Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@mariann2 no tak to fakt potesi 😠 a niekto si povie ako super si zarabame popri md....kazdy vidi len vyslednu sumu ale ze to 3/4 len naklady a nam zostava par eur... 😲

janule11
7. mar 2012

Ahoj, všechny tady vás zdravím 🙂 .
Na úvod - já upeču nanejvýš bábovku nebo koláč a proto pravidelně nakukuju sem k vám a vyloženě se kochám vašema výtvorama 😵 . Jste všechny moc moc šikovné a smekám před tím, co dokážete vytvořit.
Moc ráda si prohlížím fotky všech dortíků, ozdob na dorty, ........ a hledám i inspirace na to, jaký třeba nechat udělat dortík pro svoje dětičky k narozeninám. Kolikrát se mi něco moc líbilo a když jsem si později tu danou fotečku chtěla najít, už se mi to párkrát bohužel nepodařilo. Tak jsem se chtěla zeptat a zároveň dát návrh, jestli třeba nepřemýšlíte o tom, že by jste si udělaly společné album fotek vašich krásných výtvorů 🙂 ?
Omlouvám se, že vám sem takhle zasahuju, ale myslím si, že by to bylo super i pro plno jiných maminek, které se sem k vám chodí koukat a třeba i inspirovat 😵

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@janule11 rady by sme ale ja ked som si dala album na mk hned mi ho zmazali,ze si robim reklamu

vecernicci
7. mar 2012

já jsem ten mramorák taky zkoušela, ale mně připadá takový světlý i z somácích vajec, já jsem zvyklá na klasiku na 1 vejce 40 g cukru a 40 g mouky a lžíci vody a ten mám krásně žlutý 🙂 teď mě napadlo, že bych mohla přidat trošku žlutý barvy 😀

mailli
7. mar 2012

holky, držte dneska palce (tedy pokud nebudete mít plné ruce práce). máme v divadle premiéru... tak jsem tý naší bandě vojáků, děvčat ze šantánu, farářovi a Švejkovi (ano, hrajeme Švejka) upekla dobrotu. zdobila jsem krémem ze zkaramelizovaného salka + máslo, obarveným na černo... po dlouhé době budu mít šanci si taky kousek dát 😅

vlada111
7. mar 2012

@mima1311 a kde to bolo?

vlada111
7. mar 2012

@pristela aha, len ja som na tom ešte horšie ako ty. Videla som len jednu časť 😀

vlada111
7. mar 2012

@dm1 to je víťaz? No neviem, je to moderné, to ja môžem, ale skôr mi to príde ako pokus o napodobenie moderných francúzskych cukrárov ☹

janule11
7. mar 2012

@katulkaaaaaa ☹ hmmm to je hnusný, že si nemůžeš dát do svého fotoblogu to co jsi vyrobila.

Ale já myslela, že by jste si udělali společné album pro vás pro všechny 🙂 . Zkuste se na to zeptat adminy, jestli by to šlo. Prostě jen na ukázání vašich výtvorů, jak jste šikovné 😵 . Vždyť sem fotky taky dáváte, tak proč si z nich neudělat krásné album 🙂 ?
Ale je to jen můj návrh, nechci do vás tady hučet, to neeeee 😉

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@janule11 ja som to pochopila 😉 no neviem ci byto povolili

pristela
7. mar 2012

@vlada111 ja videla uz vsetky co boli v telke 😝 ale ja dost mrkavam na youtube, len ja moc anglicky neviem, takze sledujem tak akurat obraz 😝 ale ked urobia hlasne Woooooooow na chut torty 😀 tomu rozumiem 😀 😀 😀

mizulienka
7. mar 2012

@mailli ten svejk je uplne nadherny, ako si ho robila?
drzim vam palce, nech vam premiera dobre dopadne 😉

pristela
7. mar 2012

@reruna a ved tie kvietky su super, co sa ti nezda? mas to krasne aj na tenko drotiky, to na stretku zienka mala naaaaahernee lalie ale tak strasne na hrubo obviazane 😕 ty to mas jemnucke, by aj ten co sa vyzna kukal , neboj !
ja taaak strasne chcem drotikovat kvietky ale nemam kedy ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

