Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
13. jún 2012

@pristela momentálne nie som doma.....som u rodičov na dzéééédzine.......no to vidím, že ich nepotrebuješ 😅 😅 😅

pristela
13. jún 2012

@jakelina pivo neluuubim 😀 😀 jedine mojitko abo čerešnu no ale neviem , neviem 😀 😀 😀 😀

@aduskatt ee , no co so mnou , na odstrel , ale vsetkym vravím že som uuuplne normalna 😝 😀
no nist baby , opustam vas , idem na ten sm. flower 😵 😵 😵

aduskatt
13. jún 2012

@pristela 🙂nuz, tak potom to mojito🙂a dobry lov zelam🙂

mamina1978
13. jún 2012

Dievcata a nemoze to byt v teplote vajec ??? a ja mam aj olej v chladnicke a vodu davam studenu..... Lebo mne sa poslednu dobu zda, ze ked si vyberiem veci z ladnicky , a musim rychlo vyuzit , ze deti su poslusne, tak ci uz bielko alebo zltko s cukrom je napenenejsie ked je studene... 😕 😕 😕 😕 😕 😕 a potom ked to supnem do nie celkom vyhriatej rury, lebo ju zabudnem casto pri detoch skorej zapnut, zacne mi PDP urcite uz trosku pracovat v ceste tie 3- 4 minuty lez ma rura tu nastavenu teplotu. A musim povedat, ze aj bublaninu mam ovela väcsiu odkedy mam male deti. 😉 😀 Tak, ci aj tieto nepatrne malickosti neprispievaju k k vysledku ???
No ja som s tej mojej bublaniny hotova 😉 😵 , aka je vysoka a vlacna, aj moji starsi chalani poznamenali, ze je ovela jemnejsia a väcsia ako pred rokmi ....no ja ju stale robim uz roky podla toho isteho receptu. 😕 😕 😕

florentina
13. jún 2012

@vecernicci @reruna holky pro pečení dortů na zakázku je potřeba provozovna i živnostenský list, musí být oboje, ale oboje lze založit solo. Na živnostenský list, protože je to živnost vázaná, řemeslná, je potřeba mít nějaké vzdělání /vyučení/ a potřebnou praxi. A nebo někoho, kdo vám bude dělat odpovědnou osobu, tj., ten dotyčný bude splňovat tyto podmínky a zodpovídat za vás, je pak v živnostenském listu uveden /teda ne přímo na něm, ale na úřadě se to dohledat dá/. Druhá věc je provozovna, která je žádána kvůli dodržení hygienických předpisů, na to je nároků mnoho a nelze ji zřídit doma ve vlastní kuchyni /podmínky odděleného skladování, pracovních ploch, bezdotykových baterií a milionu dalších nesmyslů/. Samozřejmě pokud má někdo živnostenský list, může si pronajmout třeba zařízenou provozovnu a v ní podnikat. Pokud jde o kavárnu, tak kavárna nemusí mít nutně i vlastní výrobnu a pak by tam provozovna zařídit stejně nešla, ani jako jen tak pro formu. Něco jiného je, pokud by měli vlastní kuchyň, výrobnu atd., pak se dá dohodnout na nějaké práci pro ně u nich.....

florentina
13. jún 2012

@vecernicci ..no koukám, že jsem měla dočíst až do konce, než začnu odpovídat, protože ty to všechno víš, tak promiň

ajka82
13. jún 2012

@pristela a mojitko si mozes robit aj nealko 😉 ...to ja taky rada 😵

dm1
13. jún 2012

@pristela ja uz na flowerku nepouzivam nic ani solamyl ani cukor netreba. ja mam akurat nerva lebo mam narobenych 5 orchidejok ale len bielych nezviazanych a co som si chcela kupit praskovu farbu tak ju tu nemali... budem musiet nejako improvizovat uvidime. aj frezie dnes budem viazat dokopy v noci drzte palce 😝

mia1111
13. jún 2012

@zuul - kráááásne, aj ja idem zajtra robiť nejakú s lienkami, ešte furt neviem, že ako bude vyzerať 😀 😀 😀

79zuzana
13. jún 2012

@aduskatt haha, no neuveris ale bola zla konstelacia nie hviezd ale mesiaca. Prave vcera mi kamoska vysvetlovala tie fazy s mesiacom a vcera bol den kedy sa vsetko kazilo. Jej sa splaskli buchty, mne sa zrazila slahacka a vidis aj tvoj korpus nenarastol 😅 Nezvyknem sa zaoberat takymi vecami a ani neviem, ci tomu verim 😕 ale teraz to fakt vyslo ;)

pristela
13. jún 2012

@dm1 Dani idem do cukrarenskeho u nas , pozriem ti ci nebudu mat tu farbu , by som ti to dnes aj poslala a zajtra by si to mohla mat 1.triedou 😉

aduskatt
13. jún 2012

@79zuzana tak mne vcera akurat korpus nevyliezol, ale inak som mala skvely den, nekazilo sa nic, ba prave naopak🙂)

