Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
31. okt 2012

@jakelina hehe tak snad imt o bude aspon trocha chutit, inac si o mojom tortovani pomyslia svoje 😀 😀

jakelina
31. okt 2012

@mizulienka určitě jim chutnat bude, pro mě to byla taková jiná chuť než třeba pečené kaštany.

dm1
31. okt 2012

@nika1985 ja viem ze nie je len sa mi paci 😀 . Mozes kludne aj tie oplatky zlepit a potiahnut. Viem ze @pristela to robi z hmoty cisto a nechava vytvrdnut niekolko dni. este to mozes urobit aj z burizonky ked chces istotu ze sa to pripadne neprepadne to bude este lahsie ako oplatky

aduskatt
31. okt 2012

@vlada111 a tak vies, na vyske som trochu k tomu pricuchla🙂

pristela
31. okt 2012

@aduskatt k sexu ? 😀

aduskatt
31. okt 2012

@pristela jasne, ale po hormonalnej a chemickej stranke, xixi

aduskatt
31. okt 2012

@pristela a po tej fyzickej som na VS bola uz pricuchnuta 😀

pristela
31. okt 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 moja neerva som citala : ..po hromadnej .... 😀 😀 😀 😀
inak nam tiez kazala dr.pri prvom ze ked ma chytia kontrakcie nech si s mužom este "užijeme" no chlap jasne , že chcel 😠 ale ja radsej skrine presúvala 😵

abriela
31. okt 2012

@mizulienka a miesto tvarohu pyre? Inak skvely napad - spravim to takto aj ja. Dakujem.
Moj drahy velmi casto spomina, ako pocas VS v BA chodili do cukrarne na gastonovy pohar a vraj to bolo uzasne. Preto mu chcem spravit taku plnku aj ked ja som gastanove pyre este nikdy nejedla 🙂

aduskatt
31. okt 2012

@pristela no tak k hromadnej som este nepricuchla 😀 😀 😀 😀 😀
ja som mala od 20tt zakazane vsetky aktivity okrem jedenia a Wcka.inak lezat a snazit sa co najdlhsie vydrzat, skoro som aj posluchla

aduskatt
31. okt 2012

@abriela gastanove pyre je uuuuuzasne🙂) ja mam stale kocku v mrazaku.........tiez som robila plnku Pribinak s gastanovym pyre....ale bez smotany

abriela
31. okt 2012

@pristela Mam na teba otazku. Malujes aj obycajnymi praskovymi farbami s vodou?

abriela
31. okt 2012

@aduskatt ale bez tvarohu, nie? a smotanu si tiez nahradila jogurtom?

aduskatt
31. okt 2012

@abriela s tvarohom a bez kyslej smotany a jogurtu.slahacka, tvaroh, pyre a 1 Creme Ole

abriela
31. okt 2012

@aduskatt dakujem. Nezanikla ta chut gastanoveho pyre,ked tam bola aj tvaroh?

mizulienka
31. okt 2012

@abriela aj s tvarohom, normalne ako robis pribinak, slahacku vyslahas, do toho smotanu a tvaroh a nakoniec ole a uplne nakoniec som zaslahala to gastanove pyre

mizulienka
31. okt 2012

@abriela nie nezanikne, ja som bola prekvapena, ale ten tvaroh tam je minimalne citit, ja tam citim to gastanove pyre...ale tak tvarohu mozes dat aj menej...@pristela vravela 😉 , ze dava aj menej ako je v origos recepte

aduskatt
31. okt 2012

@abriela podla mna nezanikla🙂

pristela
31. okt 2012

@abriela nezanikne, pribinák tak ako je recept +gastanove pyre je bombovýýýýýýý 😵 😵 😵 a vlastne pyre si tam mozes dat kolko len chces 😀 v pohode aj dve kocky 😀 ale ono je ho cítit aj jednu . aa rada , ked sa robi pribinak je zbytocne!!! slahat zvlast slahacku!!!! netreba to , staci ju tam len vyliat a pridat vsetko ostatne, zamiesat a na koniec dat creme ole

pristela
31. okt 2012

@abriela áno aj obyčajnými, ja alkohol pouzivam veelmo malo , aj vcera om malovala xsichtík len farbami +voda

pristela
31. okt 2012

Holky , prosim , prosim , pekne prosím 😀 pod cim mam hladať tu hviezdu čo Rapunzel kreslila stále ? naj taka ta farebna co kreslila kriedami na zem na tom námesti 😀

abriela
31. okt 2012

@mizulienka @aduskatt @pristela
Dakujem kocky za radu, uz sa normalne tesim, ako to bude chutit 😉

aduskatt
31. okt 2012

@abriela no fantasticky, ako inak.gastanove pyre len fantasticky🙂

vlada111
31. okt 2012

@mizulienka no Luci už prenášam, ale zatiaľ sa dá. Brucho mám v pohode, nie veľmi veľké, aj celkom fajn vládzem, len to čakanie je na nervy.

vlada111
31. okt 2012

@pristela mne sa tiež z neho robia zle veľké postavičky. Ja ich robím tak, že ich stále polohujem a hladkám a vyrovnávam. Tiež neznášam to, že začnú sadať. Všetko mi schne osobitne a dávam postavičku dokopy len tesne pred tým, ako ju dám na tortu.

pristela
31. okt 2012

@vlada111 a aky cas ich nechavas schnúť ? či stíham

vlada111
31. okt 2012

@pristela no my máme všetko skrine z dubu, asi by som aj porodila doma, nezostalo by to len pri kontrakciách 😀

vlada111
31. okt 2012

@pristela dva dni vopred. Skôr nikdy nestíham.

vlada111
31. okt 2012

@pristela telá a hlavy dávam schnúť do žufaniek napr. a to ležato. Samozrejme och treba polohovať, lebo jedna strana sa vždy trochu stlačí, ale netučnejú ako keď ich necháš stáť.