Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
6. máj 2012

@aduskatt neboj zavoj je v pohode len nesmie byt moc makka hmota. Ved to vies ze je to z 3 casti nie jeden kus ze?

aduskatt
6. máj 2012

@dm1 ja netusim este aku velkost bude chciet, ale asi to urobim tak, ze material plus 15 eur za robotu za kazde poschodie......

mizulienka
6. máj 2012

baby, ktore ste robili gitaru, kolko mala na dlzku? mne do chladnicky vojde takych 50cm na dlzku, to sa mi ale zda strasne kratka ta gitara

dm1
6. máj 2012

@michaela.g aky marcipan si robila a aky krem si dala pod potah? ked presvital tak si to mala asi dost na tenko vyvalane alebo aj nevhodny krem pod potah. Do torty mozes dat hocijaku plnku aj ovocie len pod potah moze ist len plnka kde je dostatok masla pripadne len maslo s cukrom

aduskatt
6. máj 2012

@dm1 ja by som povedala, ze z dvoch🙂

dm1
6. máj 2012

@mizulienka veru to by si mala velmi malicke aby si zachovala pomer velkosti gitara + ta tycka ci co to je 😀 . Uz som aj tak citala ze baby to robia zvlast a zlozia pred odovzdavanim spolu

aduskatt
6. máj 2012

@dm1 myslela si, dufam, na dlzku toho zavoja, ze je z viacerych kusov🙂

aduskatt
6. máj 2012

@michaela.g aj ja som mala prvykrat tento problem..jednak tenky marcipan a pod nim som nemala maslovu, ale tvarohovu plnku☹.odvtedy uz len masloooooooo

jakelina
6. máj 2012

@michaela.g krém můžeš dát jaký chceš, ale na povrchu musíš dort potřít máslem s cukrem a případně do toho zašlehat drobky z korpusu.

dm1
6. máj 2012

@aduskatt ano dlzku a je to z 3 kusov. Zavoj na kazde poschodie je zvlast.

aduskatt
6. máj 2012

@dm1 ano ano, presne tak aj ja chcem.....to sa nebojim, skor ako to tak pekne poskladat....kdesi som citala, ze to dokonca na striedacku podkladali spajlami, na ktorych to tuhlo 😕

michaela.g
6. máj 2012

@aduskatt
@jakelina
OK, dik sa radu, tak nabuduce budem mudrejsia a v akom pomere, maslo a cukor?

mizulienka
6. máj 2012

@dm1 to som rozmyslala aj ja, ale aj tak tu podlozku by som muslea mat vacsiu, aj keby som tu tycku dorabala mimo...a to mi zasa nevojde do chladnicky...a teraz v tom teple, to si nemozem dovolit...mas prosim nejaky tip, ako by som to mohla urobit? zachladit a potom preniest na vacsiu podlozku?
ale to tiez nie je asi dobra idea, lebo oni tortu beru vo stvrtok a az v sobotu maju oslavu..takze zatial to musia nejako preskladovat

aduskatt
6. máj 2012

@michaela.g ja robim tak, ze v 200 ml mlieka uvarim 2-3 lyzice polohrubej muky a 2-3 lyzice cukru na husty puding a po vychladnuti jedno male maslo zaslaham..........
co sa tyka iba cukru s maslom, to ti musia poradit dievcence, ktore to robia takto, tymto sposobom ja nerobim 🙂

dm1
6. máj 2012

@mizulienka ja som myslela jednoznacne prelozit na vacsiu podlozku potom ale to sa da len ked maju hned oslavu. ale uz som videla aj tak ze to bolo na dvoch rovnakych podlozkach kazda cast uplne na kraji a potom sa to k sebe len prilozilo

dm1
6. máj 2012

@aduskatt ja nic nedavam tuhnut pri zavoji rovno si naskladam a davam na tortu 😝. Tam si to este prisposobim ako ptrebujem

mizulienka
6. máj 2012

@dm1 ach jaj tak to fakt neviem ako to vyriesim...zase 3 torty mi do chladnicky nevojdu,lebo robim pre nich este velku s pocitacom...tak teraz som nahrata...ako to ja poriesim...ale keby som to dala na 2 podlozky, tie struny by som nevedela poriesit, to by som musela robit vonku a zasa ked oni pridu domov, nedaju to do chladnicky, porazi ma

aduskatt
6. máj 2012

@dm1 super🙂))a striekas perlet az priamo na torte, ze?

irriss
6. máj 2012

@dm1
Ohledne kremu musim rict, ze je dobry...nemuzu rict vyborny, ale dobry😉

Posilam i muj dort, jedna se o dort, se kterym jste mi TADY na Marcipanech vloni pomahaly a na kterem se mi rozehral kralicek z mandloveho testa - driv nez byla oslava..
proto je dort "upraveny" - bile potazeny a ozdobeny figurkou z Halloween (nar. byly primo na Halloween)

p.s. Vloni jsem ji zapomnela vyfotit samostatne a poslat na ukazku ( i kdyz se neni cim chlubit tady mezi Vama 😉 ☹ )

aduskatt
6. máj 2012

@irriss suprova torticka🙂

lokalistin
6. máj 2012

@janula.h ahoj skusila som dneska to s tou krajkou neviem ako sa ti to paci nieje to celkom take ako na obrazku od teba, ale podla mna to vyzera super a nepotrebujes drahu silikonovu formicku. kuk

mizulienka
6. máj 2012

@lokalistin jeej toto je super, si robila cez gumeny obrus? a cim si to vykrajovala> je to krasne rovne.

lokalistin
6. máj 2012

@mizulienka nie to som si vyrezala kvet z jednej krajky a valcekom som to otlacila na potah a pom som to skalpelom vyrezala

aduskatt
6. máj 2012

@lokalistin to vyzera ze velice dobre🙂))

bzucinka2
6. máj 2012

@kakulienka kupit hotove na tusim prava cokolada 🙂

adul67
6. máj 2012

kočky de by som našla nakres na sandalky pre chlapca na tortu alebo ak niekto má pošlite mi to aby som si to mohla vytlačit trebárs na FB

aduskatt
6. máj 2012

@adul67 http://www.tortyodmamy.sk/detske-topanocky-sandale
tu je to celkom fajn rozpisane aj sablonky su k tomu

lifinka
6. máj 2012

přidávám dva dortíky

lokalistin
6. máj 2012

@aduskatt dakujem 😉

adul67
6. máj 2012

@aduskatt dakujem 😵