Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
17. sep 2012

@pristela Mici, ocuvaj, zober toho svojho krpca a ja zoberem svojho, dosla by som s Vladkou aspon na pol dna vas kuknut🙂 co Ty na to?

miciatko
17. sep 2012

@daniz robila som kakaovy

daniz
17. sep 2012

@miciatko veď ja rozmýšľam, že urobím oriešok+parížsky krém a kakaový + ananas.krém je to pre môjho šéfa, tak aby som sa blisla 😀 😀 😝 😝

lifinka
17. sep 2012

ahojky, holky, která z vás dělá čokotransfér? Stačí hořká čokoláda na vaření?

daniz
17. sep 2012

@lifinka stačí. 😉

aduskatt
17. sep 2012

@lifinka ano🙂

jakelina
17. sep 2012

@lifinka ta Lídlácká je dobrá. 😉

lamps
17. sep 2012

babuľky aj ja sa pochválim mojou kuchyňou - som s ňou spokojná len mi chýba úložný priestor 😀 keďže nás je doma dosť. Je malinká ale zas mám všetko po ruke

lifinka
17. sep 2012

@daniz
@aduskatt
tak čokošku roztopím ve vodní lázni a tekutou trošku shlazenou vyliju na tu folii?nechám to zaschnout tak aby to neteklo a pak obložím pokrémovaný dort? mírně vychlazený? ještě jsem to nedělala, je to jen pro Matyáška na sobotní oslavu tak jsem to chtěla vyzkoušet. Na neděli bude mít ještě potažený dort...to abych už začla 😀

aduskatt
17. sep 2012

@lifinka ja som to robila presne tak ako pises🙂

lifinka
17. sep 2012

@jakelina no já mám globus doma☹

lifinka
17. sep 2012

@aduskatt a nahoře jsi měla čokopolevu?

aduskatt
17. sep 2012

@lifinka cerstve jahody🙂

aduskatt
17. sep 2012
lifinka
17. sep 2012

@aduskatt aha...a když bych hctěla čokopolevu tak jak mám postupovat, napřed čokopolevu nahoru nechat stuhnout, to je blbost, aby mi pak přilnul ten obvod???

aduskatt
17. sep 2012

@lifinka ja mam predstavu ako by som to robila, ale radsej necham odpovedat baby, ktore uz toto maju za sebou aj v praxi🙂

salonka1981
17. sep 2012

Moje za posledný týždeň 🙂 Tento týždeň ma čaká 6 z toho 2 svadobné.

florentina
17. sep 2012

@njonja nádhera, jsem si uložila do inspirací, děkuji.....
@jakelina tak to je nepříjemné, doufám, že bude malému brzo dobře a nebudete si to předávat dál....držím palce, chápu, že to by se ti těžko odjíždělo

pipka
17. sep 2012

aaach ake kuchyne...sak ja ani obyvacku taku nemam 😅 😝 😀

daducha
17. sep 2012

@jakelina jejda,hadam im to do piatku prejde ☹ .U nas to je ale skoro vzdy tak, ked ide niekam manzel, tak im nic nie je,ale ked mam ist ja, zarucene je jeden z nich chory.A najhorsie ked ochorie muz, to radsej dve deti ako jeden chlap 😀 .

florentina
17. sep 2012

@simasa to mě mrzí, ať jsou všichni brzo v pořádku a ty se drž!
@daducha brzké uzdravení a zvládněte to....

pipka
17. sep 2012

@daducha neboj do piatku ich vykurirujes 😎 dvojnasobne davky C-cka a budu ok 😉 menovku uz mas vytlacenu, tak uz musiiiiis prist 😀 😎

lucula73
17. sep 2012

@salonka1981 tie bagriky si podľa čoho robila?peknučké sú všetky tortičky 🙂

baby,aké krásne fotočky tu pribudli 🙂 ,ja mám kuchyňu veľkú,ale mne mm povedal,že mne by nestačila ani raz taká veľká,bo ja keď niečo robím,on si nemá ani kávu kde urobiť 🙂

pipka
17. sep 2012

babulky...je niekto kto pride na stretko a nema menovku? mam tieto 😉 :

vecernicci , florentina , dm1 , anibas , pipka , eliska22 , dadka212 , pristela , mariann2 , simasa , mia114 , larah ,
miciatko , jakelina , daducha , lusil2005 (?) , karaa, vlada111 , lamps , aduskatt (?)

a mam tu este napisanu @itka79 ..ale dodnes sa mi neozvala ani na IP a nemam meno...neviete ci ide a ako sa vola? 😕

jakelina
17. sep 2012

@lamps ty máš v té kuchyni pořádek, to u nás pořád něco roztahané 😝 Obdivuju.

jakelina
17. sep 2012

@florentina
@daducha manžel se postará, ale je to takové nepříjemné, když doma nechávám nemocné dítě. Já jet musím, mám toho dost nakoupeného pro holky, co bych s tím dělala. 😝 😀 😀 😀
Už mám špatné svědomí, že poprvé malého nechám doma, ještě kojím, tak bez prsa dva dny a ještě chudě nemocného. 😝

teodorie
17. sep 2012

@lifinka Myslím, že lepší bude, když okrémovaný ztuhlý dortík obložíš tím čokotransferem a až potom navrch naleješ polevu a nakláněním dortu ji rozleješ po celém vrchu. Ten okraj z transferu ti ji udrží. 🙂

miciatko
17. sep 2012

baby dostala som objednavku na 3 poschodovu svadobnu tortu bielo zlata kombinacia 😒 jak ja taketo torty nemusim, mate inspiraciu prosim kocenky ???

mizulienka
17. sep 2012

krasne kuchyne mate vsetky 😉 aj ja mam relativne celkom velku kuchynu a tiez sa moj muz smeje, ze mne by nestacila ani kuchyna celeho spodneho podlazia 😉 no ale co uz, ma pravdu, ja sa potrebujem porozkladat.

@salonka1981 nadherne torty, krasne.

florentina
17. sep 2012

@jakelina já to naprosto chápu, já už mám také předem výčitky, že malou nechám doma. Bude to poprvé přes noc. Jako s taťkou bývá třeba celý den sama a v noci spí celou noc, ale večer vždy chce maminku, jak je unavená. Já se na setkání moc těším, ale už teď se mi stýská!