Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
27. sep 2012

baby inac na margo toho ako som sa pytala, ze kolkokrat plnit ten crepnik...tak somho naplnila 3x a uz teraz po naplneni ma okolo 4kg, este potiahnut a ozdobit...chceli 3kg tortu 😕 😕 😕 som to riadne prehnala, uplne stacilo 2x plnit, no nabuduce budem vediet. 😀 😀 😠 😠

aduskatt
27. sep 2012

@mizulienka sme Ti hovorili 😀 😀 😀 no co, tak si im dopriala..............ci ste sa dohodli na pevnej sume a budes stratova? 🙄

mizulienka
27. sep 2012

@aduskatt ja som dala ten mensi rozmer ako ste vraveli, len sa mi zdalo, ze bez dalsieho poschodia by bola nizke a teraz to je dost vysoke...je to pre kamosku, tak jej doprajem 😉 caka teraz babo, tak nech si dozici 😉 😉

macicka84
27. sep 2012

@lussy23 Dekuji 🙂

pavlinaoo
27. sep 2012

@florentina tak jsem si hmotu z bonbonů rozmyslela. Chci, aby to i chutnalo (prostě falešný marcipán). Našla jsem toto. Holky to chválí. Je to krásně popsaný co a jak, takže pro začátečnici super recept. Dnes ji chci zkusit.
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=4 tak snad se zadaří... 😅

eeffka
27. sep 2012

@yamahafazer ked mas vela parizskeho kremu nechas zvysok volne stat na linke a zavolas deti 😀 😀 😀 ( alebo muza), ja som takto dorazila s dcerou krem a nechcem parisku tortu vidiet aspon 2 tyzdne 🙂

eeffka
27. sep 2012

este poprosim info "profesionalky": aky je rozdiel medzi tymi kupovanymi hmotami, robit si nebudem, nemam kedy, naposledy mi pani v obchode dala "smartflex velvet , lebo som povedala ze idem robit kvietky, to ma nejake "specialne" vlastnosti?
Dakujem

zuzuz1
27. sep 2012

ahojte maminky sikovne... nemate skusenosti s "makou" MMF??? bo ja robim asi tak ze roztopim bombony, hodim tam 3kocky bielej coko, trochu aromy a citr. stavy a potom praskoveho cukru co to da... no hmota je velmi velmi tuha azle sa s nou pracuje...preto by som bola rada keby ste mi napisali ako robite vy potahovky a ci su tiez take tuhe... bo s porovnanim so smartflexom je to 100 a 1...dakuejm za rady

aduskatt
27. sep 2012

@eeffka na kvietky je smartflex Floral, Velvet je trosku maksia, na potahovanie, neschne tak rychlo ako floral, obe su velmi kvalitne a fajn sa s nimi pracuje

aduskatt
27. sep 2012

@zuzuz1 ja nedavam coko.davam trosku cery, vody, kys citronovu a potom spracovavam s cukrom...............a mam ju omnoho maksiu ako Smarflex......

eeffka
27. sep 2012

@aduskatt dakujem a keby som isla robit postavicky tak mam brat z ktorej ci je to vlastne jedno? uschnu obe? len na take to "domace pečenie" 😀

janula.h
27. sep 2012

@yamahafazer jaaaaaaaaaaj moja tak Červený traktúrek?? žeby? jaj baby neviem mladý mi zahlásil že Tomáša chce 😀 ja potom že auto asi to nakoniec urobím podľa svojho 🙂

mne začína perný víkend zase a to si poviem Jana Jana uber lebo nevládzeš 😝 idem na žirafu č. 2,šiltovku č. 3, jedny rolexky a nejakú Mišiakovi 😀

pingu1
27. sep 2012

ahojte, baby co sa lepsie potahuje? marchmallow, alebo fondan?

pingu1
27. sep 2012

@vlada111 ahoj Vladi, ked si mi robila pre malu tu sovu, mozes mi pls dat recept na korpus? bol najlepsi aky som jedla

aduskatt
27. sep 2012

@eeffka uschnu🙂

anibas
27. sep 2012

@mizulienka vieš ako sa hovorí: múdry sa učí na cudzích chybách a ..... 😀 😀 😀 😀

vlada111
27. sep 2012

@pingu1 ak to chceš vyskúšať, u mňa určite Smartflex Velvet. Keď bude treba, cinkni mi a môžeme konzultovať po telefóne 🙂 Ak ste ešte doma, môžem dobehnúť na pomoc pri poťahovaní 🙂

jakelina
27. sep 2012

@aduskatt nemyslíš smartflex flower??? 😉

zdenallicka
27. sep 2012

Ahoj holky, znova bych potřebovala ty odkazy na postup na vytvoření Bleska jako figurky na dort.. a kdyby byl i Burák, nezlobila bych se..🙂 Moc děkuju!!!!

aduskatt
27. sep 2012

@jakelina ale jasne🙂)) diky.to je tak, ked ropbim tri veci naraz.soryyyyyySmartflex Flower🙂)

jakelina
27. sep 2012

@aduskatt 😉

aduskatt
27. sep 2012

tak sa mi nic nechce dnes................ale som sa prinutila.listky na dratiku sa uz susia, salocka a tanierik takisto.........tak premyslam, ked ma uz chytil ten pracovny zapal, ze si ofarbim hmotu a urobim rovno aj ruzu............

aduskatt
27. sep 2012

@jakelina a prave som prisla na to, preco ma to napadlo, som vcera kupovala AjaxFloral, hehe

pingu1
27. sep 2012

@vlada111 jeeej faaakt? no neviem, co je smartfex hihi. a mohla by som to urobit tak, ze upeciem a naplnim a ty potiahnes? mas doma tie ingrediencie? by som chcela trosku okukat, ze ako sa to robi aj tie gelovky a take tie veci kolem toho..

pingu1
27. sep 2012

@vlada111 vladi a to kupujes kde? da sa to v tt zohnat?

mamina1978
27. sep 2012

@anibas 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😎

mizulienka
27. sep 2012

@anibas hehe no asi tak 😉

lamps
27. sep 2012

@lussy23 neviem, či ti už niekto odpovedal, swapík je darček, ktorý si navzájom vymieňajú osôbky, ktoré sú na nejakom tvorivom stretku 😅

a pridávam môj nepodarok, túto tortu som robila s takou nechuťou ako ešte žiadnu tortu ☹, vôbec s ňou nie som spokojná, ale kašlem už na to dúfam, že im bude aspoň chutiť

mamina1978
27. sep 2012

Babyyyyy, ja som zaspalaaaa. Dala som budika na 6:30 😝 😝 😝 😝 😝 😝 , aby som stihla tortu na poobedie a zobudila som sa az s drobcami o 9:20 !!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Potebujem prosiiiiiim pomoooooooooc ................... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ked som teraz naplnila tortu s pribinacikovou a mrazenymi malinami, mozem ju za 3 hodky obliect , bude uz dost stuhnuta????????????????????????????
😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

dadka212
27. sep 2012

@mamina1978 samozrejme bude, mne teraz ako nie je také horko torta stuhne s maslom okolo za takú pol hodinu 😉