Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
29. feb 2012

@mizulienka krabica darkova, kosela v tych farbach napriklad

lucula73
29. feb 2012

@lamps 🙂 ,moj má akurát v ten deň službu,skoro mna piclo.......ale mamina deti postráži,takže by som šla na to stretko 🙂

pristela
29. feb 2012

@reruna jj cukrovi tak peciem aj ja aj masko a zemiaciky , ale korpus to ti je ina zahadna vec 😀 no skusim , esteze vcul som ich dopiekla po jednom 😠

mizulienka
29. feb 2012

@dm1 oni chcu iba obyc okruhlu a na nej nieco, no co tam dam???

mizulienka
29. feb 2012

to tak nemam rada, susedy si myslia, ze ked sme susedy, ze mistaci povedat rano a vecer si pridu pre tortu a este vymyslaju, ci nemozem mat tortu v chladnicke kym sa oslava nezacne...ja budem sediet cely vikend doma, aby oni nemali prepchatu chladnicku joj tava som, nemala som to brat 😠 😠 😠

florentina
29. feb 2012

@reruna tak nějak jsem si to představovala, děkuji 😉

dm1
29. feb 2012

@mizulienka no ti su teda chutny a nemas im to aj naporcovat a potom taniere umyt? 😲

dm1
29. feb 2012

a co nieco taketo len namiesto modrej zelena?

mizulienka
29. feb 2012

@dm1 Dani tieto su super, dakujem
no oni chcu taku obycajnu tortu az ma byt neobycajna 😕 😕 😕

lucula73
29. feb 2012

@mizulienka Luci,takou trotičkou s mašľou nepokazíš nič........aj takú vačšiu možeš spraviť,nielen takú jednoduchú.......... 😉

mizulienka
29. feb 2012

@lucula73 chcei mensiu ako 2kg, to som odmietla, som vravela, ze minimalne 3kg

pristela
29. feb 2012

@mizulienka urob im tu babovku v šalke co sa robi v mikrotrtke 😝 a hore na nu daj obrovsku mašlu, to bude mat tak 1,5kg a bude jednoducha netradicna 😀 😀 😀 😀 a že ich pak pozdravujem 😝

lucula73
29. feb 2012

@mizulienka myslela som vačšiu mašľu ako tu na obr. hodila dm...,nie tortičku... 😉

mizulienka
29. feb 2012

@lucula73 jaaj no vidis, jak ja rozmyslam 😀 😀 😀

lifinka
29. feb 2012

@reruna tak tu umělohmotnou formičku na perly jsem si včera objednala☹ zakže ta je blbá?Hm, co už

lifinka
29. feb 2012

@dm1 tak já mám písmenka jen 1,5cm a je to o ničem...ale nikde jsem vyšší nenašla na našich eshopech 🤐

lifinka
29. feb 2012

@miciatko dívám se do čeho ten hasič stoupl a tu barvu máš jako opěru 😀 jsem ale trubka 😀 😀 😀

lifinka
29. feb 2012

@florentina tak to držím pěsti, aby jsi vše dobřeee zorganizovala a dorty dopadly naprosto úchvatně🙂

jitta
29. feb 2012

Holky, moc opět prosím o radu, v ledncici se chladí piškotová bábovka, 2x prokrojená a uvnitř tvarohovo šlehačkový krém s malinama, večer nebo zítra ji chci nazdobit s barbie panenkou, ale bojím se, jestli se mi mléčný marcipán po stranách neroztopí, protože ta náplń je dost vysoká a v tom prokrojení po stranách to bude přímo pod potahovkou??

lifinka
29. feb 2012

@mizulienka to by někdy člověka kleplo, co si přejííí za dorty...Já jsem to také vyřešila, jak jsme si psaly včera přes FB 🙄

lifinka
29. feb 2012

uf, tak jsem vás dočetla konečeně....

pristela
29. feb 2012

@jitta naplneny korpus musis potriet maslom rozmiesanym s prask. cukrom !!! bo mas "mliecnu" plnku , ja davam do masla s cukrom aj kako a korpus 😉 az potom to das vychladit a pak obalujes

jitta
29. feb 2012

@pristela děkuju a marmeláda asi nestačí??? Já všechny dorty potíala marmeládou a pak potahovala, ale u tohohle právě nevím, je tam tý náplně docela dost.

pristela
29. feb 2012

@jitta myslím , že nie, jedine , zeby si ju dala straasne hrubu vrstvu 😉

jitta
29. feb 2012

@pristela děkuju, tak já jdu utřít to máslo s cukrem a jdu na to 🙂 🙂

jakelina
29. feb 2012

@pristela já peču běžně dva korpusy najednou na plechu. Jeden z 6 vajec a až je skoro hotový, tak je přehodím, ten co je dole dám nahoru a jsou vždycky super vysoké. Peču na 150 stupňů a než otevřu troubu, zastavím ventilátor, ať to teplo všechno nevyletí ven a po chvilce opatrně otevřu a přehodím plechy. Mně totiž peče i na horkovzduch divně, dole připaluju a nahoře je spodek úplně bílý. 😀 😀

Mám vánoce, dnes poprvé peču a šlehám těsto v Kenwoodu 😉 je to teda rachot, ale bylo to rychle. Udělala jsem korpus, kde se ani nemusí oddělovat žloutky a bílky a za tři minuty to bylo tuhé jak šlak.

jitta
29. feb 2012

@pristela tak hotovo, nadrobila jsem do toho ještě zbytek nepovedené bábovky od včera, tak mi to krásně pokrylo celou bábovku, včetně těch záhybů, snad se mi potáhnutí podaří, pak vám hodím fotečku 🙂 🙂

dai
29. feb 2012

ach baby, ja mam taku chut na nieco sladke 😀 si sem chodim do vasej temy aspon virtualne uspokojovat svoje chutky 😀

jakelina
29. feb 2012

@dai alespoň nepřibereš 😀 😀

dai
29. feb 2012

@jakelina tak tak 😀 ale inak mnamkovo to vyzera - ja by som toto nemohla robits- by som z kazdej torty okostovala a zachvilu vyzerala ako balon 😉