Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
24. sep 2012

@dm1 ak to hej,.a najlepsie 4 za dve, xixi.........🙂

pristela
24. sep 2012

@mizulienka no ja koštla uz mandlový, višńový a aj pomarancovy a teda mandlovy taka klasika napodobujuca marcipan/vonou, chutia mi kazdy skoro tak isto/ pomarancovy pre mna des a hrôza-ked som to zacítila to ako ten prášok na čistenie umývadiel a zachodov 😝 aj pubertak, ktorý u nas jediny je potahovky , že ee, že to ako prášok na riad 😀 ale niekomu chuti a vonia , pre man naj asi višńový, ten nieje taky výrazne voňavy aby prebíjal vonu torty samotnej. Jahodovy som nevonala 😅 ja mam akosik nechut k jahodovych náhraškám, vsetky mi chutia umelo, aj jogurty, mlieka....pritom cerstve jahody milujem 😵

lokalistin
24. sep 2012

@pristela to ja sa zase cudujem ako moze dat niekto do torty kompotove alebo mrazene jahody to je totalny humus ale cerstve ja tiez zboznujem

pristela
24. sep 2012

@lokalistin no ja davam mrazene tiez 😀 kedze cerstve by som asi tazko zohnala , a tie "cerstvé" co predavaju v obchodoch su horsie nez mrazene 😝 nuž , nepomôžeme si 😅 😅

lokalistin
24. sep 2012

@pristela 😉

mamina1978
24. sep 2012

@lucula73 .................... inspiracie z internetu...............
Mne sa najviac paci ta posledna...je taka elegantna...... a neposobi vobec tak smutocne 😉 🙂

njonja
24. sep 2012

Krasne🙂 A ty este zase nespis🙂

mamina1978
24. sep 2012

@njonja a ty tiez este nie !!!! 😉 😀 😀 😀 😀 To bude urcite tym nemeckym ovzdusim, ze sme obe tak casto neskoro hore 😉

njonja
24. sep 2012

@mamina1978 asi tak🙂 u mna aj tym , ze mm chodi len na tyzdnovky a ja sa hrajkam🙂 Prave robim vespu s dvoma kockami na nej a zistila som, ze mi synator zozral pneumatiky 😠 😀 😀 😀
Ale uz idem spaaaaat 🙂 bru nocku!

mamina1978
24. sep 2012

@njonja Aj ja sa uz chystam.... aj tebe dobru.... 😉 🙂

mizulienka
25. sep 2012

@pristela ty si na tom s jahodami ako ja...vobec nejem jahodove jogurty, zavarane jahody vobec nezjem 😕 dobre, ze som neobjednala...mne pomarancovy celkom pekne vonia, ale tiez som zatial stale verna tomu visnovemu...znova somsiobjednala ten 😉 dakujem za nazor 😉

vlada111
25. sep 2012

@pristela koza 😀

jakelina
25. sep 2012

@pristela jsem ráda, že ti čaj chutná a příště zase přivezu. Mohla jsem vzít víc, dala jsem ještě Katce a Markétě a jedna sklenička mi zůstala doma. 😉 Ono jak se to upeče, tak z plného pekáče je toho trocha. 😖 😢

zuzuz1
25. sep 2012

ahojte "sladke zeny" 🙂 chcela by som vas poprosit o rady a typy a triky na minitorticky.. mam objednavku na taku k 40 🙂 najprv ze 40 mini..ale som si povedala ze ee to je vela... tak rozmyslam ze dam jednu stredne velku a 20 malych mini... mate nejake rady do zivota? idem na takuto prplacku prvy krat... dakujeeemmmm 🙂

cestovatelkaandrea
25. sep 2012

@vlada111 dakujem a co ta caka o mesiac? porod alebo pecenie narodeninovej torty 😉

