Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
11. máj 2012

@adka_praha jooj reakcie na torty... mne sa nik nikdy neozve, to uz je fakt vynimka ked ano ☹ ☹ vies ake mindraky som z toho mala na zaciatku? ale oni sa mi vracaju a aj odporucaju dalej, a tí nový mi pak povedia ze aka bola vynikajuca ta torta co som piekla "susede", ale ta co objednala ani brvou nedá vedieť ☹ ☹ len sa po mesiacoch zase ozve ze chce znova tortu 😒 ludia su zvláštny 😕

@eliska22 no to ti absolut nezavidím ☹ ale isto budu zase kraaasne 😵 😵

adka_praha
11. máj 2012

@pristela takze nie som sama... normalne sa mi ulavilo, lebo veru tiez sa mi sem tam stane, ze sa ozve niekto na odporucanie a len cez neho konecne viem, na com som... 😒

jakelina
11. máj 2012

@adka_praha já se tím taky užírám, když se někdo neozve jak se dorta líbila. Zatím se mi ozvali všichni, komu jsem dortu dělala, ale někdy až za týden a to pak uvažuju co se jim nelíbilo a tak různě. Jediné na co si paní stěžovala, že je moc sladký potah. Já dělám 90 % potahu MMF, tak jsem jí vysvětlila co to je a ona, že to nechce a chce marcipán ze sušeného mléka a pak mi volala a že to bylo moc sladké, tak že příště zkusí to MMF, to je taky sladké, tak si stejně nevybere. Vždycky je to skoro samý cukr, tak to jedině nakrémovat a polít sádrou 😀 😀 😀

jakelina
11. máj 2012

@pristela
@adka_praha lidi to asi berou jako samozřejmost, já jim ale říkám, že budu ráda, když mi napíšou nebo zavolají jak jim chutnalo a fakt se zatím všichni ozvali.

Jedna kamarádka mi říkala, že to mám jak v Kauflandu, prý jim taky nevolám, jak mi chutnaly řízky z masa co jsem tam koupila, tak mě rozesmála. Říkala to jako vtip. 😀 😀 😀

adka_praha
11. máj 2012

@jakelina asi zacnem aj ja takto "dirigovat" ludi... 😅 potom poviem, kolki sa aj naozaj ozvali... 😅

alenv
11. máj 2012

@jakelina to jo.. ještě, že to byl jediný týden bez dortů.. ale zítra by se měl vrátit z nemocnice.. tak bude líp

jakelina
11. máj 2012

@adka_praha začni, začni. Uvidíš výsledek 😀 😀 😀

alenv
11. máj 2012

@pristela já už z tebe nechápu jaké ty máš dorty

alenv
11. máj 2012

holky existuje i nějaká želatina ve spreji 😅 abych jen nastříkala a udělalo to tenký film?

zuzana124
11. máj 2012

Ahojte baby, tak ja pridávam moje tohto týždňové
@pristela tak tá je prekrásna 🙂 sánka dolu šéfe 🙂 🙂 🙂 ... krásne sa ti vydaril aj stencils 🙂

pristela
11. máj 2012

@jakelina no , ja minule vravela susede, ze nech mi da vediet ako chutila torta, aj keby bola zla nech sa neboji a da mi vediet, - neozvala sa , vobec, absolut, nic 😖 a po dvoch mesiacoch, vcera ma zastavila ze by chcela dalsiu tortu a presne tu istu prichut, lebo ze bola bombová a ze dokonca aj svokra si nalozila 2x čo ona torty inak neje 😖 a ja jej, ze tela co mi nedala vediet, a ona ze vsak jej absolut nic z torty nezostalo ani do roboty, ale ze z tejto mi nech aby som okostovala ci bude dobra 😕 😕 😕 kukam na nu ako puk 😕 😕 ona absolut nepochopila o co mi slo, ed predsa ja viem ako chuti 😅 ak to beru takto všetci.... ☹

@zuzana124 je dakujem, ty mas tie stencily vzdy perfektné!!!!! 😵 😵 ale ono myslela som ze to bude ťažšie s ním, ale šlo to

mia1111
11. máj 2012

@adka_praha - perfektnáááááá, super sa Ti podarila, ako vždy 😉 😵

janula.h
11. máj 2012

prvá prvopríjmajúca 😉

mariann2
11. máj 2012

@alenv čo sa tvojmu manželovi stalo, ak sa možem opýtať? aj moj muž je motorkár 😲 a ja vždy mriem doma strachom, keď ide jazdiť 😝

viera6
12. máj 2012

Ahojte,krásne tortičky ste porobili 🙂 😉
@pristela @aduskatt ...dakujem 😉
pridavam moju...pokus o orchideu mmf,snat sa podoba 😝

