Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. sep 2012

@mamina1978 aha super, ukladam 😉 pochopila som, ze 16stuckov 😉)

mamina1978
25. sep 2012

@mizulienka 😉 😎 😀 😀 😀 super .... 😀 😀 😀 😀 a to plati v pripade ,ak sirka kraju odkrojeneho kuska je cca. 5 cm..... 😉))

mizulienka
25. sep 2012

@mamina1978 aha vidis, tam som sa az nedostala 😀 😀 super, dakujem este raz.

eliska22
25. sep 2012

@blcha čo jaký fotopostup, veď to len som urobila guľu, z toho raketu potom uši oči ústa nohy a bolo hotovo za 2 hodiny 😀 😀 😀 a 500x som bola kukať na net ako to má vyzerať 😝

mizulienka
25. sep 2012

baby skusali ste niektora v poslednom case otvorit stranku www.formicky.sk?
mne to strasne dlho nacitava a potom mi z toho zmrzne cely pc, musim restartovat zakazdym

pipka
25. sep 2012

@eliska22 ale geniaaaaaalne 😎 😎 😎

pipka
25. sep 2012

@mizulienka mne sa to otvara hned 😅 😉 tak asi bude chyba niekde v tvojom pc 😒

mamina1978
25. sep 2012

@mizulienka Napadlo ma , ked ti to nejde otvorit prelozene do slovenciny , tak ze to odfotim a poslem ako fotky 😉 😀
Mozno sa to zide aj ostatnym babulkam 😉 🙂

mizulienka
25. sep 2012

baby potrebujem poradit...idem robit takuto tortu, mala by mat okolo 3kg, aky priemer korpusu by ste zvolili? 23, ci este menej? a na kolkokrat myslite, ze budem musiet plnit?
dakujem krasne za kazdy nazor

aduskatt
25. sep 2012

@mizulienka mne by to vyslo tak do 22ky okolo troch kil taka torta a ak tam pojde aj ovocie, tak dvakrat plnit.......

anibas
25. sep 2012

@mizulienka 22 cm - 3x2 plnený -záleží od plnky a ovocia

mizulienka
25. sep 2012

@aduskatt
@anibas dakujem baby, ale nezda sa vam malo 2x plneny, myslim, ci to nebude prilis nizke?
budem plnit coko krem, maliny a gastanovu plnku

aduskatt
25. sep 2012

@mizulienka si upec vyssi korpus 🙂

mizulienka
25. sep 2012

@aduskatt no jasne, to viem 😉 😉 chcela som pocut vas nazor na to, kolko krat asi plnit, ale sak uvidim, ako sa to bude javit 😉)

florentina
25. sep 2012

@jakelina to vypadá super, ta stříbrná. A pamatuješ si ještě, jakou jsi přesně měla? já jich našla víc druhů, sama mám doma jednu práškovou, ale je dost tmavá. A děkuji.

A s tím MMF máš určitě pravdu, chápu, že příchutě to mohou vylepšit a také, že různá éčka a dochucovadla udělají své, ale mě nechutnají ani ty kupované hmoty. Ale zase já jich moc nekoštovala. Doma mám smartflex, dvě příchutě a na ozdoby a tak to používám, ale dort bych tím třeba nikdy nepotahovala. To jen tím pravým marcipánem, ten nám chutná, ale i ten je na mne moc sladký. Nejvíc mi zatím chutnal mléčňák od @vecernicci , tak zkusím naučit se dělat ten. Ale je fakt, že na potahování ten marcipán je sice chutově pro nás nejlepší, ale s tím smartflexem se mi dělá o 100%lépe, protože je takový pevnější, kompaktnější...

@simasa taky myslím, ale jde mi o to se přiblížit co nejvíc to půjde. A kupovat vše se mi zase nechce, co s tím pak budu doma dělat. ALe děkuji i tak za názor 😉

pipka
25. sep 2012

@mizulienka mozes aj 3x plnit ale uz to bude asi tazsie...podla mna tak 3,5 kg

jper
25. sep 2012

Zdravím všechny, prosím kde se dají koupit ty krásné stříbrné čísla, jak má např.pristela tady na tom dortu? to nikde nemůžu najít. http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s...
Děkuju moc

mizulienka
25. sep 2012

@pipka mne je to jedno, mozem plnit aj 2x, len ci to nebude nizke potom, potrebujem aby sa to na ten crepnik, ci vedierko aj podobalo 😉

jper
25. sep 2012

Tak jsem byla na prvním kurzu na královskou glazuru - teda moc mi to nešlo, ale na dortu jsem nedělala raději to co mi nešlo. mám co trénovat. Neumím moc se špičkama a hlavně neumím dělat pomalu, což tady je třeba.

pipka
25. sep 2012

@mizulienka ja chapem 😎 ja plnim 2x a mavam torty pomerne vysoke...niekedy aj viac ako12-15 cm...ked dam vela plnky ovocie tak to dost spravi.

mizulienka
25. sep 2012

@pipka ano, aj ja nesetrim plnkou 😉 ale toto je cokoladova maslova plnka,nechcem davat vela, myslim, ze to vyjde tak na 3x plnene
dakujem babulky za rady 😉

simasa
25. sep 2012

@mizulienka ja by som dala tiez 3x plnku, ked je to cokoladova. A tusim je to trocha aj zrezane do kuzela.

jper
25. sep 2012

@simasa Děkuju a v čechách to asi nemá vůbec nikdo, že. Jdu kuknout jak posílá Kamka do čech

simasa
25. sep 2012

@jper v Cechach - to neviem 😅

janula.h
25. sep 2012

@mizulienka 3x prerež a 2x krém 🙂

ajka82
25. sep 2012

@nika1985 sachovnicu si piekla na klasika plechu? kolko korpusov? kujem

florentina
25. sep 2012

@jper A kde jsi byla na kurzu a jak se ti to líbilo, jak to probíhalo? také časem nějaké kurzy chci navštívit, tak ať vím co stojí za to a co ne...a jinak dortík krásný

jper
25. sep 2012

@florentina na kurzíku jsem byla tady http://www.sladke-peceni.cz/index.php?option=co... mám to přímo ve městě, ale ženské jezdí prý aj ze slovenska. A kurz super - snaží se nás naučit toho hodně. paní je moc šikovná lektorka, ráda tam chodím. Vždy i ráda poradí. Mám zaplacené kurzy ještě na obyč.kytky, na drátkách kytky, a tu královskou glazuru 2 lekci.