Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
24. feb 2012

@lusil2005 odlož si trochu masla a primiešaš ho do krému pod poťah

lusil2005
24. feb 2012

@katulkaaaaaa lenze idem natierat tri velke torty. to by som spotrebovala 5 masiel len na potretie a to sa mi teda nechce, ked mi ostalo vela salkoveho kremu. chapes...

dm1
24. feb 2012

@lusil2005 ja by som to dala pod potah. ja niekedy davam aj na falosny parizak len jedno maslo a potah je uplne OK. Ak chces mat istotu tak vyslahaj jedno maslo a zaslahaj do toho zbytok toho kremu a bude viac maslovy.

dm1
24. feb 2012

@vecernicci no sak ale toho gentlemana nebolo treba nechat tvrdnut bol pre 15-tku tej by bol hadam este nanic 😀 🤐

dm1
24. feb 2012

@pristela zalezi ake zilkovace chces a naco ich chces hlavne pouzit

katulkaaaaaa
24. feb 2012

@lusil2005 tak to chapem,skus ako povedala danka prislahaj este jedno maslo,bude to urcite ok

mia1111
24. feb 2012

@vlada111 - krááááááááááááásna tortička 😵 😵 😵 , ako vždy bezchybná, tie kvietočky sú úúúúžasné 😵 😵 😵( počúvaj, aj ja chcem takú kámošku, čo mi tortu upečie, potiahne aj naaranžuje 😀 😀 😀 ). Mne dnes došiel zlatý prach a pre istotu aj zlatý spray, tak uvidím, čo sa mi cez týždeň podarí vytvoriť 😅

miciatko
24. feb 2012

@janulkamartinko mala si sa spytat ze ci ta bocian priniesol 🙂)

miciatko
24. feb 2012

@jakelina aj u nas chlapi robia vsetko, my sa striedame aj s varenim aj s upratovanim , teda ten najmensi ma este pokoj, ale chalani ho niekedy uz cvicia🙂)

jakelina
24. feb 2012

@miciatko u nás nejmenší jenom vytahuje prádlo z pračky a dává příbory z myčky do šuplíku 😀 😀

miciatko
24. feb 2012

@adul67 krasna torticka .. . a mat sedi v aute 🙂)

pristela
24. feb 2012

joj , u nas musia chlapi tiez makat, napr. ja dokoncim v noci torticku , doobeda hajenkam 😀 a ked sa zobudim ta spúšť v kuchini po mne musí byť upratana 😵

jakelina
24. feb 2012

@pristela jááááák do oběda. Mně nejmenší v 6 vzbudí, nechceš si ho půjčit 😀 😀 😀

pristela
24. feb 2012

@jakelina moje nervy ze z makkym i som to tu supla 😀 😀 😀
no moj najmensi ma tiez 6 a teda postarat sa tu musi rano kazdy sam o seba 😝 starsi mu dokaze nabrat a zohriat si vie aj sam 😀 uz sa naucili ze nieje to ziadna výhra rano ma budit 😀 😀 😀
a co ten tvoj nevie sam ? ved 6rokov to uz je velky statny chlap!!!! obliect sa vie, umyt sa vie, jest vie tiez sam , moj si minule aj sam vybral chlieb namasloval a urobil si aj sam kakao 😀 tak na co ta ten tvoj potrebuje??? este ho kojíš???? 😀 😀 😀

janula.h
24. feb 2012

čavte 🙂 som groggy ale konečne som dokončila poslednú 🙂

pristela
24. feb 2012

@jakelina jaj pockaj az vcul citam ze nema 6 ale 2 😀 😀 😀 no u nas ma nemohol budit ani 2rocny 😝

reruna
24. feb 2012

@pristela ale @jakelina má malého skoro dvouleťáčka 😀 - jako že v 6 hodin ráno ji budí - a to je ještě dobré, naši mě budí i dříve🙂

pristela
24. feb 2012

@reruna jj ja to zbadala a pisala som podtym 😀 moji ma veru nebudili ani ked mal maly 2roky 😀

miciatko
24. feb 2012

no nas rano o pol 7 mlieko chce a spi do 10 a potom o 13 chodi znovu spinkat, tak dufam ze mu to aj vydrzi
😀

jakelina
24. feb 2012

@pristela tak já mu zítra řeknu, ať si namaže chleba s máslem a nakojí ho třeba sousedka, tam má malé mimino. Já si mléko nechám až na odpoledne 😀 😀 😀

pristela
24. feb 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 néé povedz mu nech sa priplazi , odcucne si , zakryje ta a necha spat dalej 😀 😀 😀

jakelina
24. feb 2012

@pristela když on neumí vylézt z postýlky 😀 😀 😀

pristela
24. feb 2012

@jakelina no šak mu tam daj rebrík , néé ?? 😀 😀 😀 😀

miciatko
24. feb 2012

@jakelina mas sa co ucit od @pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
24. feb 2012

moj mickey mouse, dnes sa mi tak nic nedari,uz mam nerf...mala som 2 torty v chladnicke uz dokoncene, vytiahnem toho mickey mouse a on zozadu uplne mokry, potah skoro ziadny, bolo to ako keby omrznute....tak pekne krasne este jeden potah a rychlo dozdobit, takze som si zarobila 😠 co uz...nech uz je po tomto vikende, este ma caka nemo a hlavne ten rimsky stit to fakt netusim ako budem zrezavat, ja ani obycajny korpus neviem zrezat 😕 😕 😕 🙄

mizulienka
24. feb 2012

baby este mam otazku, idem robit mascarpone, ale robila som dvojitu davku, myslite, ze mozem slahat naraz? viem, ze raz niekto pisal, ze ked je tak vela slahaciek, ze to treba rozdelit, ale neviem isto.

mizulienka
24. feb 2012

nestiham vas ani citat, len registrujem sem tam, ze torty ste pridavali v nedelu si vam precitam v klude 😉))

lussy23
24. feb 2012

@mizulienka nádherný Mickey @janula.h krásne autíčko

jakelina
24. feb 2012

@mizulienka to je den blbec. Se šlehačkou nevím, ale já jsem už šlehala dvě dohromady a v pohodě, ale možná to může udělat neplechu 😒

lussy23
24. feb 2012

@adul67 krásnučká tortička @vlada111 nádherné dielko @monika76 krásnučké tortičky @janulkamartinko krásnučké tortičky @katulkaaaaaa - suprové dielka @vecernicci krásne torty
@lamps tá je zlatučká