Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
29. jún 2012

dalsia moja 😉

simasa
29. jún 2012

@lamps Mozno im niekto otvoril oci a vystvetlil, kolko by ich stala takato torta inde a to este pochybujem, ze by bola taka nadherna.

pipka
29. jún 2012

@mizulienka prekraaaasna 😵 dufam, ze si fotila ryyychlo, aby sa ti v tej horucave neroztiekla 😅 😀 😉

lamps
29. jún 2012

@mizulienka nádherná tortička 😅 😅 😅 😅 😅

chanella
29. jún 2012

jaaaaaj baby, musela som smarit potahovku do kosa lebo sa mi cela drobila a praskala. Kde som mala rozum ked som tam buchla cely balicek farby! to si preto, vsak?

lamps
29. jún 2012

@chanella áno to tá farba za to mohla 😀

chanella
29. jún 2012

@lamps a to som si myslela, ze kym maly spi, tak ju aspon potiahnem. No nic, poucila som sa. Idem na to odznovu. A mozem sa ta opytat jednu otazocku? Toto je moja druha torta, Prva mala bielu potahovku a teraz robim zelenu a neviem ci bude vadit ak pri valkani sa mi dostane na nu zvrchu kukuricny skrob, bude to biele alebo sa to nejako vstrebe? Dakujem 🙂

lamps
29. jún 2012

@chanella ak ti ostane torcha škrobu na poťahovke len ju rukou alebo štetcom "pozametaj" z torty 😅

chanella
29. jún 2012

@lamps ok, dakujem pekne 🙂

pristela
29. jún 2012

aaach , holky ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ asi ma porazi , robim tortu a totaaaal mokra , len ju vytiahnem z chladnicky a uz ako vecheť ☹ ☹ ☹ ☹ nervy mam z toho vseeetko mi na nej tečie 😠 asi sa vysťahujem

luciahromadkova
29. jún 2012

vie niekto poradiť? z čoho sú tie ornamenty na torte?

mizulienka
29. jún 2012

@pristela asi mas doma vlhko, skus si urobit prievan, ona zvykne vyschnut, drzim palce
@lamps perfektna sprava, super 😉

evvina
29. jún 2012

Teda holky klobouk dolů za dnešní výtvory. jste všechny hvězdy.

dm1
29. jún 2012

@luciahromadkova je to malovane bud klasika bielkovou bolevou sackom alebo royal icingom alebo zriedenou potahovkou. vsetky tieto moznosti sa daju na to pouzit

eliska22
29. jún 2012

moja dnešná 🙂 a zajtra opäť spiderman, ja neviem čo s ním všetci majú, každý týždeň ho robím 😝

dm1
29. jún 2012

@mizulienka podarena torticka 😵

mizulienka
29. jún 2012

@eliska22 perfektna je 😉
dakujem dievcata za vsetky lajky aj komentare 😉 to su moje posledne torty toto leto, teda aspon planovane 😉
teda za 2 tyzdne este jedna promocna a ta je uz posledna ozaj 😝
uz sa budem chodit iba kochat na vase vytvory a snad vas budem vediet precitat,lebo teraz citam kazdu 3. stranu 😉
@dm1 Dani krasne torty obidve, kedy to stihas, ked uz chodis do prace?

aduskatt
29. jún 2012

@luciahromadkova podla mna je to royal icing

mariann2
29. jún 2012

ahojte, pridávam moje prvé štyri, tá jednoduchá na 18-tku, má zložitý príbeh, najprv chceli gitaru, ale vysvetlila sim im, že ju nestrčia do chladničky a navyše ju chcú niekam ďalej v tom teple viesť autom, tak potom že si niečo vyberú, keď si pozrú môj album, keď zavolala, tak som skoro odpadla, že urobte takú obyčajnú, obliatu čokoládou, vysvetlila som, že čokoládové nerobím, tak že chcú jednoduchú a nechajú to na mňa, super, urobte tortu keď neviete o tom chlapcovi nič, neznášam robiť chlapčenské torty 😖 , som zvedavá, čo povedia, keď po ňu prídu

mamina1978
29. jún 2012

@eliska22 krasnucke oriesky, nadherna torticka 😉 🙂

zuziq
29. jún 2012

Moja prave dokoncena na zajtrajsiu vacsiu oslavu pre kamoskinu malu. Hlavna torta bude husenica ale malinka strasne tuzila po auticku, tak to bude mat odomna ako bonusove prekvapko 😵 V reali je farba krasna ruzova, ale fotene mobilom, takze nic moc kvalita

zuziq
29. jún 2012

No a ako @dadka212 povedala, pri potahovani smartflexom ( inak potahujem K2) som sa naozaj citila ako v raji 😀 To sa neda porovnat, ako sa s tym neskutocne dobre potahuje. A skusila som zmiesat aj K2 so smartflexom, dala som ho tam len kusok a tiez to bolo neporovnatelne ako cista K2. Takze aj ked peciem len pre nas, nabuduce urcite objednavam 7kg vedro 😀

dm1
29. jún 2012

@mizulienka ked mam tak 1-2 torty to je v pohode da sa to ale nehrozi zarabanie hmoty na vsetky torty pouzivam kupovanu. Ale ked je viac uz je aj spanku menej a vacsinou byvam pol piatku doma lebo mam aj vela dovolenky tak sa to da. Ale vsetko su to torty co uz mam davnejsie zajednane musim to postupne obmedzit na 1 max 2 torty tyzdenne aj to nie vzdy. Este teraz bude toho dost do nasej dovolenky a potom uz to bude nastastie volnejsie. Inak toto nastastie neboli nejake narocne torticky tu padakovu som este len pred 10 v noci plnila, nemala som na nu nic namodelovane a o jednej uz bolo hotovo. len mam doma aj maleho lebo dostal kiahne tak som musela stihnut vsetko vecer pri nom by sa nedalo veru.

aduskatt
29. jún 2012

tak mysky domodelovane...dost som sa toho bala, ale myslim, ze na torticku budu OK🙂

mizulienka
29. jún 2012

a ozaj posledne, pre dvojicky 😉

chanella
29. jún 2012

Baby, zdobim tortu a kedze zelena vysla ako hruskova 😀 menim tematiku a zo znaku Wimbledon bude tenisova lopta, ale nemam ciernu farbu? Cierne uhlie by nezabralo? 😀

mamina1978
29. jún 2012

@zuziq To auticko je krasne dievcenske, nadhera 😵 😵

mamina1978
29. jún 2012

@mizulienka krasne, ze pre dvojicky🙂 .....a tusim si zabudla ustocka 😉 🙂 lebo na tych tortickach minule si ich mala krasne vysmiatych 😵 😵

eliska22
29. jún 2012

@mizulienka
@mamina1978 ďakujem Vám 🙂

mizulienka
29. jún 2012

@mamina1978 jaaj vidis, tak to este dorobim, nejak som na to zabudla 😉