Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

artepf
6. feb 2012

holky prosím vás jak dlouho dopředu si modelujete postavičky, teď tady čtu od @mizulienka, že už má taky předem vymodelováno, ale já používám mléčný marcipán. A necháváte je normálně volně třeba na nějakém talíři v ledničce nebo je do něčeho uzavřete? Předem moc díky 🙂 .

mizulienka
6. feb 2012

@artepf ja si modelujem tak dopredu, ako mam cas 😉 teraz som uz mala skoro 2 tyzdne dopredu, jednak to potrebuje poriadne vyschnut a druhy dovod, ze tento tyzden uz by som nestihala...nechavam to na tanieri vo spajzi

vera_vila
6. feb 2012

@zuzkat1 Barví silně jak která... Třeba žlutá nebo červená jsou krásné i z trošky, ale tmavě modrou nebo tmavě zelenou nedosáhneš... Černou jsem nezkoušela, u nás ji nemají ☹

artepf
6. feb 2012

@mizulienka díky, no mně to všechno trvá hrozně dlouho, takže musím taky dopředu, ale teda jak píšeš 6 dortů na týden, to jsi teda jiný machr 😎 , mně stačí dva a mám z toho nervy 😕

katulkaaaaaa
6. feb 2012

@mariann2 jaj zlata si 😉 maly
keca sa nezastavi cely den,takze presne 2,2 krat2,2 metra,mame velky rodinny dom ale kuchynu ako na cinziaku 😠 to nasi dobre nevymysleli...ale ak pri peceni zostanem spravim si v pivnici priestory lebo toto sa fakt dlhodobo neda 😒
@mizulienka pevne nervy,neboj zase budu vsetky nadherne 🙂

reruna
6. feb 2012

@lifinka dělala jsem hrk hrk vanilkový s jahodovým kompotem - množstí jsem dala stejně jak u toho mandarinkového (300 ml konzerva), a taky jsem včera dělala ten kokosový s ananasovým kompotem a ten je mňáááááááááááááám

miciatko
6. feb 2012

babenky dajte sem neake valentinske inspiracie ak mate a este niekto tu robil srdiecko s rozkami, len nevie kto a neviem to tu najst, tak ak mate neake este aj tie, dakujem

abriela
6. feb 2012

@vecernicci glukozu ako varis? Videla som nieco take potravinach - asi glukoza,alebo sacharoza 😕 ?

abriela
6. feb 2012

@reruna kokosove s ananasom - to je krem? Kombinacia sa mi zda uzasne - mozem poprosit recept.

yamahafazer
6. feb 2012

moje dnesne muffiny

reruna
6. feb 2012

@miciatko já mám uložené něco takovéto od holek tady i z netu, chtěla bych asi zkusit ten roztřepený potah a z něho vyskakující srdíčka asi

lusil2005
6. feb 2012

@mizulienka ale vsimas ako je to na tej podlozke na chlp? 😀 len tak tak ze sa to zmestilo 🤐

reruna
6. feb 2012

@abriela 2X kokosový krém Olé dr. Oetker bez vaření, 2 smetany ke šlehání a ananasový kompot i s kousky (měla jsem plechovku velkou - asi 56O ml) dáš to do uzavíratelné nádoby a chvíli třeseš - asi 3 minuty, až to zhoustne - je to moc dobrý krém

mizulienka
6. feb 2012

@lusil2005 perfektna je, sikovne si to urobila.
Luci ty nemas cas na tu tortu na stredu? Nechcem ta zatazovat, iba sa informujem 😉

abriela
6. feb 2012

@reruna dakujem za typ na recept na plnku a aj za typ na valentinske torticky 😉 .

mima1311
6. feb 2012

@reruna ahoj , davas ho normal do torty ? ci iba do kolaca navrch ...ci je dost pevny , ked prilozis druhym platom na torte ...dakujem ...tu fialovu pre katku co si tu teraz dala je krasna , nevies ako sa robi ta masla na nej ?

lucula73
6. feb 2012

@yamahafazer jej,akurát snorím na nete mafinky...komu si robila?ja som chcela do školy na meniny dcerke upiecť,ale vobec netuším,ako ich ozdobiť,aby boli univerzálne aj pre chlapcov aj dievčatá 😕

reruna
6. feb 2012

@mima1311 do dortu bych dala asi ještě smeta-fix, já jsem to měla v roládě a krém je to šlehačkový, takže není tak pevný jako máslový, ale co vím, tak ten hrk hrk mandarinkový dávají holky do dortu běžně...a na mašli jsem měla někde postup, jestli to najdu, tak ti to hodím

mima1311
6. feb 2012

@reruna dakujeeeeeem 🙂

anibas
6. feb 2012

@miciatko hľadaj Mariann2 str. 2262 😉

adul67
6. feb 2012

@fodorka potahovka od večernicci super
@vecernicci a ešte mi poradíš ten sirup glukozový robený doma?ako na to? 😉

lusil2005
6. feb 2012

@mizulienka aku tortu? ja nic neviem 😕

miciatko
6. feb 2012

@reruna
@anibas dakujem vam babeny

jakelina
6. feb 2012

@larah do MMF ne, já tam dám při rozpouštění pár kostiček čokolády a podle toho si uděláš hnědou jakou chceš, ale mě to třeba nechutná s tou čokoládou. 😝

larah
6. feb 2012

@jakelina tak som to uz robila aj mi to chutilo,nebolo to az take sladke,ale bolo to blede, kolko tej coko tam mozem dat?

jakelina
6. feb 2012

@larah dávala jsem čokoládu na vaření a bylo to pak tmavé dost, je to třeba na tady tom dortu.
http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?f...

mamina1978
6. feb 2012

pekny den prajem ...@vecernicci Jej.... a mne prave priviezli z ciech to mlieko bohemilk, ale je plnotucne ☹ vadi to, uz si aj z toho robila, alebo mam pockat do buduceho tyzdna radsej na polotucne ? Ja som sa uz taaaak tesila , ze to tento tyzden vyskusam 😢 aj ty mas to 400g alebo existuje aj väcsie balenie ? A este jedna otazocka posypavas cukrom alebo.....??? 😕

lucula73
6. feb 2012

@lusil2005 prečítaj si príspevok od mizulienky 6.46 dnes 😉

mamina1978
6. feb 2012

@jakelina nakukla som na tvoj facebook ...to je teda naaadhera 😵 😵 😵 ........ nenahnevas sa, ak si pre ispiraciu nejake fotky stiahnem ?