

@mariann2 v pohode,nič sa nedeje......ďakujem ti aj tak 😉

katy1979
21. jan 2012

baby mne sa uz nechce ja chcem spat. nemozem vam hodit to co sa mi chladi v chladnicke. vsak uz iba jednu urobit a na druhu este postavicky 😀 jaj pardon a este uvarit puding na rano a urobit podlozku. dnes to vidim tak do piatej 😒

mamina1978
21. jan 2012

@ajka82 nieje tam toho vobec vela 😉 je krasna a tvojej dcerke sa bude urcite pacit. 😵 Aj ja by som chcela urobit taku krasnu Kitty , ale ja mam doma samich chlapov ☹

mamina1978
21. jan 2012

@79zuzana No ten je teda suprovsky, taaaky velky 😵 😵 😵 a naozaj velmi krasny , prepracovany do detailov ,no proste bomba. L to nesmu vidiet moji chalani, lebo ja by som take nezvladla. Si velmi sikovna.....

anibas
21. jan 2012

@katy1979 och Kati - ja so, práve dokončila a dnes ideme na chatu na sánkovačku a vidím to tak, že na obed sa vytrepeme z domu - nič nemám nachystané 😝 😝 😝 😝 😝

mizulienka
21. jan 2012

@katy1979 si este hore? 😉 ja som prave dokoncila svoju a idem spat, mam cele 3 hodinky spanku 😀

katy1979
21. jan 2012

@mizulienka hej jasne som este hore este musim vyrobit cislo a jednu mam hotovu a este tie prekliate postavicky. rano sa mi nebude chciet vstavat tak to radsej urobim teraz.
len dnes mam divny den. nic sa mi nedari tak ako chcem. si pripadam ako s dvomi lavymi rukami.

@anibas no my ideme na rodinny obed zajtra ci vlastne dnes to budem vyzerat. ale na nedelu mam iba jednu tak snad to nejako dokopeme.

katy1979
21. jan 2012

joj baby a farbila som ciernu a bez rukavic. som zvedava na tie pohlady casnikov kedze to nebude tretia cenova 😀

yamahafazer
21. jan 2012

baby vy co tu niektore strasite takto v noci to ja by som takto piect nemohla ved by som bola hotova.Ja si akurat ranajkume mala pije mlieko a pojdem uvarit krem a naplnim a vecer ozdobim.

dada2007
21. jan 2012

@mariann2 micuška, jasné že čakám na odoslanie na tebaaa 😎 tvoje IP mi nechodia......už som ti poslala kontakt na FB a aj mail 😉

dada2007
21. jan 2012

a jasné......dobré ránečko prajem 😵

dada2007
21. jan 2012

@ajka82 super, Karinka má tortičku podla svojho želania 😵 😵

@lucula73 tiež som robila jazierko....pipping a trolililinku modrej gelovky.....zamiešať a naniesť do jamky/priehlbinky...

@79zuzana @martinex @janulkamartinko @martinex @adka_praha @bzucinka2 @1katuska73 @eliska22 @monika76 @mia1111 @mizulienka @tolocarka @lusil2005 .........všetky tortičky supéééééééééééér 😵 😵 😵

@mizulienka ja som normál zamilovaná do tvojich kvietkovýýýýýýých 😅

dada2007
21. jan 2012

@mizulienka moja, prosím ťa.......nemáš postup na tie tvoje kráááááááááásne pivoňky???????? 😵 😵 😵 😵

mia1111
21. jan 2012

ahojte babulky, takže zmena mojich plánov do budúcna, poťahovať budem predsalen s WI, lebo so SFV sa mi síce poťahovalo fakt super, vôbec sa hmota nenatiahla pri prenášaní z dosky, ale v chladničke na torte strašne stuhla a tým pádom sa mi horšie krája torta . Včera ešte nebola taká tuhá, keďže som ju poťahovala skoro ráno, ale dnes je to tuhé.

@lucula73 - ja som čokoládový krém so šľahačkou robila tak, že som hneď po odstavení šľahačky+ čokiny + cukru+kakaa zo sporáka vmiešala maslo, dobre rozmiešala, aby sa to celé spojilo a tak dala do chladničky, na druhý deň ráno som to len vyšľahala. Nebol to síce falošný parížsky, lebo tam šlo ešte navyše kakao a trošku cukru, ale bolo to podobné a tým, že malo maslo aj šľahačka spolu rovnakú teplotu, tak sa mi krém nezrazil. Ale možno baby poradia niečo iné 😉

dajna11
21. jan 2012

tak moja malá vrtulníková.... 😀 😀

mizulienka
21. jan 2012

tak moja nocna 😉

@dada2007 dakujem moja 😉 som nerobila podla postupu, iba na silikonovej podlozko kosticou, to sa ti tak zvlni kraj a potom uz iba lepim na gulicku z hmoty.

mizulienka
21. jan 2012

@dajna11 perfektna 😉

dajna11
21. jan 2012

@mizulienka no krásna....ja som ju nemala kde tak na slnku odfotiť...musím nájsť miesto lebo toto je tmavé 😀 😀

viera6
21. jan 2012

@dajna11
@mizulienka ....krasne!
@mizulienka prosím ta maš na zvieratka foto postupy?

mizulienka
21. jan 2012

@viera6 nie, robila som to uz z hlavy, raz som uz farmu robila, tak uz len, co som si pamatala...ale par stran dozadu som davala postup, pockaj pozriem...

http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736...

viera6
21. jan 2012

@mizulienka jej...srdečne dakujem 🙂 😉
ja som robila teraz ten kolač od katy1979 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=41534 som zvedavá aky bude mat úspech a dávala som tam tie višne len sa mi nejak spojili s plnkou 😝

mia1111
21. jan 2012

@dajna11 - koľko vážila? Perfeknááááááá je 😵 😵 😵
@mizulienka - nááááádherná tortička 😵 😵 😵

mima1311
21. jan 2012

@79zuzana boze ten je kraaaaasny , podla coho si ho robila ? sikulka si 😉

dajna11
21. jan 2012

@mia1111 no nakoniec skoro 2,5kg.....ja už neviem menšiu placku urobiť aby to aj vyzeralo a aspon 5ludí malo z toho nejakú porciu 😖