Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
6. máj 2012

@daducha tie orchidee máš krásne, aj tortu. A pingiači super, naša obľúbená téma 😀

vlada111
6. máj 2012

@mariann2 koník super, a fialová je krásna, aj farba

aduskatt
6. máj 2012

@abriela ja som to riesila tak, ze som si kupila v cukrarni kremovy zakusok a podla toho, aky bol krem som vedela, ci ano, alebo nie🙂a vacsinou som prisla na to, ze nie🙂)ja v podstate chapem, ze chce ochutnat, ale tiez sa mi zda nerealne ist ochutnavat do pripravne kremy🙂

abriela
6. máj 2012

@aduskatt u nas su v cukrarni kolace, obcas otrasne - stare, suche, obcas uzasne.
Ked vidim kolko objednavok tu kocky maju, tak asi tazko pecu nechutne torty.
Ja som upiekla dva potahovane a tretia aj ked jedina uz bola objednavkova - ale len preto, ze to bola bratova susesda a ochutnala z prvych dvoch.

aduskatt
6. máj 2012

@abriela tak upiect tortu len za ucelom ochutnavky urcite nie........ani krem len tak urobit asi nie, lebo to proste nejde len kusok tvarohu a kusok smotany a kusok cojaviem coho.najlepsie su asi referencie.ja som sa tak dostala k tej svadobnej🙂)proste byvala kolegyna si objednala, obidve velmi chutili, dalsia jej kolegyna sa potom pytala, ake boli.tak povedala pravdu a ja mam zazazku.a takto je to podla mna najlepsie🙂......a ja viem, ze to chutit proste musi, lebo nepouzivam ziadne margariny, rastlinne slahacky a podobne🙂)a ak sa da, tak do kremu cerstve ovocie🙂)

janula.h
6. máj 2012

@ibajeho robí sa to v Amerike však?chodí sa na ochutnávky tôrt tam na tanierkoch majú každý kúsok iný a nakoniec si vyberú 🙂 ale myslím, že je dosť náročné aby niekto pripravil taký malinký kúsok torty iba na ochutnávku ☹

aduskatt
6. máj 2012

@abriela no, u nas v meste som este nenasla cukraren, kde by boli zakusky podla mojej chuti.vsade hnusny ofarbeny margarin bleeeeeeeeeee............poriadnu pravu klasicku fajne tucnu slahacku som v zakuskoch z cukrarne nezazila uz riadne dlho 😖

ibajeho
6. máj 2012

No ono keby som to chcela z profi cukrarne tak asi nepisem sem a ked uz tak by som napisala priamo ze zeny cukrarky ako oslovenie, treba trosku aj citat predtym nez sa zacneme navazat vsakze a este jedna vec nikto netvrdi ze to cele bude zadarmo, ale to uz zase nebudem rozvadzat tu lebo to asi nema vyznam, proste ked niekto ma zaujem nech zareaguje ked niekto nema nech si nazor necha pre seba nevidim dovod reagovat na nieco co ma nezaujima alebo sa ma netyka 😝

janula.h
6. máj 2012

@aduskatt mne sa takto objednávky zberajú od začiatku štýlom jedna baba povedala 😀 toť minule mi tu na dvor vliezla baba že či to ja pečiem také úžasné torty ženská vošla na dvor ja s deťmi v altánku normálka mi do smiechu bolo a nakoniec vysvitlo že je to mama môjho suseda 😀 a že jedla tortu tam a tam .....

irriss
6. máj 2012

@aduskatt
Ja chodim v Praze do prodejen, kde se prodavaji vytvory ucnu😉 To jsou jeste neosizene klasicke dobroty s recepty nasich babicek.. 😉

aduskatt
6. máj 2012

@janula.h no ale kto z tych, co pecieme doma v malom si navypeka na ochutnanie mnozstvo kuskov a kremov?🙂 podla mna nemozne..resp mozne, ale to omnoho viac prerobim ako zarobim🙂

aduskatt
6. máj 2012

@irriss zlatko, prahu mam trosku od ruky🙂))ale ked sa tam raz vychystam, necham si od teba poradit, kam ist na dobry kolacik

