Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
4. feb 2012

@siss_sz recept mam tu z tejto stranky 🙂 v 250 ml slahacky si rozpustis 100 gr bielej cokolady. Nechas vychladnut cez noc v chladnicke, rano vyslahas a primiesas 250 g mascarpone.... velmi jednoduche a velmi chutne...ale pozor...je to jak droga, jak to zacnes jest, nevies prestat 😀 Dievcata na to este davaju aj maliny, ja zvyknem bud maliny alebo pod krem malinovy dzem 🙂

artepf
4. feb 2012

@adul67 já jsem ze začátku dělala taky podle recepty co jsi sem dávala (400 g suš. mlíka a 800 g cukru), ale nikdy mně nešel pěkně udělat, strašně jsem se při zpracovávání nadřela a navíc byl hrozně sladký 😝 , potom jsem objevila tenhle recept, myslím že to je podobný ten co tu dávala @vecernici:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=4
Dělám ho v pekárně a pokaždé se povede, tady mám poslední dortík s ním potahovaný:

eliska22
4. feb 2012

@vejinka pekná je a je vidieť, že už si s poťahovaním resp. s hmotou väčšia kamarátka, každá tortička je krajšia a krajšia 😉

adul67
4. feb 2012

@artepf dakujem je taka ista ako od večernici a ked je taka mastnejšia je to v poriadku?asi ju budem muset nechat odpočinut a potom uvidím 😉

zuziq
4. feb 2012

baby nemate ulozenu nejaku peknu torticku co by sa hodila babke na 80tku? ja nemam predstavivost ani cit na ozdobovanie, musim mat nejaku predlohu 🤐 Budeme okolo 15 az 20 ludi 😕 chcela by som nieco zaujimave, nie uplnu klasiku. dakujem 😵

adul67
4. feb 2012

@artepf a krásna tortička a je aj elastická ta hmota ked sa necha odstát?potahujete v celku s nou?

dajna11
4. feb 2012

@drobec33 ja to mám v knihe fotočky,ale má krásne ozaj......takže idem pokukať na FB 😀 😀

drobec33
4. feb 2012

@dajna11 a to co toto, ze sa mi to ukazalo na MS? 😲 Ma tam zopar albumov, kde su aj fotky tort. Slintam ako bernardin. 😅 Su fakt nadherne. Ak su aj take vynikajuce, tak to musi byt "nebycko" v papulke 😎

peroli
4. feb 2012

@zuziq Nemám vůbec tucha co si představuješ nebo co má babička ráda ale třeba tě něco upoutá, aspoň jako inspirace a už si to jen přizpůsobíš 😉 (změníš barvy, číslo apod...)
některý jsou asi i odsud a jedna je tam (s dovolením) i moje 😔 😅 😀

anibas
4. feb 2012

@miciatko ten žralok sa ti vydaril veľmi pekne
@vecernicci - wau !!! ako naozajstná 😨 😨 😨
@mariann2 dokonalé torty máš a toľko veľááááááááá !!!! 😅 😅

vejinka
4. feb 2012

@eliska22 ani nevies ako ma tato torticka potesila ze sa nepototo...a potahovanie islo jedna basen vobec sa mi netrhal nic..ziadne vypukliny..teda tie co su tam som narocky porobila prstami lebo syr ma take kadejake priehlbiny..no keby mal byt hladky tak je ako rovna doska.. 😉 taka natesena som z nej bola..a detom sa velmi pacila..starsi syn uz aj mysi zjedol:D

mariann2
4. feb 2012

@anibas ďakujem, od dokonalosti majú ešte ďaleko, ale pochvala od teba je pre mňa poklona, od teba by som sa chcela učiť

lucifer84
4. feb 2012

@snu
@alenv díky moc 😉 tak já to napoprvé nebudu s marmeládou radši riskovat a dám krém.

anibas
4. feb 2012

@mariann2 nesranduj 😀 😀 😀 ja som amatér - samouk a zisťujem, že taký kurz fakt dobrý by sa mi zišiel

mariann2
4. feb 2012

@anibas vážne, nesrandujem

jakelina
4. feb 2012

@anibas dočítám až dnes a obdivuju tvůj krásný dort, tak hnědá je jaká hmota?? Děkuju. Já právě chci udělat hnědý dort synovi a mně ta čokoládová MMF nechutná, tak asi udělám obyčejný potah a obarvím kakaem.

anibas
4. feb 2012

@jakelina PDT farbená kakaom 😉

lukika
4. feb 2012

@mizulienka ta je krásna čo ide robiť @lusil2005 čím si farbila fialovou gelovkou? kde sa dajú zohnať také gorálky na tortu? a ešte aké veľké máš tie perly okolo torty?

lukika
4. feb 2012

aké používate lístky k ružiam musím si niekde objednať asi najlepšie sú tie vypichovače tie už majú aj žilkovanie kde sú 3 ks že ?

lukika
4. feb 2012

baby kto to chcel ten fotopostup ako prilepiť jedlú oplátku mám ho uložeý pošlem do IP lebo nemám odkaz na stránku ale uložený vo worde len neviem komu tak sa treba ohlásiť

katkas1
4. feb 2012

@lukika ja by som chcela...dakujem

mizulienka
4. feb 2012

@lukika farbila som obycajnou ruzovou wiltonkou na tejto torte a tie goralky mi kupovala teta v dunajskej strede vo svadobnom salone, ale daju sa kupit aj v cukrarskych obchodoch, o jednom viem urcite, ze maju, peceniehrou.sk

jakelina
4. feb 2012

@anibas a jenom nasypeš kakao nebo přidáš nějakou vodu??? Já jsem ještě PDT neměla, budu barvit asi MMF. Mám jenom Smarflex.

lukika
4. feb 2012

@mizulienka no vidíš som asi farboslepá mne sa to zdalo do fialova a tie gorálky sú aká veľkosť myslím tie perličky okolo torty a tie kvety sú ruže že? také rozkvitnuté?

mariann2
4. feb 2012

kočky, nemáte uložené nejaké obrázky tort - kabeliek?

anibas
4. feb 2012

@jakelina MMF sa ti rozpadne 😒 , pridávam po lyžičkách kakao a hnetiem v rukách

isabella_fly
4. feb 2012

@adka_praha dakujem za radu 🙂

jakelina
4. feb 2012

@anibas aha, tak udělám ze Smarflexu. Děkuju za radu.

lusil2005
4. feb 2012

@anibas ze amater! 😀 😀 😀 ja sa od teba ucim aspon takto na dialku 🤐

dajna11
4. feb 2012

fotopostup na krásne papučky 😀 😀