Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
8. máj 2012

@lifinka to bude normálna Pasta Dama TOp ale ochutená - tuším marcipánová príchuť 😉 😉 😉 čiže v pohode sa s ňou robí

aduskatt
8. máj 2012

dievcata, piping gel sa pouziva iba na rosu a vodne hladiny a pod, alebo sa s tym da lepit?........

aduskatt
8. máj 2012

@pristela uz aj ja viem, ako chcu tu svadobku🙂.nastastie neprisli s hotovym obrazkom🙂.ale aj tak sa asi zapotim..........ale skor s tym, kym pridem na to, z kolkych vajec porobit korpusy🙂

mizulienka
8. máj 2012

baby, ktore ste roibli gitaru, vykrajujete az po naplneni, alebo si najprv vykrojite korpus a tak rezete?

miruska76
8. máj 2012

takuto tortičku sme urobili našmu drobčekovi k druhym narodeninkam

janula.h
8. máj 2012

moja príprava na dovolenkuuu 😀

vecernicci
8. máj 2012

tak jsem zkusila ty věnečky jen z poloviční dávky a jen se po nich zakouřilo 😀 😀 😀 ty naši pažravci byli jak kobylky, ale musím si přiznat, že byly fakt luxusní, né že bych se chtěla chválit, ale já je taky miluju 😉 😀 😝

aduskatt
8. máj 2012

dievcence, neskusali ste nahodou niektora karamelovy krem zo Salka na sposob pribinackoveho?.Salko karamelove, tvaroh, slahacka, Creme Ole? Mam pokusenie dat to takto do torty🙂

aduskatt
8. máj 2012

@vecernicci hod aj po mne zopar🙂))na toto zbieram odvahu uz par rokov🙂

awooojky
8. máj 2012

ahojte sikovnice. potrebujem poradit na 26 mam piect dve troj poschodové jednu dvoj a jednu podkovu torty na svadbu... bude toho dost. najprv sa chcem spytat kedy si mozem upiect korpusy dopredu mozem uz aj v stredu ci to je skoro? lebo neviem nemam este skusenost ako dlho vydrzia. krem asi vo stvrtok vecer alebo v piatok rano..
a este neviem ako skombinovat výzdobu tort budu mat dvojfarebnu a tak chcu aj ozdobiť torty no prevazne chcu torty biele len výzdobu vo farbach výzdoby a bojim sa ako to skombinovat aby to nebolo akoby velmi nacackané..tieto farby výzdoby budú mat

vecernicci
8. máj 2012

@aduskatt klidně hodím, jen nevím, jestli dohodím 😀 😀 😀 já jsem vždycky říkala, že cukroví a zákusky na kšeft dělat nikdy nebudu a podívej, na vánoce jsem pekla cukroví pro cizí a už dělám i roládky a věnečky 😀 😀

vecernicci
8. máj 2012

@awooojky já bych to udělala přesně, jak jsou ty barvy na fotkách, tyhle kombinace 😉 a péct klidně můžeš ve středu a krémy podle toho kdy bude svatba, ale určitě vydrží od čtvrtka do soboty a určitě ještě o hodně dýl 😉

jaja555
8. máj 2012

@vecernicci ak mozem, poprosim ta o recept i s tou polevou. Mas ich krasne.

aduskatt
8. máj 2012

@vecernicci tak ja sa budem drzat toho, ze zakusky ee🙂)akurat hladam fajn karamelovy krem bez masla.........myslis, ze by slo karamelove salko s tvarohom, slhackou a Creme Ole?

sandrus2
8. máj 2012

Ahojte skúsené pekárky 🙂 🙂 mám zopár otázok tak mi prosím poradte 🙂 nemáte náhodou niekto postup na výrobu psíka s tej marshmalow hmoty ? A ešte kedy si môžem urobiť ozdôbky na tortu a koľko a ako ich skladovať ďakujem krásne za všetky rady. A vlastne ešte jedna keď budem poťahovať celú tortu tak mám ju najprv dať schladiť do chladničky a potom poťahovať ?

