Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
16. feb 2012

takze cicuse vcera som sa pytala nik neodpovedal , tak sa pytam znova a upozornujem ze vas budem otazkou terorizovat kym nedostanem odpoved 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ked tortovu oplatku si nad parou skrutim do kuzela, natrem nutelov a potiahnem nezvlhne??, potrebujem aby stale drzala tvar kuzela, bude to postavene na torte

larah
16. feb 2012

@jitta nooo,pokrok.... 🙂

miciatko
16. feb 2012

@lusil2005 aj si vyrezavala do spodnej ten zarez na postavenie vrchnej ci si to urobila tak ako je v casopise ze iba postavila???

lusil2005
16. feb 2012

dakujem vam vsetkym za liky a mile pochvaly, ved to bolo aj take svetielko ta torta na vcerajsom dni. take zadostucinenie 😅
@daducha priemery boli 22 a 16 cm, a zrezavala som obidve aj smerom dolu.
@lukika ano, vyrezala som ju, pichla som do nej sparatka (jedno do jednotky a jedno do osmicky) a nechala uschnut. nakoniec nastriekala.
@mizulienka toto aj mna zaujima! akoze nedas cukor do pudingu ked ho varis, ale nakoniec po dovareni ho nasypes navrch a nemas supku? 😕

lusil2005
16. feb 2012

@miciatko narezavala som. bala som sa to len tak postavit. a co sa kornutka tyka, podla mna nezvlhne, lebo takto bezne robievaju na hrad s kornutmi. ale ista si niesom, este som neskusala.
@mizulienka ja som robila tu sopku takto - bola to samostatna minitorticka

miciatko
16. feb 2012

@lusil2005 dakujem moc urobim a potom poviem ci zvlhla ci ne 😉

janula.h
16. feb 2012

@fodorka neviem či máte Milk Agro tam majú sušené mlieko aj plno aj polotučné za super cenu 2 a 2,50 e 400 g

larah
16. feb 2012

@vecernicci chcela by som skusiť poťahovku mliečnu,no zohnala som len odtučnené,treba potom iný pomer surovín?

vecernicci
16. feb 2012

@miciatko no tak to nevím 😝 ale kornoutek na zmzlinu i když navlhne, tak drží tvar, ne? Tak to bude asi stejný 😉

vecernicci
16. feb 2012

@larah já bycch dala o něco víc oleje, už jsem z něj taky dělala, když mi pán u nás objednal místo po nízko a nebylo to moc znát, ale dala jsem asi o tři lžičky víc oleje 😉

stankapk
16. feb 2012

@janula.h a aka je to znacka? dakujem 🙂

miciatko
16. feb 2012

@vecernicci dakujem , vyskusam, dam vediet

mamina1978
16. feb 2012

@mates22 skus polistovat je tam viacej stranok s tortami zabiek 😉 🙂
http://www.flickr.com/search/?w=all&q=frog+cake...

a tu je postup na modelovanie zabky 😉

http://regina16112.blogspot.com/2011/03/blog-po...

mates22
16. feb 2012

@mamina1978 Jé, díky moc, už jsem vybrala favorita, jen tu žabku udělám skoro podle toho návodu, tak nějak jsem si jí i představovala, takže nebudu muset nic moc vymýšlet 🙂

@ajka82 díky za IP zprávičku, dortík je hezký, určitě se trochu inspiruju

jakelina
16. feb 2012

@pristela to víš, že jsi moje rodina, tak víš co, já ti dort upeču a ještě ti zaplatím za to, že ti ho můžu upéct. Už se těším 😀 😀 😀

mizulienka
16. feb 2012

@lusil2005 normalne dam cukor do pudingu o trosicku menej,ako zvycajne robis, puding dovaris a hned na to posypes krystalovym cukrom....

lucula73
16. feb 2012

ahojte kočky
minule ste tu popridávali také krásne tortičky,tie škatule..............som si poukladala niektoré,ale chcem sa opýatť,tie vrchnáky na tej škatuli,to sa ako robí?aby to vyzeralo tak doveryhodne..........to sa raz potiahne a vrchnák je ešte ďalšia hmota?
len tie rohy si neviem moc dobre predstaviť 😕

mizulienka
16. feb 2012

@lusil2005 rozmyslala som ze z puncoviny ju urobim, ale torta ma byt do 2kg a na torte ma byt dinosaurus, sopka jazierko a ese aj auto jurassic park....akoze kde to vsetko mam dat netusim ani ja.

pristela
16. feb 2012

@jakelina nee, nemusis mi platit za upecenie, co si??? to by bolo už moooc, staci ak zaplatis kuriera ked s nou pojde na SK 😝 😀 😀

miciatko
16. feb 2012

baby prosim,prosim nevidei ste niekde kokosovy puding????

pristela
16. feb 2012

@miciatko kaufland maju aj Ole kokosovy a normal puding kokos maju aj Billa

jakelina
16. feb 2012

@pristela a letecky bys to nechtěla 😀 😀 😀

jakelina
16. feb 2012

@lucula73 já budu dělat krabici dnes a taky ještě nevím jak to udělám. Asi potáhnu celý dort a pak nahoru dám další hmotu a obřežu do rovna, ale jak to dopadne to nevím 😀 😀 ☹

mizulienka
16. feb 2012

baby, co sa mi vcera stalo s tou kitty tortou...pani volala, ze kde sa stretneme, ze ona bude prechadzat cez nasu dedinu vtedy a vtedy...ja vravim, ze fajn, ze my budeme doma, ze nech pride a ona na to, ze ona si myslela, ze ja ju pockam niekde pri hlavnej ceste s tortou 😕 😕 😕 😕
nakoniec sme si to vyriesili, prisla a sedi v aute sedi, tak ja jej, ze nech pride dovnutra a ona, ze aky to je servis, ze ani jej tortu k autu neprinesiem, ja som len oci plestila 😕 😕 😕

alenv
16. feb 2012

holky juknětě http://cakecentral.com/gallery/2268576/tutorial... pro inspiraci 😉

alenv
16. feb 2012

@mizulienka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 já už fakt nemůžu.. ty lidi jsou takový hlupáci, nějaká morálka jim neříká nic.. no tak jakýpak je to servis 😀 😀 😀 😀 ona si tě asi platí i jako služku ne? V cukrárně by jí to přinesli taky před, že 😝 😝 😝 co jsi jí na to řekla?

miciatko
16. feb 2012

@pristela jee dakujem mooc

jakelina
16. feb 2012

@mizulienka to byla nějaká krá.. 😝

miciatko
16. feb 2012

@mizulienka vies si predstavit ako postavas pri hlavnej ceste s tortou v ruke a este aj usmev by si mala vycarit, no a ako to dopadlo 😔