meggie.sk
13. jún 2012

@dm1 to je pravda, ze MMF ti akokeby obschne ale ja ozaj nemam problem ani s PDT. Chladnicku nemam moc na silno, pokazde dam dozadu karton nech to vsaje prebytocnu vlhkost a potah je ok. Aj ked ozdobu vezmem stade

meggie.sk
13. jún 2012

@dm1 to je pravda, ze MMF ti akokeby obschne ale ja ozaj nemam problem ani s PDT. Chladnicku nemam moc na silno, pokazde dam dozadu karton nech to vsaje prebytocnu vlhkost a potah je ok. Aj ked ozdobu vezmem stade
@mishulle Ja som nejaky cas susievala v plate od vajec, v tom papierovom, akurat som tam dala alobal

chanella
13. jún 2012

Ahojte baby, chystam s robit tenisovy kurt ale ani a nic si neviem predstavit ako urobim siet. Poradte prosim 🙂 Som zaciatocnik, este mam za sebou len jednu torticku, Pochvalim sa, pridam fotku 🙂 Dakujem pekne

jakelina
13. jún 2012

@chanella udělej to na ležato, prostě válečky podélně a přes to kratší, aby ti vznikla síť, do kraje dej silnější válečky z hmoty a do nich zapíchni špejli. Usušené a vytvrdnuté to pak zapíchneš do dortu.

lenocka23
13. jún 2012

@chanella ja som siet na tenisovy kurt vyskladala z tenkych bielych sulkov (hadikov) krajne zvysle som vystuzila spajlou a nechala som ju aj vytrcat, aby se to potom zapichlo do torty... robila som ju cca dva dni dopredu aby stihla vyschnut na podlozke namastenej Cerou.. (je z MMF)

janula.h
13. jún 2012

žienky na stretávku OA ? čo mi poradíte?? 🙂 ĎAKUJEEEEM

vierkasteffi
13. jún 2012

ahojte babenky potrebujem poradiť jednoduchu šachovnicu som začiatočník takže fakt niečo jednoduche mate nejaky napad fotku ? a da sa spraviť čierna farba zo základných farieb

vlada111
13. jún 2012

@florentina podaril sa ti krásne

anibas
13. jún 2012

@katulkaaaaaa ja by som stonku takú dlhú nedávala, len asi polovicu, a asi by som ju vyskladala - tiež rozmýšľam o tejto torte pre p. tr. uč. mojej deviatačky - už končia zš

aduskatt
13. jún 2012

zasa som sa ujedovala...s 27 cm pilkou krajat 30 cm korpus je uuuuuzasneeeeeeeeeee

reruna
13. jún 2012

@florentina ten medvídek mi dal zabrat, než jsem odhalila,který jen marcipánový 😀 a díky za vysvětlení s tou živností, já jsem si to tak nějak myslela, že to bude složité, ale právě mě napadlo to co tebe, že kdyby ta kavárna měla nějakou kuchyň, tak oni musí určitě splňovat všechny možné normy, tak by tu provozovnu mohla mít třeba tam a buď by to tam přímo pekla, nebo by se dohodli, že to bude dělat doma...ale to by zase bylo na černo, takže případná kontrola by stejně znamenala pokutu, no je to fakt těžké...
@pristela a co přesně ti na vodě z kohoutku vadí? jestli chlorová příchuť, tak si kup filtrační konvici

mizulienka
13. jún 2012

@aduskatt ja som tu pred casom rozvirila hladinu na temu pilenie korpusu, kupila som si pilkku ale mne ani za nic neslo krajat krajat korpus, baby sa cudovali, ze ako to je mozne, ale mne bohusov jednoducho nejde krajat...zistila som to, az ked som zacala robit mramorak, ze pilenie je uplne malina 😉
ale ked som teraz robila ten bohusov minluly tyzden, neslo mi to vobec, to cesto je uplne ine

aduskatt
13. jún 2012

@mizulienka mne to ide, ale velmi tazko a to si musim najskor nozikom urobit zarez, aby tam pilka vosla a potom ako tak.no proste des a hruza.a okrem toho som este teraz mala mensiu pilku ako korpus, takze stred som aj tak musela dorezavat nozom.no proste jedna velka katastrofa.ale sak co chcem za 5 eurovu pilku, ze?

aduskatt
13. jún 2012

o 11tej som supla prevarenu slahacku do chladnicky, uz je to fajne huste..myslite, ze uz mozem slahat, ci este pockam nejake dve hodky?

dadka212
13. jún 2012

@mizulienka aj mne sa bohušov krája zle, teda robím ho asi raz za rok aj to stačí 😀

lifinka
13. jún 2012

prosím, dělám těsto z dvojíté dávky takže se ptám bude se péci o dalších 50minut déle, že?

aduskatt
13. jún 2012

@lifinka neeeeeeeeeeeeeeeeee, to by si mala z toho tehlu, pridaj mozno 10 minut a potom mrkni spajdlou, ci je upecene

mizulienka
13. jún 2012

@lifinka podla mna nie, zavisi do akej velkej formy si robila...mozno to bude o nieco dlhsie, ale urcite nie dalsich 50 minut dlhsie