Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
14. máj 2012

@mizulienka a chuťově? já začínala s K2, byla jsem s ní spokojená (aji nám chutnala) ale je fakt že oproti WI je o dost měkčí.. teď chytám roupy 😅 😀 a říkám si že bych mohla udělat krok vpřed a zkusit zase něco novýho.. hrozně mě láká ten třešňovej nebo pomerančovej smartflex ale nejsem rozhodnutá... 😕 ten formix mám pocit si tu taky někdo dost chválil..

peroli
14. máj 2012

@daducha tak už mám asi rozhodnuto 😀 a teď ještě příchuť? třešeň x pomeranč?

mamina1978
14. máj 2012

@vecernicci Neviem ake lodky mas na mysli, tak aspon ispiraciu na vodu a okolie 😉

mizulienka
14. máj 2012

@peroli ja pouzivam ceresnovy a mne chuti 😉 ale ved vies, ze kazdemu chuti nieco ine...ale @vlada111 pouziva pomarancovy a vravi, ze je super 😉

mamina1978
14. máj 2012

@vecernicci To, ze mas take special objednavky je samozrejmeeeeee 😉 🙂 ved ludia zistili, ze u teba je vsetko mozne, nemas hranicu na fantaziu 😵 😵 😵 😵 😵 A vzdy vykuzlis nieco krasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dm1
14. máj 2012

@znamia z MMF to radsej ani neskusaj ked chces take syte farby to nezafarbis. Kup si gelove farby napr. wilton maju v kazdom e-shope cukrarskom

daducha
14. máj 2012

@peroli pre mna ceresna, ked ju nemaju, kupujem pomaranc 😉

dm1
14. máj 2012

@daducha si si makla veru! ale jasne ked su deti cele doobedie v skolke tak sa to da stihnut popri praci by to bol uz iny zabijak 😝

ja mam tento tyzden 3 torty + 1 slanu a uz zacinam chytat paniku 😲 . nastastie v piatok mam dovolenku tak doobeda snad stihnem toho viac

peroli
14. máj 2012

@mizulienka @daducha takže třešeň... my máme třešňový věci rádi.. 😵 děkujuuuuu 😉 😵

bzucinka2
14. máj 2012

@abriela ale riesime stvorec, ci ? 😕
@janulkamartinko dakujem 🙂

znamia
14. máj 2012

@dm1 dakujem 🙂 mozes mi poradit s akou hmotou by som to mohla skusit, pls?

kvojtanikova
14. máj 2012

baby pridavam svoje amaterske torticky - prve dve boli pre stareho na narodeniny, posledna je pre kamosku, ku ktorej ideme dnes pozriet novonarodene babatko. Stale mam velky problem potiahnut to tak, aby to bolo hladke a neboli tam "zhyby", ale hlavne ze oslavencov potesili a aj sme si pochutili - vanilkovy krem s cucoriedkami, mnam mnam.

katy1979
14. máj 2012

@peroli robila som s WI kym neprisiel smartflex. WI je maksi ale robi sa s nim dobre aj sa farbi dobre. napr. zafarbeny WI mi vydrzi zabaleny v pohode. Smartflex zafarbeny zacne po case smrdiet

ajka82
14. máj 2012

baby prosim vas, ake mate kostice na modelovanie? lebo ja mam taketo http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/modelovac... a mne sa uz 2 zlomili 😖 🙄 vam sa to nestalo? no a blocek uz samozrejme niekde na smetisku 😒 tak asi idem zhanat nove a 5 eur za taku nahradnu sa mi zda dost

katy1979
14. máj 2012

@daducha jaj takze deti do skolky a byt doma to je ta finta 😉 no toho sa asi nedockam. kedze ked pojde maly do skolky budem musiet poriesit nejaku robotu

zuziq
14. máj 2012

@ajka82 ja som si presne taketo zlte kupila celu sadu na ebayi asi za 4 eura ak vobec 😕

kvojtanikova
14. máj 2012

@timonko cukrarsky obchod je na Furči, zastavka Zupkova - je to vlastne pekaren Juno a v nej je oddelenie pre cukrarov, maju tam myslim si takmer vsetko. (hmoty/farby/formy...)

