Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
25. sep 2012

@bzucinka2 ja som robila tuto..ale oni chceli cisto bielu, ja by som to okno urobila ine, keby bolo na mne

mamina1978
25. sep 2012

@bzucinka2 .................... inspiracie z internetu.......................... 😉 🙂
Par mam ulozenych a este tuto stranku , tak skus kuk.... 😉 🙂
http://kkweb.sk/~torty/photo/photo_thumb.php?di...

pipka
25. sep 2012

@mizulienka ja som dnes v tescu kupovala..stale je 0,99€ 😉 to cervene

mizulienka
25. sep 2012

@ajka82 ja som robila 8kg tortu, forma klasika plech, ale plnka bola slahackova s ovocim, takze tazka plnka...

pipka
25. sep 2012

@eliska22 stale ho nemas hotove, sak ja ze tu uz bude foto 😕 😎 som takaaaa zvedavaaa na morske prasa 😀

ja som prave dopiekla tri korpusy, urobila som si kremy...no ale do zajtra to musi pockat...dnes uz len oddychujem a idem si strasidielka sulkat 😅 😅 😉
a furt rozmysla, ci tam mam dat jedneho vacsieho pavucika ..alebo viac malych 😕 😒
ked to ma byt strasidelna torta 😝 ...uz som aj netopoierov vyrabala 😀

inak nasla som doma nepouzite sablony z fukacich fixiek...to by sa tiez asi dalo vyskusat na stencils...ci? 😅

13mika1313
25. sep 2012

dobry den mamicky prosim pekne nedate mi nejaky dobry recept na tortu aj s kremami. Chcela by som to skusit k mamcinym narodkam🙂) podotykam v zivote som to neskusala
😖

florentina
25. sep 2012

@jakelina já už se také moc těším, až všechny ty poklady od tebe ochutnám, ale já si to šetřím na nějaké zvláštní chvíle, já si takových domácích mňamek vždycky moc vážím, protože nic takového doma nedělám. Takže ještě jednou děkuji!

@pavlinaoo ahoj, mě třeba hmota z bobonů vůbec nechutná, já kupuji hotové hmoty a teď chci zkusit mléčný marcipán. MMF je hodně sladké, já v tom jinou chuť neidentifikuji.

eliska22
25. sep 2012

@pipka ale už je hotovo, len som bola s malou vonku, teraz prišla staršia dcérka a uhádla čo to za zviera, tak som rada 😀
tu je foto, ale nešlo mi nejako dobre odfotiť 😝

florentina
25. sep 2012

@13mika1313 je tu zvlášť téma marcipánové dorty - recepty na korpusy a krémy...tak mrkni tam, tam určitě vybereš.

mamina1978
25. sep 2012

@eliska22 Ved je krasnuckeeee 😵 😵 😵

bzucinka2
25. sep 2012

@aduskatt presne to okno som pozerala alebo cisto holubicu, im je farba jedno, len to ma byt ako kniha 🙂 tak skusim objednat, hadam to budu mat do 12.10 mam cas 🙂 krasne torticky, neviem preco chcu knihu ☹

florentina
25. sep 2012

Zlatíčka moje, taková minianketka....když budu dělat stříbrnou šerifskou hvězdu, tedy chci docílit imitaci kovu, poslouží mi lépe tekutá stříbrná barva či stříbrný sprej? Já bych raději sprej, ale bojím se, že ten sprej, neb je s perletí, udělá to, že to bude vypadat jak nějaká princeznovská hvězda a né šerfiská.

bzucinka2
25. sep 2012

@mamina1978 k tej stranke sa musim registrovat, hod mi sem prosim ta hlavnu stranku, kde sa registrovat da 🙂 dik, lebo tu ma nepusta nikde inde z tej stranky 🙂

eliska22
25. sep 2012

@mamina1978 no díky, ale určite by som ho urobila aj lepšie, ale už nemám naňho nervy ani čas, teraz idem modelovať mačky 😝 a ešte ma čakajú kvety na svadobnú tortu 😝
zajtra som od obeda neni doma, kaderníčka, rodičovské a tak prídem až večer, tak dnes musím makať 😝

jakelina
25. sep 2012

@florentina s tím MMF máš pravdu, ale pristela tam myslím nedává vůbec nic, myslím aromu. Tak proto cítíš jenom cukr, v těch kupovaných když čteš složení taky je nejvíc cukru, ale oni to umí dochutit a doéčkovat, aby to nějak chutnalo. 😀 😀 😀 Tam je i víc než osm složek, zrovna jsem se dívala na Smartflex a jsou tam toho dva řádky. 😀 😀 😀

eliska22
25. sep 2012

@13mika1313 každému chutí niečo iné, ťažko radiť, vy musíte vedieť či máte radšej čokoládové, pudingové, ovocné 😝
je to veľa, to sa nedá takto radiť 😅

jakelina
25. sep 2012

@florentina já jsem nikdy sprej neměla, ale tou tekutou jsem dělala okna na tomto autu, to by mohlo být dobré na tu hvězdu.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21740...
Je to takové matně stříbrné a natírala jsem to na šedý podklad, tak bych si asi zabarvila na šedo a pak pomalovala.

luciahromadkova
25. sep 2012

@eliska22 ved to vyzera ako zive..... 😀

simasa
25. sep 2012

@florentina Obavam sa, ze taku striebornu ako si Ty predstavujes (taky vysoko lesteny kov) s tymi bezne dostupnymi farbami nedosiahnes, takze by som to kludne strekla sprejom. Ale uvidime, co ostatne baby na to...

simasa
25. sep 2012

@eliska22 prasiatko nema chybu 😎

eliska22
25. sep 2012

@luciahromadkova
@simasa díky baby, ale ja naňho furt kukám ako ho vylepšiť 😀 chcela som dať aj do zadu nohy, ale malá mi ich zjedla 😀

mamina1978
25. sep 2012

@bzucinka2 ..........................Inspiracie z internetu...................... 😉 🙂
Ja mam tu stranku len takto ulozenu uz davnejsie, tak ti asi nepomozem. Mne sa knihy moc nepacia, tak mam len tieto....... 😉 🙂

blcha
25. sep 2012

@eliska22 je krasne morca dcera bude mat meniny a ideme jej kupovat zive morca lebo uz asi rok ho strasne chce a dobry napad mozem jej ho dat aj na tortu akurat ze ja by som taketo asi tazko vymodelovala to tvoje je ako zive fakt paradne chelo by to neaky fotopostup 😉 😀

mizulienka
25. sep 2012

babulky moje, mate niektora rozpocitane, kolko kuskov torty vyjde z takej 26formy? dakujem

mizulienka
25. sep 2012

@eliska22 perfektne, ako zive 😉

mamina1978
25. sep 2012
bzucinka2
25. sep 2012

@mamina1978 dik, nieco som si poukladala, tak snad nieco vytvorim 🙂

mizulienka
25. sep 2012

@mamina1978 dakujem, ale mn eto hodilo stranku nejakeho translatra...nic konkretne.

mamina1978
25. sep 2012

@mizulienka No chcela som ti tu stranku poslat uz prelozenu no nejako to nejde. Tak tu je original. Snad pomoze... 😉 🙂
http://www.backformenladen.de/html/torten-planu...

mamina1978
25. sep 2012

@bzucinka2 urcite nieco pekne spravis, ved robis krasne torticky 🙂 😉