jakelina
25. sep 2012

@cestovatelkaandrea porod 😉

dadka212
25. sep 2012

@zuzuz1 no ja ti poviem, že na minitortičky sa už nikdy nedám nahovoriť, robila som 2x na stužkovú, ale už nikdy to robiť nechcem....je to hrozná piplačka, zle sa to poťahuje tým, že je to také malé....tip nemám žiadny iba ak nerobiť to a mať prázdnu chladničku nech to máš kam dať 😀 😀 a vidím, že si tehotná a máš malé dieťa, no ja by som sa s tým nenervačila, ale teda ak sa na to dáš, tak držím palce nech ti to ide od ruky 😉

eliska22
25. sep 2012

sproste morske prasa, prečo ja????? 😠 😠 😠

simasa
25. sep 2012

@eliska22 A to čo? 😀 😀 😀

dadka212
25. sep 2012

@dm1 dani ja som našla tu šablony neviem či sú to dobré ceny 😅 skoro nikde nemajú také aké si predstavujem, alebo majú velmi málo http://www.gastanko.sk/sablony/index.php?page_n...

aduskatt
25. sep 2012

bre raaaanko dievcence🙂) a krasny slnieckovy den Vam

mizulienka
25. sep 2012

baby neviete, ci maju niekde akciu na maslo? dikes

dadka212
25. sep 2012

@mizulienka v tescu červené 99 alebo 90 centov neviem presne to platí do konca septembra

aduskatt
25. sep 2012

@dadka212 0,99 predvcerom som kupovala

pavlinaoo
25. sep 2012

Ahoj zkušené dortařky. Prosím, poraďte mi. Chci udělat první dort. Našla jsem tenhle recept na "falešný marcipán". Dělá ho tady někdo? Nebo má někdo dobrý recept? Nebo si ty hmoty kupujete? Když už se do toho pustím, tak aby to bylo k tomu a mohla jsem tím dort potáhnout i na tom něco vytvořit. Můžu to obarvit klasickými práškovými barvami? A můžu si ho třeba předpřipravit 2-3dny dopředu. Děkuji.
Suroviny:
10 dkg polotučného sušeného mléka,10 dkg moučkového cukru,1 bílek,1 lžíce oleje,1 lžíce medu

jakelina
25. sep 2012

@pavlinaoo nevím jestli tuto hmotu někdo dělá, ale já bych syrový bílek nejedla. Nějak mi to vadí, už jenom ta představa.
Já dělám hmotu co je na první straně této diskuse a nebo si kupuju hotovou.
Tady to máš i malé množství, nevím jaký budeš dělat dort, ale na takový průměrný kulatý korpus rozvaluju kilo hmoty a něco mi po potažení zůstane.

pavlinaoo
25. sep 2012

@jakelina Ok. vyzkouším recept na první straně. Jen mi šlo o to, abych udělala hmotu, kterou někdo dělá a "drží" a dá se s ní pracovat. Když chci dort potahnout a vytvořit pár květů nahoru, mám udělat tak 1,4kg? Můžu si jí připravit s předstihem těch 2-3dnů? děkuji

jakelina
25. sep 2012

@pavlinaoo určitě můžeš udělat dopředu, jestli budeš tu hmotu barvit, tak hodně opatrně, ráda se rozpadá a pak se ti s tím bude špatně dělat. Nejlepší je bílá, já na barevné pak míchám s kupovanou hmotou Pasta Dama Top.
Když smíchám, jde dobře zabarvit a nedrobí se.
A neřiď se přesně tím receptem, já dávám snad jen polovinu cukru, prostě míchám až se to přestane lepit, udělám kuličku, dám do sáčku a za tři hodiny po odležení potahuju. Ale můžeš udělat víc dopředu a pak znova trochu nahřát a propracovat s pomazanýma rukama.

jakelina
25. sep 2012

@pavlinaoo kilo ti bude stačit, nevím z jakých to budeš dělat bombonů. V Kauflandu mají čistě bílé, tak udělej ze dvou sáčků a to ti určitě bude stačit.

pavlinaoo
25. sep 2012

@jakelina dobrá, děkuji. Prosím tě a jak to chutná? Nějak si to neumím představit. Znám jen ten falešný marcipán ze sušeného mléka a cukru...a tohle nějak netuším... 😕