lauricka
14. máj 2012

@kvojtanikova ozaj su dost hrbolate, rozmyslam, cim to moze byt 😕 , ja som zatial robila len dve torty a neboli take hrbolate, nevies, preco?

ajka82
14. máj 2012

@zuziq ja som ich kupila cez zlavovy portal za 6,- tusim, ale vcera ked sa mi zlomila uz druha, tak ja neviem 😖

kvojtanikova
14. máj 2012

@lauricka no, ja nepouzivam zehlicku na marcipan lebo ju nemam a hlavne sa aj bojim vzdy nejako pritlacit, lebo co ak sa mi to roztrhne dakde, ako by som to maskovala... Baby na to urcite maju nejaku fintu, ale ja som zatial na nu neprisla. ☹

zuziq
14. máj 2012

@ajka82 no ono je to cina, darmo... ja mam tie moje v pohode, akurat tie biele spicky su tam len nasadene, tak som ich jemne prilepila a v pohode 😕 nesmies tak tlacit 😀

reruna
14. máj 2012

@kvojtanikova abys měla potah pěkně hladký bez hrbolů, tak je důležité dobře potřít celý dort máslem vyšlehaným s cukrem a dokonale uhladit, nechat dobře vychladit, pak ještě znovu uhladit a potah pak nevyválet na moc tenko, ale tak na 3 mm, potáhnout a vyhladit žehličkou na marcipán

lauricka
14. máj 2012

@kvojtanikova raz som potiahla MMF hmotou a raz pravym marcipanom, ak na torte nie su hrbole, nemali by byt ani na potahu, podla mna, ked to pekne polozis, zehlicku nemam, vzala som si malu drevenu dosku na krajanie 😉 , ale v tom to asi nebude, mno sama som zvedava, co na to skusene holky. Inak by boli peknucke.

reruna
14. máj 2012

@kvojtanikova teď čtu, že nemáš tu žehličku, tak zkus si ji sehnat třeba na mmb nebo u vietnamců mají i levné a fakt je to neporovnatelné krásně to uhladí, nebo jestli máte doma třeba dětskou plastovou žehličku, můžeš to zkusit tím, nebo někdo používá pet lahev...

alenv
14. máj 2012

@peroli jj ještě jo🙂

ajka82
14. máj 2012

@zuziq som chcela tie ryhy ("muslu") otlacit, tak jak nemam tlacit? 😀 ale to som aj z vrchu este prstom pritlacala, aj tak sa zlomila... asi si kupim tie drevene na modelovanie hliny 😅

dm1
14. máj 2012

@znamia na potahovanie kludne staci Pasta dama top na modelovanie tiez len je trosku maksia. Ak by si chcela taku univerzalnu aj aj tak asi Smartflex. Neviem ako casto pecies ci by si minula aj obe alebo radsej len tu lacnesjiu pasta dama top a pripadne primiesat trosku cukru nech je pevnejsia na modelovanie

kvojtanikova
14. máj 2012

@reruna a ako mam urobit to, aby tam neboli tie zahyby - hmotu natahujem, na jednej strane mi to aj pekne prilne az po spodok, ale vzdy sa najde miesto, kde potom musim urobit akoby zahyb, lebo mi to neprilieha.

dm1
14. máj 2012

@ajka82 to preto ze to su isto tie cinske uplne napodobeniny wilton ja som ich zlomila tusim uz 4 😖

reruna
14. máj 2012

@peroli formix je na potahování dobrý, i na modelování není špatný, dokonce se mi s ním dělalo lépe, než se smartlfex flower, ten je strašně lepivý při modelování a hrozně rychle trvdne - mě to dlouho trvá, než něco uplácám, tak mi to vadí a chutná mandlově, je trochu sladší, než SF. No a ten formix je o dost levnější, než SV