Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
24. feb 2012

@mizulienka prosím tě ještě, co to máš za krásnou fialkovou barvu?

dada2007
24. feb 2012

@jakelina áno, áno.......vidím ťa.......ale tortu puk nevidím 😨

dada2007
24. feb 2012

@jakelina už vidíííííííím 😵 😵

zuzkat1
24. feb 2012

baby to ako robite ze mate marcipan taky leskly? moj bol taky matny od toho cukru na ktorom som ho valkala... potierate ho niecim?

jakelina
24. feb 2012

@dada2007 já jsem je smazala a malý šel obědvat, pak jsem vložila znova 😀 😀

jakelina
24. feb 2012

@zuzkat1 já nepotírám a ani se mi to moc nelíbí. Mám raději matné dorty

zuzkat1
24. feb 2012

@jakelina no len mne tam ostalo dost toho cukru, lebo inak sa mi to lepilo,ak som pod to dala malo a potom aj ta farba bola taka slaba a bolo na tom proste ten cukor vidiet...

jakelina
24. feb 2012

@zuzkat1 já právě nepodsypávám vůbec ničím, jenom vyválím na silikonové podložce a přenesu na dort. Když už musím, tak solamylem a ten zůstane vespod a není vidět.

mailli
24. feb 2012

děvčata, chtěla bych zkusit 3D dort... poradíte, jak na to? kdo máte zkušenost nebo třeba i "jen" nápady. říkám si, že základ udělám normálně z kulatých korpusů. a zbytek domodelovat punčovinou? nebo se dá i něčím jiným? máme premiéru v divadle a chtěla bych tu naši partu překvapit 😉 a asi by to chtělo asi i něčím vyztužit, což? aby se mi to nezkácelo na hromadu...

pristela
24. feb 2012

@zuzkat1 mne sa tiez nepacia leskle , ja cukor oprasim suchym stetcom , zide krasne cely prec, a ked nie stetcom namocenym v cistej vode prejde celu tortu, vtedy sa zvykne lesknut

mizulienka
24. feb 2012

@lifinka to je obycajna wilton fiaova

lamps
24. feb 2012

ach, dievčence nepíšte tu toľko, ja vás nestíham čítať 😀 😀 😀. Ráno si boli pre tú futbalistickú tortu, pani bola z nej nadšená a ja mám dnes zas vianoce 😀 😀 😀 . Tu je môj dnešný výtvor

anibas
24. feb 2012

@lamps no táto je prekrááááááááááááááááááááásna !!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 hneď ukladám

pristela
24. feb 2012

holky prosim vas nemate to prestudovane a neviete kde sa da kupit najlacnejsie silikonove zilkovace?

anibas
24. feb 2012

@pristela keď to zistíš - daj vedieť 😉 😉 😉 pred 2 rokmi ked som začínala boli 6 e-shopy - teraz je ich tuším 30 !!!!!!!

lamps
24. feb 2012

@anibas ďakujem 😅 😅 😅

79zuzana
24. feb 2012

@mizulienka ja by som pytala tolko ako som sa dohodla na zaciatku. Celkovo ja nepytam cenu od vahy torty, vopred sa stale dohodnem na cene torty a ta cena uz potom plati 😉

lifinka
24. feb 2012

@mizulienka tak to je podchycená pěkně a hmota smartflex, že?odhaduji teda, protože já mám taky wiltonky a fialovou jsem také už dělala, ale na krémový marcipán...takže ty jsi měla určo býlí podklad, že?

lifinka
24. feb 2012

@lamps no tedaaa, ten je suprovýýý, ivošek (4letý syn) ji chceee udělat?Tak říkám, že narozky už měl🙂, moc se Ti povedal a jak je krásně ten drak,krásně nabarvený!!!

adul67
24. feb 2012

pridam aj svoju tortu autíčka su neake divné to tretie som tam ani nedala lebo fakt divné 😒 ale moja prva postavička a na druhu mi nevišiel material tak je sám pat 😉

marci2305
24. feb 2012

@lamps No teda.. 😉 Tá je prekráásna...!!!

marci2305
24. feb 2012

@adul67 Super.. 😉 Tie autíčka su perfektné!

marci2305
24. feb 2012

@larah Prečo veľké....? Akurát tam sedia.. 😉

eliska22
24. feb 2012

@lamps ďalšia prekrásna 😵

marci2305
24. feb 2012

@mizulienka Tak dúfam, že si poriadne odpočinieš.... 😉 Treba si dať niekedy aj prestávku...Aj keď človek už myslí na ďalšie ako ich urobí.. 🙂

lifinka
24. feb 2012

@adul67 mě se ty autíčka líbí? 😉

vecernicci
24. feb 2012

@pristela já jsem si včera objednala žilkovače na listy i květy, je to sada a za 109 kč, tak se těším jak malý děcko na pondělí až to přijde 😀

reruna
24. feb 2012

@vecernicci kde? taky bych potřebovala 🙂

vecernicci
24. feb 2012

@reruna v eshop-lilie.cz vzala jsem si tyhle http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=2061533

vlada111
24. feb 2012

@jakelina krásny a aká černota čierna sa ti podarila. Super 🙂