aduskatt
6. máj 2012

@ibajeho vobec nikto sa nenavaza do teba🙂) teoretizujeme vo vseobecnosti

irriss
6. máj 2012

@aduskatt
v tom pripade ke mne domu 😀 😀 😀

ale s tou prodejnou to melo byt jako priklad, kde hledat dobry zakusek, nefalsovany a neosizeny a nenahrazeny umelotinou = v prodejnach ucnu😉 a to budou i u Vas 😉
zavolej si na ucnak nebo hotelovku, kde se jejich vyrobky prodavaji🙂

janula.h
6. máj 2012

@aduskatt veď to že je to tak ako to je ☹ ale v podstate chápem aj @ibajeho lebo ako píše kupovať mačku vo vreci 😖

aduskatt
6. máj 2012

@janula.h aj ja ju chapem, to som uz pisala.a hned som pridala k tomu navrh riesenia, teda ako to riesim ja.........prave tym kremovym zakuskom🙂

aduskatt
6. máj 2012

@irriss no jo, my tu hotelovku nemame......a uz si upeciem aj sama 😀 😀 😀 😀 😀 teda okrem veternikov.teoreticky to viem, prakticky som este nerobila odpalovane cesto. 🙂

janula.h
6. máj 2012

žienky urobila som zajaca našťastie iba do polky 😀 na zákazničkine želanie a nakoniec chce Kitty a medzitým chcela ešte Shreka 😠 😠 😠

irriss
6. máj 2012

@aduskatt

az to zjistis a vyzkousis, hod mi ho do Ip.. 😉

p.s. ani ucnovske centrum nemate? ucnove je mozna jeste lepsi nez hotelovka

aduskatt
6. máj 2012

@janula.h ale ten usiak je na zozratie🙂))

irriss
6. máj 2012

@janula.h
tak ho posli mne..moje dcerka je na kralicky zatizena..od zivych az po sladkych 😉

p.s. presne tyto nalady klientu ..na to bych nemela nervy

mizulienka
6. máj 2012

@ibajeho ja som z okolia BA, ale popravde, neviem si celkom predstavit, ako by som to urobila...chcela by si ochutnat z viacero kremov?
ja osobne robim mozno 6-7 kremov, to by som musela urobit 6-7 toriet, nejdem teraz pocitat kolko by to vsetko stalo, ale urcite by naklady na ochutnavku boli vyssie ako moj "ZISK" z torty, ktoru by som ti v konecnom dosledku robila.
Mozno sa taketo ochutnavky robia, ale asi v pripadoch, kedy zakaznik berie velke mnozstva toriet, alebo aspon jednu velikansku...a hlavne robi sa to asi vo velkovyrovniach, kde si to mozu aj dovolit.

aduskatt
6. máj 2012

@irriss tak s tym ucnakom cukrarskym neviem.viem, ze je tu nejaka dopravna, kadernicka, kozmeticka a inak neviem🙂
no, sa musim najskor odhodlat to odpalovane praktizovat🙂)ja som leniva ako vos, sa mi nechce tak usilovne miesat vajka do toho cesta🙂 😀

irriss
6. máj 2012

@aduskatt
ale to je MUZSKA prace ..ne? tomu michani se da vyhnout 😉 😀 😀 😀 😝

aduskatt
6. máj 2012

@irriss u nas doma to nie je delene na muzske a zenske ale na to, co sa mi chce urobit a to ostatne, to urobi moj chlap, alebo aj nikto🙂)

irriss
6. máj 2012

@mizulienka
tady se ochutnavky provozuji pouze na prodejnich velkoplosnych mistech..

v cukrarne Ti daji ochutnat zakusek, pokud si objednavas napr. na svatebni hostinu.. 😉

irriss
6. máj 2012

@aduskatt
tak to bylo myslene..to, co se ti nechce..posunout.. 😉

aduskatt
6. máj 2012

@irriss no a mne sa casto nechce🙂))aj ked...tento vik som obstarala celu domacnost, nechavam poloviciakovi cas na ucenie sa🙂 no a varenie je moja parketa🙂)to ma bavi

benne
6. máj 2012

Poslušne hlásim, že barbie zo strany 2830 už ostala nahá.. bola super.. (boli sme u mojich rodičov a mama si dala 3x!!! že cíííí páááána 😅 😀 😀 nech jej padne na úžitok, veď sa napiekla ona pre nás tých tôrt.. )

aduskatt
6. máj 2012

@benne no uzasne🙂)sa normalne tesim s tebou