Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

larah
30. mar 2012

@alenv voda teplá áno
@vecernicci mlieko sabi odtučnelé ,robila som z pol sáčka, skusim ešte raz z druhej polky,ked to spraví zase, tak to asi vzdávam,tu som iné mlieko nevidela, ale škoda, lebo sa s tým dobre robilo

vecernicci
30. mar 2012

@larah já dávám jen polotučné mléko, ale když děláš z odtučněného, tak přidej trošku víc oleje, pracuje se s ním super, musíš dýl propracovávat, já to dám do robota a nechám to tam "kvedlat" deset minut a je kráááásně propracovaný, ale jde to i v domácí pekárně 😉

larah
30. mar 2012

@vecernicci pridala som jednu lyžičku oleja už som sa ťa kedysi na to pýtala, a robila som ručne ja mám len starý mixér a tam sa to neodvážim dať, no skusim ešte raz a pridám tiež viac farby a uvidím...

martinka1981
30. mar 2012

Ahojte kočky,
budem potrebovať na maj tortičky .Ste tu niektora z Ba a odkial??
Možte aj IP.
Vdaka 😉

alenv
30. mar 2012

@larah já dávám na tu dávku co ty 3 lžíce oleje.. dala jsi málo oleje.. a to se mi ani trošilinku leleskne a používám laktino

alenv
30. mar 2012

@larah a dělám z toho modrého.. to je tuším polotučné.. prostě né to zelené

vecernicci
30. mar 2012

@larah ono to chce fakt dobře propracovat, ono se ty tečky tím jako rozpustí, ale je to ručně makačka 😝 na to já už nejsem zvyklá 😀 já mám na to prístroj, sice devět let starý, ale šlape jek hodinky 😉

jakelina
30. mar 2012

@vecernicci dnes jdu zkusit ještě znova ty vajíčka, tak jsem zvědavá. Ještě prosím o radu, jak silné má být to těsto, na kolik mm vyvaluješ???

vlada111
30. mar 2012

@dajna11 to bude super, neboj. a keby si posunula vrchné poschodie trošku do boku a tam kde ti vznikne plocha dala kytičku naaranžovanú? 😉

daducha
30. mar 2012

Ahojte,
pridavam fotecky za posledne 2 tyzdne a makam dalej ...

mizulienka
30. mar 2012

@daducha nadherne vsetky, dokonale...ako to stihas tolko vela a vsetky take krasne.

jakelina
30. mar 2012

@daducha to jsou krásné dortíky, taky nechápu kdy to stihneš.

abriela
30. mar 2012

@daducha wau 😨 , nadhera. Ty pečieš pre celé Košice?

STIHA piect, nesedi za PC 😀

vecernicci
30. mar 2012

@jakelina já dělám tak plus minus 3 mm, jak mi to kdy vyjde, když jsou některá už upečená silnější, tak je poměřím k sobě a skládám podle velikosti, jen si pak nezapomeň na struhadle zarovnat plochy spojů 😉
@daducha super dílka, ty jsi machr 🙂
@abriela na tom sezení za pc něco bude 😀 😀 😝

abriela
30. mar 2012

@vecernicci ja som praci a snazim a snazim sa aspon nieco spravit aj mimo toho co nemusim, ale od kedy poznam MK - je to tazke 😝 😀 🤐

yokralovnayo
30. mar 2012

@anibas som myslela že bude asi s tým problém.. ja som si narobila gombíky 4 dni popredu 😝 tak dnes poobede to dokončím... a ten med- dobrý nápad 😉 a ked mám hotové ružičky - biele z marcipánu, možem si vo vode rozpustit farbu - uz ma mlen zelenu a trochu ich pretriet?? nic sa nestane? 😕
kedze som chcela celu tortu cervenu - tak mam nachystane k tomu biele ozdoby a torta je nakoniec biela 😝 krása ... 😠

mariann2
30. mar 2012

@daducha krásne tortičky, pridávam moje, zatiaľ tri, pri "poschodovke" som sa inšpirovala u @jakelina, hotel je pre tuším riaditeľku konkrétneho hotela a tá s anjelikom ☹ to bola najťažšia torta v mojom živote, pokropená slzami ☹

zuzana12345
30. mar 2012

ahojte, prepacte, ze Vas otravujem
chcela by som Vas poprosit o radu, idem robit syncekovi tortu k 2.narodeninam, (este som take nic nerobila), co bude pre mna lepsie, robit potah z marcipanu alebo z marshmallows? ako pripravim marshallows, neaky vyskusany recept
dakujem Vam pekne Zuzana

jakelina
30. mar 2012

@mariann2 to srdce je nádherné a ostatní taky. Ten vyřezaný čtverec z velkého čtverce a postavený nahoru vypadá super. Je to při jednom pečení a vypadá to moc hezky.

jakelina
30. mar 2012

@zuzana12345 recept máš na první straně. 😉

abriela
30. mar 2012

@mariann2 srdce je nadherne. Ta cervena- wau. Ta torta pre troch - je perfektny napad.

marci2305
30. mar 2012

@daducha Fakt krásne, úplne jednoduche, dokonalé vypracované.. 😉

dm1
30. mar 2012

@mariann2 suepr su vsetky a to srdiecko je uplne nadherne!!! a preco najtazsia?

zuzana12345
30. mar 2012

@jakelina 🙂 dakujem 🙂

larah
30. mar 2012

@alenv no to som teda dala fakt málo oleja, to mlieko je v modrom je napísané odtučnené a stálo 3.10 😒
@vecernicci tak budem viac miesiť 😅
@daducha nádherné tortičky mám rada také jemné
@mariann2 to srdiečko-super

pristela
30. mar 2012

@daducha jeeemine tie su naaadhernee!!! a uplne vsetky ! 😵 😵 😵 😵 😵 si neskutočná 😀
@mariann2 oo tiez parada, a to vydreté srdiecko je najkrajsie ! 😵

janulkamartinko
30. mar 2012

@mariann2 Prekrasne všetky 🙂

dajna11
30. mar 2012

@vlada111 no aj to by bolo pekné...ja by som to aj takto urobila ale tak ked som obmedzená zasa aby nebola v šoku ked by som jej vysolila cenu 😀 😀 .....ale vrchné poschodie by som chela po povrchu ozdobiť malými guličkami a na to spodne tú vzorku z bieleho okolo spodneho okraja....nevyzeralo by to zle aj keby som to urobila tak ako píšeš že to vrchné poschodie posunula nie?mohlo b to byť takto ozdobené?

janulkamartinko
30. mar 2012

@daducha Krasne,krasne ,krasne :D

janula.h
30. mar 2012

@daducha WaW nádhera !!!