Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
13. okt 2012

@mizulienka - úplne nááááádhernáááááá tortička 😵 😵 😵 😵

eliska22
13. okt 2012

@pipka no veď kondične toho budem mať dosť, rodina furt otravuje 😀 možno by som zvládla tak 2 torty za mesiac a bude ma to aj baviť, ale včera dve, dnes jednu a neviem sa k nej dokopať 😝 šak to zase pivo idem robiť, hrozno záživné to je 😝 😝 😝 😀

jakelina
13. okt 2012

@mizulienka ten je úžasný, veselý a ty detaily 😉

eliska22
13. okt 2012

@mizulienka tá gombíková kombinácia je na zožranie 😵 😵 😵 😵 fakt super krásna detská tortička 🙂

mia1111
13. okt 2012

@jakelina - nádherná ruža, aj stencil super, šikulka si 😵 😵 😵 😵
@pristela - náááááádhera, tá svadobka je úplne super, originálna a kráááásna, a tá druhá je tiež krásnunká 😵 😵 😵

mia1111
13. okt 2012

@ajka82 - píšem neskoro, ale dobre, že si prerobila, taká jednoduchšia mašľa by sa aj mne páčila viac 😉

pipka
13. okt 2012

@eliska22 no to jak ja tych spidermanov 😝 😝 😝 a este ked to tak v kratkom case za sebou mas sukat take rovnake torty...to neznasam aj ja 😅 🙄

mizulienka
13. okt 2012

dakujem dievcata za krasne komentare 😉 tento tyzden som mala iba jednu a toooolko som toho postihala 😉
inac pani je moravacka ale zije tu na slovensku, doteraz si davali robit torty niekde pri frydku mystku, ale ze to boli take detske, ze dospelym vobec nechutili, tak ze vyskusaju moju 😀 😀 😀 no a ja aby som teraz cely den cakala, ci im chutila alebo nie, to mam najradsej 😀 😉 😕

mizulienka
13. okt 2012

@jakelina ten vanilkovy moze byt dobry? urcite vyskusam, na vanilkovy krem mam iba jeden recept od @daducha a ten je fantasticky..mnam ten by som jedla od rana do vecera 😉

mia1111
13. okt 2012

@eliska22 - inak, tá s dedkom je riadne namakaná, super, ak môžem, ukladám ako inšpir. 😉 😵

ajka82
13. okt 2012

@mia1111 🙂 mozno keby som hentu urobila mensiu, tak by inak ukazala ...aspon budem vediet ked bude nieco take nabuduce

jakelina
13. okt 2012

@mia1111 stencils mám za pět korun z kauflandu. Takový arch různých tvarů, je jich tam si patnáct, některé jsou škaredé, ale za pět korun, neber to. 😀 😀 😀

ajka82
13. okt 2012

tady to je 🙂 na privitanie do zivota, coko s jahodami 3,4 kg aj s podlozkou a druha pod obrazkom orechovy korpus, coko nad parou, pod pismenami kakaovy korpus a kakaovy krem s prazenymi orechami...vaha netusim, dohadovali sme okolo 8kg, a vaha uz mi tolko neodvazi... len ciste korpusy mali 2,5kg, tak hadam vydalo... este musim zratat cenu surovin kym si pre nu pridu 😉

cwilinge77
13. okt 2012

@pipka nie, ja tiez peciem, len tieto vykrajovacky neviem pouzivat 😒

mia1111
13. okt 2012

@ajka82 - táto druhá mašľa je nádherná 😉 . Super si to urobila 😉

muffinka8
13. okt 2012

@pipka Ahoj 🙂 prosím ťa, keď robíš milka krém, dávaš jednu čoko na jednu šľahačku, či viac čoko? Ja som dala 1:1 a aj so smetafixom sa mi to zdalo strááášne riedke, tak som dala viac smetafixu a ako tak, ale bojím sa či tú tortu vôbec pokrájajú ☹ zatiaľ stojí aj drží, ešte je nepotiahnutá, no ale ...

muffinka8
13. okt 2012

Robím tú šiltovku. Z jedného okrúhleho korpusu aj jedného v miske. Z oboch som jednu vrstvu odrezala, mám tam 5 vrstiev plnky, nie na hrubo, a zdá sa mi to strašne vysoké. Neviem či jednu vrstvu niekde zospodu ešte nevyberiem 😖 Lebo zas nechcem aby to vyzeralo ako úľ 😅

mia1111
13. okt 2012

@jakelina - ts, to by bol hriech nekúpiť, za tie prachy 😀 😉

79zuzana
13. okt 2012

@ajka82 krasne torticky, ta nova masla je super 🙂 dobre, ze si to vymenila 😉

anibas
13. okt 2012

@jakelina zíram s otvorenou hubou !!!!!!!!!! Prekrásna !!!!!§ 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
13. okt 2012

@anibas jej, to od Tebe strašně potěší, děkuji krásně. 😉

anibas
13. okt 2012

@daducha @eliska22 Tak dievčence - v odborných kruhoch sa to volá BORN OUT - Syndrom vyhorenia, a nepomôže nič iné, len rýchlo skončiť, dať si pauzu a po nejakom čase sem-tam niečo upiecť. Keby to bol veľký biznis, tak sa oplatí nespať, ale pre pár šupiek je to o ničom ! Prajem peknú slnečnú jeseň, dlhé prechádzky s detičkami a zmobilizujte sily na vianočné pečenie 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

muffinka8
13. okt 2012

Povedzte že nevyzerá strašne 😀 😀 na výšku má len 18 cm. Mohla byť trochu širšia dole, ale to už asi nenapravím 😖

bzucinka2
13. okt 2012

ahojte, tak ja pridavam moje vcerajsie a dnesna je este vo fotaku 🙂 prekrasne torty ste zase popridavali, radost sem cez vikend nakuknut 🙂

bzucinka2
13. okt 2012

a este chcem toto predat, ma niekto zaujem? 🙂

pipka
13. okt 2012

@muffinka8 davam na dve slahacky tri milky vtedy je to tuhsie..alebo ak je to riedke, prisyp malinko cokoladoveho creme ole 😉 alebo pridaj jeden rad varovej 52% z lidla ak mas.
ale mne vacsinou drzi jak das, aj bez varovej, len smetafix, a dobre vychladnutu slahat 😉

pipka
13. okt 2012

@bzucinka2 to mas silikonku na tolko auticok? 😕 😅

dadka212
13. okt 2012

ahojte pridávam svoj víkend, fotky sú nekvalitné som naštvaná, zistila som, že sa niekto hral s foťákom a zmenil tam nastavenia 😠

pipka
13. okt 2012

@muffinka8 ja by som asi z tej vacsej zrezala..aby ta siltovka nebola prilis vysoka 😉
a tu malu mas na co?
ci to bude mala a velka siltovka?

karmenta
13. okt 2012

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5157361... prosím, nezkoušel jste to někdo? Moc se mi to líbí, ale zdá se mi to nemožné. Díky moc