Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
28. nov 2012

@mizulienka ja robim najcastejsie plnku jak @pristela ale so vsetkym ovocim jahody s jahodovym pudingom a na to taky krem podobny ako pribinak broskyne s br.pudingom tie pudingy s ovocnych stiav to vsetkym chuti

ankiki
28. nov 2012

@muffinka8 Oki, ďakujem. Urobím to teda tak. Máš pravdu, že radšej neriskovať 😉

mizulienka
28. nov 2012

@pristela ked robis tu visnvu so slahackou, je dost tuha, ked tam das iba smetafix, nevytlaci ju von ten korpus, c davas na tu slahacku?
boze pisem jak tatar ale katka matu taha za nohu 😕

cat
28. nov 2012

@dada2007 ahoj pls.môžeš mi napísať ako robíš ten rafaelo krém? ďakujemm 😵

dada2007
28. nov 2012

@cat
Rafaelo creme:
Jedno maslo ( 250 g) vymiesat s 1 Milchmädchen (SALKO)- nevarene!!! , pridat husty vychladeny vanilkovy puding( 2 zlate klasy v 500 ml mlieka) a 5 polievkovych lyzic struhaneho kokosu.

evala777
28. nov 2012

@muffinka8 je nááádhernááá 🙂

evala777
28. nov 2012

@ankiki ahoj, tú žirafku skús pohľadať tu, niekde tam je ale neviem na ktorej stránke... http://kuharka.ru/talk/deco/mk/4736.html?p=23 a ja by som tiež vystužila, odkedy som si myslela že také malé netreba a celá torta sa mi prepadla, tak neriskujem 😉

cat
28. nov 2012

@dada2007 ďakujem ti 😎 vyskúšam 🙂

pristela
28. nov 2012

@mizulienka 😀 nieje tuha , je to len slahacka, ta tuha nikdy nebude , ale ja s nou robila uz aj 3D torty , aj krivé a aj 3 poschodove s tym ze bola v spodnom poschodí, ale je božskáááá na chuť 😀
@dada2007 no nezabijem ťa ?!!!! klasika pribinacik plnka a do nej len rozmiesat gastanove pyre - toď celáááá veda 😝 pyre das kolko sama chces podla chuti a mnozstva plnky 😉

sisix
28. nov 2012

@muffinka8 prosim te, jak silny marcipan vyvalis na lilii a davas dratek? Pokud ano kolik ho das do hmoty? Dekuji

evala777
28. nov 2012

@ankiki na strane č.10 tuším to je 😉

ankiki
28. nov 2012

@evala777 Fantastická stránka, ďakujem a ufff, mám to tak načasované, že, ak by sa mi niečo také prihodilo, už by som ani nestihla urobiť novú tortu, tak naozaj nebudem riskovať! 😉

muffinka8
28. nov 2012

@sisix snažila som sa čo najtenšie, ale keďže sú to veľké lupene, tak sa nedalo úplne na nejak priesvitno. Drôtik som dávala asi tak do polovice lupeňa.

natyi25
28. nov 2012

ahojte cukrárky :D
mám začiatočnícku otázku: idem piecť 2 poschodovú tortu, 26cm a 19cm, korpusy mi vychádzajú spolu z 10vajíčok...môžem cesto urobiť naraz z 10 a podeliť ho do foriem? či treba na každú formu zvlášť cesto?
Ďakujem 🙂

muffinka8
28. nov 2012

@natyi25 keď máš takú veľkú misu, sprav rovno dvojdávku cesta, teda naraz a podeľ do foriem.

natyi25
28. nov 2012

@muffinka8 ďakujem :D

luciahromadkova
28. nov 2012

@dada2007 prosim ako robis tu plnku slahackovu nutelovu? za odpoved dakujem

dm1
28. nov 2012

@mizulienka ja mam velmi rada slahany nad parou vanilkovu verziu aj tam supnem vanilkovy struk a tiez salkac. A velmi casto robim falosny parizak ale ten moj bez cery, vajca co som ti uz pisala ale v poslednej dobe tam davam ovela menej masla iba polovicu je lahsi. Milujem aj cisto tvarohovy so slahackou

luciahromadkova
28. nov 2012

@dm1 tvarohovy so slahackou to znie dobre ako ho robis? dakujem.

ajka82
28. nov 2012

@dm1 dani prosim ta, ked robis krajku, tak staci ti 3 hodky kym to uschne? 😕 ja mam zatial len tu malu formu od cinana, ale rozmyslam ze by jezisko este csi dobalil, ked chcel byt vcera taky stedry 😅 teta v cukrarskych potrebach mi dala sugarveil prasok, ze uz je 2tt po zaruke, ale ze na skusanie v pohode, kedze ona to uz predat nemoze... tak som skusala dnes a este sa nejak celkom nepusta, sem tam je kusok este prilepeny

dm1
28. nov 2012

@ajka82 ono to je velmi individualne zalezi od teploty, vlhkosti v byte. mne raz uschla za hodinu a inokedy za 24hodin nebola sucha.... vtedy si pomaham trubou ale velmi opatrne

sisix
28. nov 2012

@muffinka8 dekuji, az budou deti zdrave a budu mit klid, vyzkousim

mizulienka
28. nov 2012

@dm1 Dani dakujem, vies, ze aj mne teraz zachutili tie maslove?
ja som tych slahackovych uz tak prejedena 😕
ty robis ten zo 6 vajec a davas iba 40g cukru na vajicko ze? takze davas iba polovicu z tych 450g masla c mas v recepte?
lebo ja som raz robila ten slahany nad parou dala som menej masla a vobec mi nestuhol sa uplne roztiekol 😕

dm1
28. nov 2012

@luciahromadkova velmi jednoducho vyslaham slahacky 2 s cca.4 lyzicami praskoveho cukru /podla chuti/ a vanilkovym cukrom do tuha a potom zamiesam do toho 500g jemneho tvarohu /taky v kybliku z lidla alebo kaufu/. super je ked sa da na to ovocie este

luciahromadkova
28. nov 2012

@dm1 dakujem velmi pekne

dm1
28. nov 2012

@mizulienka nie nie polovicu masla davam do falosneho parizskeho 😉 . co sa tyka slahaneho nad parou tak tam davam na 1 vajicko 40g cukru /ratam do toho aj vanilkovy / a potom 75g masla na jedno vajicko. cize na 6 vajicok 240g cukru a 450g masla. Treba to dlho slahat nad tou parou kym je to take huste ja som ho davala aj na spodok do poschodky a uplne v pohode

miciatko
28. nov 2012

@mizulienka kremy tvarohovy maslovy, pribinacik , parizsku slahacku ..
@kacenika ja hnedu farbim len kakaom
@dm1 skore uzdravenie nech je uz len dobre

dm1
28. nov 2012

@miciatko dakujem 😉

ajka82
28. nov 2012

ozaj, este ma napadla otazka...tvaroh so zelatinou sa v pohode znasaju(tvarohovy krem, ovocie, zelatina), ked aj postoja dlhsie? lebo u nas nieco take nevydrzalo v chladnicke dlhsie ako den...tak preistotu(tie tri dni ked ratam) 😕 dakujem

miciatko
28. nov 2012

Baby vieeeeeem ze odveci,ale musim sa spytat aj tu mate niekto susicku na pradlo?? a ako ste spokojne ??, dakujem moooc za odpoved