Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
7. jún 2012

@anibas že vás ... prsty nebolia !!!! pch !!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenocka23
7. jún 2012

baby, na co by ste pouzili 5 vajec vyslahanych s cukrom nad parou...? nepodarilo sa mi urobit tiramisua toto my ostalo.... 😒

dadka212
7. jún 2012

@lenocka23 pridaj kokos a urob kokosové pusinky....

dadka212
7. jún 2012

@anibas 😀

lenocka23
7. jún 2012

@dadka212 super napad, ale kokos doma nedrzim, kedze ho nikto nechce..ale dakujem... asi to necham v chladnicke do rana a potom sa uvidi, mozno ma osvieti.. 😉

pristela
7. jún 2012

holky , síím puncove rezy 2kg cena? 😕

bambula1307
7. jún 2012

@pristela ja ti takto neviem povedat kolko by som brala...ale skisim.. Ja jeden rez puncovy davam za 50 centov, a mal by vazit 50g..cize ked to poratam,..tak by si mala z 2 kg vykrajat 40ks..co je u mna 20 e za 40 ks puncov. No ak z toho robis tortu..tak musis pridat na cene 😎

pristela
7. jún 2012

@bambula1307 pekne kujeeem 😵 toto nebude torta len kocka

levandulka3
7. jún 2012

@artepf je na to valček ale dá sa to urobiť aj tým vlkovitým papierom, ktorý dostaneš kupiť v papierníctve al. v kreativných potrebách 😉

alenv
7. jún 2012

můj dnešní a mám z něj docela radost

luciahromadkova
7. jún 2012

@lucula73 torta je pekna. Potrebujem nejake rady k cokotransferu, rozpustena cokolada sa natrie na foliu, potom sa to necha zaschnut a stuhnut a nakraja sa a použije na tie boky? Je lepsie natriet cokoladu v hrubsej vrstve?

lucula73
7. jún 2012

@luciahromadkova ahoj,ja som robila presne tak,ako si napísala........a asi je lepšie na hrubšie natrieť,lebo ja som to mala moc krehké.....a tá čokoláda musí mať určitú teplotu,le bo sa ti ten vzor neotlačí....niekde som čítala ,že 30-32stupňov....neviem,ja som to od oka,toto bol asi tretí čokotransfer,predtým som mala raz asi studenú čokoládu,tak mi neotlačilo pravidelne všetko 😉
a zas moc horúca ti to rozpustí.....

macicka84
7. jún 2012

Dnesni dortik 😉 Pomilionte jsem vyzkousela ty ruze, mno lepsi uz to asi nebude 😠 , zdaly se mi celkem schopne, tak jsem je tam foukla... Je to pro tchyni 😅 ...

vlada111
7. jún 2012

@lucka_o to auto je geniálne, klobúk dolu.

vlada111
7. jún 2012

@dadka212 krásne farby, to meno na kvietkoch výborný nápad.

vlada111
7. jún 2012

@pristela a mne sa okrem kvetov páči aj to textilné torzo v pozadí 😀

mishulle
8. jún 2012

tak kuchyň opět jedna velká sušárna a bordel, za chvíli ještě do krámu a až prcek usne tak píct a plnit korpus

jakelina
8. jún 2012

@mishulle já jsem taky dnes pilná, už mám upečené linecké kolečka z 60 deka mouky, umyté nádobí, peču chleba a jdu se vrhnut s mopem na podlahu. 😀 😀 😀

eliska22
8. jún 2012

@florentina 😀 😀 😀 kludne píš, mne to nevadí, len ma to pobavilo 😉

mishulle
8. jún 2012

@jakelina tak až budeš mít uklizeno, tak se stav, to mě teprva čeká 😀

katarina104
8. jún 2012

ahojte môžem vás poprosiť recept na korpus na tortu okrúhlu s priemerom 28 cm, ďakujem

mizulienka
8. jún 2012

baby potrebujem surne radu, kruh 26cm bude dost pre 15 ludi???? ma porazi, ked som urobila malo

dm1
8. jún 2012

@mizulienka no 15 porcii z toho nakrajas urcite zalezi ci si chcu dat 2x, dat domov.... ale isto kazdy kusok mat bude

mishulle
8. jún 2012

dneska se mi daří, troufám si říct, že bude patřit do mých nejlepších dortů, jen abych to nezakřikla, jen mě mrzí, že je zrovna pro mě

mishulle
8. jún 2012

@mizulienka já teď dělala 26 tu s kopretinama a najedlo se z ní 10 ddospělých, 2 děti a někteří si i přidali, takže 15 porcí určitě

lifinka
8. jún 2012

ahojky holky, jednou jsem potřebovala gerberu a některá jste tu vložila nebo dala odkaz na své album, kde byla gerbera nebo kopretina a měla jste tam i detaily namalované, můžete mi dát odkaz? Dokončuji s gerberami dort a potřebuji to tam trošku oživit tím namalováním, nebo jiný kde je něco namalovaného ke květinkám, díky

mishulle
8. jún 2012

@mishulle co peču tak víc než kdy jindy oceňuju, že máme myčku

mishulle
8. jún 2012
mishulle
8. jún 2012

holky prosím jakou nejkratší dobu musí tuhnout naplněnej a potřenej dort před potažením?

mishulle
8. jún 2012

@jakelina co peču tak víc než kdy jindy oceňuju, že máme myčku jsem jouda, odpovídám sama sobě
Moje dnešní pokusy
1.gerbery
2.kaly
3.růže ala @aduskatt, bohužel semi nedaří skládání růží tak jsou takový postižený