anibas
7. mar 2012

@katulkaaaaaa ty máš zlú váhu !!!! na 100%

anibas
7. mar 2012

@katulkaaaaaa ja dávam na tortu 2,50€ za EE

anibas
7. mar 2012

@janule11 skús napísať @drobec33 či nepridá aj naše torty do jej inšpirácií 😀 😀 😀 😀 😀 ale mne dcéra počítala a došla k číslu cca 270ks

anibas
7. mar 2012

@mailli jééj - Švejk je môj obľúbený - ten film s Rudolfom poznám skoro naspamäť 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dadka212
7. mar 2012

@katulkaaaaaa no alebo aj @anibas môže mať pravdu, aj vo váhe môže byť problém....

vlada111
7. mar 2012

@reruna máš to pekné, určite ti to pôjde lepšie a lepšie. len lístky dávaj bližšie k stonke 😉

vlada111
7. mar 2012

@pristela len pozor, tie ich chuťové poháriky... 😀

zuziq
7. mar 2012

@katulkaaaaaa
ja robim korpus vzdy podla tohto receptu a doteraz mi vzdy krasne vysiel a narastol.
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

skusala som aj tento a je tiez super
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38713

artepf
7. mar 2012

@jakelina Já ať dělám jakoukoli obměnu mramoráku, kypřícího prášku dávám taky pořád stejně a žádný problém 😉 .

vecernicci
7. mar 2012

holky a máte ten mramorák krásně žlutý jako piškotový korpus? Mně připadal takový nic moc, na to že byl z domácích vajec 😝

jakelina
7. mar 2012

@vecernicci já ho mám celkem žlutý a dělám z kupovaných a ty jsou úplně sytě oranžové, víc žluté než domácí.
@artepf a dáváš teda půlku?? KP

mailli
7. mar 2012

@mizulienka děkuju za pochvalu 🙂 nejdřív jsem si špejlí vytlačila do fondánu předlohu a pak jsem to malovala jako perníčky 😀 jen místo bílkové polevy jsem použila obarvený krém. ale nesměla jsem se s tím moc piplat, protože mi ten krém začal v rukou povolovat. původně jsem chtěla Švejka vymodelovat na vršek dortu. postavička vypadala pěkně, ale tak nějak to nebyl ten pravý Švejk. takže mě nakonec napadlo to vyřešit takhle... doufám, že se to tý naší bandě bude líbit (a taky chutnat).
co se premiéry týče, začínám cítit trochu lechtání v břiše. právě jsem se dozvěděla, že máme vyprodáno... a přijedou se taky podívat potomci Haška a Lady... takže když na to pomyslím... ale moc se těším!

mailli
7. mar 2012

@anibas já mám Švejka s R. Hrušínským taky mezi veeelice oblíbenými filmy... je výhoda, když člověk zná film, ale pak je to na jevišti hodně svazující, protože všichni budou na 100% srovnávat... ale my jsme ochotníci a děláme to čistě z lásky k divadlu - něco jako tady my na MK a naše záliba v pečení dortů a dalších dobrot 😀

bianca
7. mar 2012

decka najlepsi recept na korpus ktory je vyborny,dobre drzi a stale sa podari je uplne jednoduchy.
Na jedno vajko jednu PL cukru ,1 PL pol.muky,
trochu oleja a trochu PDP.
Garantujem super korpus

molka
7. mar 2012

Čaute, mám takú otázku (možno je to hlúposť, ale ja to fakt neviem) - keď dávate vyšľahané maslo s cukrom pod poťahovku, používate klasické maslo, ale môže byť aj napr. Palmarín?

ladydia
7. mar 2012

@katulkaaaaaa skus mramorak...tam zo 4 vajec urobis tááááááku piskotu a zo 6 ako svet 😀 nie to este z 10-tich 😲

bianca
7. mar 2012

@molka ja klasicke aby to zatuhlo