mizulienka
12. máj 2012

@janula.h krasna je, taka jemna
@zuzana124 nadherne obidve a ta legova uplne super 😉

tu je moja kittyovska a este jedna krstinova vecer
pekny vikend vam vsetkym prajem, dnes ma byt posledny den teplo a potom ochladenie, tak si ho co najkrajsie uzite 😉

reruna
12. máj 2012

Ahoj, tak jsem nakonec pro švagra nedělala ani hasiče ani tu flašku vína v krabici, ale vymyslely jsme se sestrou vinný soudek, bylo to jednodušší 😅 , takže tentokrát to je týmová práce, sestra pekla korpusy, já jsem plnila - mascarpone krémem a potahovala jsem já a ségra pomáhala šoulat kuličky na víno 😅 Odpoledne ho vezeme, bude to překvapení, tak snad se bude líbit a chutnat. Inspirace je samozřejmě z netu

mizulienka
12. máj 2012

@reruna perfektne sa ti podarila 😉 sikovne ste obidve, aj ty aj sestra 😉

reruna
12. máj 2012

@mia114 krásné dorty - ti dinosauři jsou teda super!
@pristela nááááááááádhernáááááá, já mám fialovou ráda, fakt krása 🙂

vecernicci
12. máj 2012

@pristela noooo tak to je opravdu trochu rozdíl, ale ta tvoje je o mooooc hezčí, taková no nemám slov ... 😉

mia114
12. máj 2012

@vlada111 dakujem, no poviem ti ze som prisla domov po nocnej a hned som zacala robit a stravila som nad nimi cely den 😅

vecernicci
12. máj 2012

@bodka13 ani ji nemusíš vyndávat dopředu, atačí než půjdeš potahovat, dáš na chvíli do mikrovlny a bude zase krásně vláčná a můžeš barvit o sto šest, jen bacha na to ohřívání, vždycky je to horký uvnitř, takže opatrně na ruce, můj palec by ti mohl vyprávět, jak byl úplně celý jeden velký puchýř 😝

vecernicci
12. máj 2012

tak jsem si včera nakoupila balicí papír se vzorem trávy, strááášně dlouho jsem ho sháněla, tak teď mám zásoby, je úplně super 😉

a holky potřebuju radu, chci dělat dortík pro bráchu na 40 na příští týden a fakt nevím co 😝 chci něco aby to bylo jako že wau, má to v restauraci, ale dortík můžem přinést, chci něco patrovýho, bude tam víc lidí raďte děvčata 😉 🙂

mishulle
12. máj 2012

ahojky, mám babičce píct dort k 80 - stříbrný dárek se stuhou a růžemi vybraný z časopisu dortomanie, dárek je nahoře zdoben filigránkami z královské glazury - také stříbrnými a já nevím, jestli barvivo vmíchat rovnou do glazury a pak teprve stříkat nebo nastříkat a pak barvit štětečkem
chci dělat red velvet s pribiňáčkovým krémem, máte někdo zkušenost s touto kombinací?
až bude čas hodím fotku dortu z časopisu

mishulle
12. máj 2012

tak tenhle, jen stuha tmavě modrá, aby sme nebyli špatně pochopeni, myslíte že jde štříbrná s tmavě modrou?

reruna
12. máj 2012

@mishulle ty barvy určitě k sobě půjdou, já bych nejdříve udělala ty krucánky z polevy a pak opatrně tenkým štětečkem dávala tu stříbrnou až to zaschne - například Snowflake od Sugarflair prášková barva s perletí - když ji trošku smícháš s vodou, tak ti udělá stříbrný efekt - myslím, že kdybys to vmíchala už do té polevy, tak by to nevyniklo....

reruna
12. máj 2012

@vecernicci tak my jsme na 40 pro švagra uvažovali nad láhví vína, něco s hasiči - je hasič, pak to vyhrál ten soudek vína, ale patrový by mohl být pro chlapa pěkný i nějaký třeba hnědo modrý a jen nahoře nějaký velký květ....nebo nějaký jeho koníček?

dada2007
12. máj 2012

@pristela a ty ešte raz napíš, že si začiatočník a dostaneš po holej.......a hneď!!!!!!!!!!! torta krááááááááááásna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dada2007
12. máj 2012

aj všetky ostatné tortičky krááááásne........ja mám free....nikto nič nechce 😀 😀 😀 😀 ...ale na budúci víkend dve detské.........a na další prasa............baby, viem že ste tu niektorá robili..........ako to vyzerá s cm a váhou? oni chcú tak 30-40cm a váhu som nevedela odhadnúť....že možno 4-5kg? netrepla som? 😕