dm1
8. máj 2012

@sandrus2 tu je postup na psika

dm1
8. máj 2012

@sandrus2 ozdoby si mozes urobit kludne aj dopredu to vydrzi dlho. Ked preschnu das ich do nejakej nadoby a uzavries aby sa na ne neprasilo. TOrtu jednoznacne pred potahovanim riadne zachladit bude sa ti ovela lahsie potahovat a aj vyrovanat nerovnosti

dm1
8. máj 2012

@mia1111 jasne skusim napisala som jej uvidim ci sa aspon jej ozvala

dm1
8. máj 2012

@aduskatt da sa s nim aj lepit drzi to super

aduskatt
8. máj 2012

@dm1 super, vdaka, tak si ho idem asi objednat🙂 teda okrem ineho

aduskatt
8. máj 2012

@dm1 som si na sbea usila budu-))som len tak navrhla, ze miesto bordury na tu svadobku nabojnice........a oni sa toho chytili🙂 tak idem vyrabat silikonovu formicku a tlacit asi 100 nabojnic............no som ja normalna?🙂(

dm1
8. máj 2012

@aduskatt ake nabojnice?

aduskatt
8. máj 2012

@dm1 no z brokovnice🙂) oni totiz maju figurky, ze manzel sedi a nevesta stoji vedla neho a mieri nanho z brokovnicou.....proste ulet........a ja som tak z prdele ze nabojnice by boli vesele.a on ze super napad, ze to dotvori dej torty, hlavne, ze boli dohodnute uz perlove bordury🙂)tak zlate nabojnice budu na spodnom poschodi stat jedna vedla druhej............🙂Proste hned prva torta haluz🙂) ale na druhej strane, myslim, ze by sa to mohlo pacit a mohlo by to rozsirit okruh zaujemcov🙂

dm1
8. máj 2012

@aduskatt ja ti poslem skutocne my to vyrabame 😀

aduskatt
8. máj 2012

@dm1 fakt? no, poloviciakovi by sa nejake nabojiky zisli do zbraniii🙂)a mne osobne staci jedna na formicku....vies, tie skutocne by tortu neumerne predrazili

luba142
8. máj 2012

Ahojte baby, chcem sa poradit. Robila som uz tento krem aj cokoladovy aj len vanilkovy, ale chcela by som vediet ci by som namiesto tmavej cokolady mohla dat bielu, ake by to bolo?

jakelina
8. máj 2012

Vy jste toho dnes napsaly, to není možné. Já se musím pochlubit, ráno jsem se viděla s bzucinka2, je to moc příjemná milá kočka.

lussy23
8. máj 2012

@awooojky - my v škole sme robievali korpusy pondelok a torty dokončovali v piatok, takže v pohode vydržia. Krém sa dá odložiť do chladničky, ale potom ho treba nahriať. Ale myslím len maslový krém. ja iný nepoužívam, ani v škole nepoužívame len maslový , prípadne ochutený. Tak ako je to s inými krémami, tak to už musia poradiť kočky🙂 čo sa týka farieb tak k bielej a žltej sa hodia úplne všetky, nemusíte mať nijaký strach🙂
@sandrus2 ozdoby vydržia dlho. a nemusia sa jesť. Stačí ich dať do nejakej krabičky a dať do špajze. Tortu je lepšie dať schladiť a potom potiahnúť.
@janula.h krásne postavičky
@miruska76 jejo roztomilá tortička. Synovi všetko najlepšie, veľa zdravíčka

dm1
8. máj 2012

@luba142 Lubi ktory krem myslis?

dm1
8. máj 2012

@aduskatt no my priamo vyrabame ale naboje do 9mm pistole 😝 a to posielat by bolo hadam aj trestne 😀 . Do brokovych su o dost vacsie tusim. A ako si ides robit formicku?