Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
13. máj 2012

@dadka212 parádne

lussy23
13. máj 2012

@janulkamartinko waw obdivujem Vás, klobúk dole @liviana1111 krásna je
@janula.h krásnučké tortičky
@mravvcek 😲 😲 waw ako reálne. obdivujem toho kto to spravil

florentina
13. máj 2012

Ahoj holky, tak vám napíšu, jak jsem válčila s tím svatebním dortem, co jsem se vás tu na něj takovou dobu vyptávala, jak na to. Všem vám ještě jednou moc děkuji za rady, moc mi to pomohlo. Nicméně můj naprostý amatérismus se teda projevil v plné síle, šlo mi to fakt na h...., no nechci být sprostá. Na svatbu jsme jeli v sobotu v poledne a ještě ráno v šest jsem si nebyla jistá, zda z toho bude nějaký dort. Všechno mé znechucení z vlastní neschopnosti naštěstí naprosto smazal úspěch dortu, který slavil. Kupodivu se líbil a hlavně hrozně moc chutnal. Nejdřív, mimo nevěsty a ženicha, nikdo nevěděl, že jsem ho dělala a tak jsem mohla na hostině poslouchat názory lidí, kteří se nemuseli ze slušnosti přetvařovat a fakt si všichni moc mlaskali a chválili. Nepíšu to sem proto, abych se nějak chlubila, většina z vás tady je pro mne zatím nedosažitelným vzorem, ale píšu to pro to, že mi to vrátilo chuť pustit se do dalších dortů.

Jo a ty fotky jsou taky dost nekvalitní, ale měla bych pak mít nějaké hezčí ze svatby.

Tak vás jdu dočíst a pokochat se tou nádherou, co jste tu zase popřídávaly.

janula.h
13. máj 2012

@lussy23 moja krásna Ty stále tak krásne každému okomentuješ 🙂

florentina
13. máj 2012

jo a taky jsem tu řešila, zda bude dort dost velký a bude stačit pro 30 lidí, tak to vás pobaví....měl nakonec něco kolem 15kg a jen z toho horního patra se najedlo 20 lidí🙂

jakelina
13. máj 2012

@florentina no vidíš, zvládla jsi to 😉

janula.h
13. máj 2012

@florentina kráááásna je !!

simasa
13. máj 2012

@mamina1978 Nahodou Ti poviem, ze mas sikovneho chlapa, aj ked to nebolo tip-top. Ja by som sa velmi tesila, keby sa ten moj o nieco take aspon pokusil.

aduskatt
13. máj 2012

@florentina len sa pochval, mas sa cim🙂

florentina
13. máj 2012

A ještě přidávám dortík pro dcerku k narozeninám, ten už jsem dělala před pár měsíci, ale to jsem sem k vám ještě nechodila....

lucula73
13. máj 2012

@bambula1307 ďakujem,ja som dávala dáku umelohmotnú krabičku, tuším s flory.....ak máš doma také.....záleží aj od veľkosti,alebo niečo podlhovasté hranaté,potom možeš naraz robiť dve bránky 😉

myparty
13. máj 2012

Dcerka mala tieto torty - http://torty.blog.sk/images/d/8/d8dbda82b021a30... a http://torty.blog.sk/images/a/f/af25292a54cd9f3... ozdobene marcipanom. Tie kvietky boli vykrojene a v strede strieborna cukrova gulicka. 🙂

lucula73
13. máj 2012

@janula.h tú minnie si možem uložiť?presne takú hľadám..........krásna.....prosím ťa,to si mala nejaký obrázok z netu?ďakujem...

janula.h
13. máj 2012

@lucula73 jasnééééé 🙂 hej mala som z netu to mi poslala tá baba čo som jej mala robiť 🙂

janula.h
13. máj 2012

žienkyyy prosím ako robíte ten stencils? mne sa to veľmi páči chcela by som to skúsiť Dikeska 🙂)

alenv
13. máj 2012

ahoj děvčata tak ted nevím.. dneska jsem koukala na babicovi dobroty (český pořad, kde vaří) a byla tam žesnká a pod marcipán dala krém z pudinku normálně vařeného z mléka a másla a cukru.. já byla zato, že pod potah tohle nesmí 😅 tak ted nevím jestli mám špatné info já nebo ta královna v telce říkala hlouposti

janula.h
13. máj 2012

@alenv ja myslím že môže je tam maslo tak asi hej nie? to je klasika krém

@dm1 vďaka 🙂

dm1
13. máj 2012

@alenv zalezi aky je pomer masla a pudingu 😉

alenv
13. máj 2012

@dm1 no já bych se teda osobně bála.. ale fakt jsem si myslela, že prostě vařený pudink pod potah nesmí.. přesně si množství nepamatuju jen vím, že másla byla 1,5 kostky

janula.h
13. máj 2012

@dm1 waw a prečo som si myslela že to sa kreslí na tortu normálne bez šablóny? 😀 gélovkami? človek sa stále učí 😀

alenv
13. máj 2012

@janula.h tak podle mě nezáleží na tom jeslti je tam máslo, ale co vše tam je 😅 myslím

aduskatt
13. máj 2012

@janula.h aj ja som si to myslela🙂

dm1
13. máj 2012

@janula.h 😀 tak bez sablony by som to nedala ani nahodou 😉

@alenv moze ale pomer masla a mlieka by mal byt 1:1. Vacsinou pri pudingacoch byva ovela menej masla

macicka84
13. máj 2012

@lussy23 Dekujia dekuji i za maleho, uz je mu lepe 🙂 😲

mizulienka
14. máj 2012

baby, ais blba otazka, ale ako peciete v rafiku? mam stvorec 28x28, peciete po platoch alebo naraz cely korpus?

dm1
14. máj 2012

@mizulienka ja tieto vacsie korpusy peciem radsej max. 2 platy naraz takze len raz prekrajujem. Inak sa mi to blbsie kraja aj pilkou. Ale kludne mozes aj 3 naraz ked cas suril aj tak som robila

mizulienka
14. máj 2012

@dm1 Dani a nevies z kolkych vajec mam robit do toho 28cm?
robim mramorovy korpus

dm1
14. máj 2012

@mizulienka ja mramorovy nerobim casto tak neporadim ☹ . Ja robim do neho cca. zo 7 vajicok zalezi od velkosti a mam 2 platy

mizulienka
14. máj 2012

@dm1 oki dani, dakujem, ved vyskusam a uvidim, v najhorsom pripade upeciem dalsi 😉