Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
18. dec 2012

@pristela bola si u toho cinana? nechala si nam nieco?

pristela
18. dec 2012

@lokalistin pcha , ja tam sla len na silikonky, neboj , maslicky som nekupovala tie uz mam za drahô kupene ☹ a pouzivala som ich za rok asi 2x 😝 tak som vzala len silikon. abecedu a jednu bordurku 😀 som milaaa , ze 😀

ajka82
18. dec 2012

jeeej baby, ja som vam zabudla vcera napisat...ak nahodou este niekto pojdete na lup na tie silikonky a budu este maslicky, nekupili by ste mi niektora? 😅 dakujem

1zaza
18. dec 2012

@nika1985 ja som si kúpila airbrush a neviem si to vynachváliť, potiahnem normálne bielou hmotou a nastriekam čiernou farbou a mám to za pár sekúnd a je to pekne rovnomerné https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4786397...

mizulienka
18. dec 2012

@1zaza mas nadherne torty, krasne ciste, super.

snu
18. dec 2012

@pipka dakujem velmi pekne

1zaza
18. dec 2012

@mizulienka Ďakujeem 🙂

dedenini
18. dec 2012

@elienka dakujm..presne to video som uz videla a preto ma to tak uchvatilo a hned som to zhanala 🙂

dedenini
18. dec 2012

@elienka a na slovensku kde sa daju zohnat ci uz tieto babatkovske , alebo ine vselijake pomocky ci formicky..je na to nejaky obchod? ci nejake domace potreby? lebo ja som uplny zaciatocnik. este som nerobila ani s marcipanom.. lebo este cakam na pomocky... tortu, korpus a nejaky krem, som davnejsie uz robila, tak snad sa mi to podari potiahnut marcipanom a nejake tie postavicky a ozdobu dobre urobit. uz sa nato tesim... snad pri prvom pokuse nam nevyhori dom 🙂 he he

dedenini
18. dec 2012

@mamina1978 dakujem no ano.u nas v UK to vide lacnejsie..tak daco pokupim tu..a potom ked budem na svk tak aj tam nieco

elienka
18. dec 2012

@dedenini aj ja mám za sebou len prvý pokus s poťahovkou, takže vôbec nie som skúsená vo výrobe toriet, ale veľa čítam túto tému. s tými formičkami - tu na SVK ich má veľa eshopov. ak si dáš tortyodmamy.sk, dole je kopu reklám na tieto eshopy. majú rozličné ceny a rôznu ponuku, až to začneš všetko študovať, tak ani nebudeš vedieť, ktorú pomôcku alebo formu chceš skôr. ešte som našla mojeformy.sk, tam majú veľký výber
a ešte - pomôcky všelijaké a aj vykrajovačky začali predávať už aj v čínskych obchodoch, ale len niektorých, tam sa to dá kúpiť za pár euro

niobe63
18. dec 2012

Ahojte koceny 🙂 Mam jeden problem. Budem piect tortu na krstiny no mam urobit na vrchu torty malicku bibliu ktora by mala byt naklonena....no neviem z coho ten stojan pod knizku urobit. prosiim pomozte :( tu je fotka torty ktoru budem robit.

elienka
18. dec 2012

@pristela a čo stála tá abeceda?

halienka
18. dec 2012

@dm1 Ahoj 🙂 idem za tebou po radu ohľadom medovníčkových svietničkov, keď ich pečieš a teda robíš tam otvory na čajové sviečky, tak to len vykrojíš okrúhlym vykrajovátkom a upečieš alebo tam niečo vkladáš aby sa ten otvor pečením nezmenšil? Lebo predsa len oni tie medovníčky puchnú a potom tam nie vždy tá čajová sviečka vôjde... Ďakujem za radu 🙂

mamina1978
18. dec 2012

@lokalistin Moja zlataaaaaa, prosiiiiiiiim aj mne by si nekupila tu silikonku ruzovu, co su tam tie maslicky 😵 😵 😵 😵
Aj by som si do Mnichova pre nu prisla 😕 😔 😔 a isli by sme na kafcoooo 😉 🙂 🙂 😵 😵 😀 😀 😀 😀

mamina1978
18. dec 2012

@lokalistin tutooooooo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😔 😔

mamina1978
18. dec 2012

@ajka82 Jeeej aj ty si si urobila zalusk na maslicky , aj @lamps ........... no teda neviem , ci sa nam ujdu, ked je o ne taky velky zaujem 😅 😅 😀 😀
Ja mam take tie cierne maslicky z patchworku a vobec sa mi nedaju pekne vytlacit 😠 😠 , len ta stredna ako tak...... 😝

dm1
18. dec 2012

@halienka ja vykrajujem koleckom prave preto az ked vyberiem z rury a hned ako potriem vajickom este tam vlozim do toho otvoru ten plechovy obal na sviecku lebo aj po upeceni ked vykrojis este sa malicko stiahne ten otvor

dm1
18. dec 2012

@niobe63 ja by som urobila knizocku asi z burizonky nech je lahucka a stojan by sa dal tym padom urobit aj na hrubsie z hmoty keby dobre vytvrdol ak chces len jedle veci pripadne vystuzit drotikom alebo spajdlami

pristela
18. dec 2012

Holky prosim vas nemate inspiracie na vilu zvonilku ? mi vola pani , chce ju len do 3kg a ze ci by som jej mohla vymodelovat na tortu nie len tu zvonilku ale aj toho chlapca co je tam 😕 😕 😕 ako koktava som zostala, ze no neviem mate malu len 3kg tortu , tak ze teda necha na mna, aach , ako narobim sa na postavickach a vysledok žiaden , si to tí ludia vobec neuvedomuju kolko roboty je s postavickou 😠

@elienka abeceda stala 5,90€ 😉

ajka82
18. dec 2012

@mamina1978 no ja mam tiez tie patchworkove maslicky a nic moc pre mna :(
tak ked sa najde ochotna mila dusa, co by mi ich kupila, tak sa velmi potesim

mamina1978
18. dec 2012

@pristela ................................. inspiracie z internetu ........................................... 😉 🙂

evala777
18. dec 2012

ahojte, pridávam moje víkendovky... 😉 a zároveň chválim všetky vaše úžasné dielka, nestíham hodnotiť všetky 😔

jenie123
18. dec 2012

Kocky, ja by som potrebovala nejaku inspiraciu, idem robit tortu pre 30 rocnu kocku.. ma byt vesela a pojasena.. moc by ste mi pomohli..

pristela
18. dec 2012

Holky ja vam tie maslicky mozem behnut kupit asi vo stvrtok pojdem do mesta len mi napiste IP ze komu a kolko

evala777
18. dec 2012

@pristela prekrááásne

vera1132
18. dec 2012

bBULE, PROSIM vás ked potrebujem tortu hotovú na nedelu, a korpus chcem urobiť skôr napr. vo štvrtok, môžem, bude ok? ?

halienka
18. dec 2012

@dm1 jéj, super, ďakujem moc za radu 🙂

bambula1307
18. dec 2012

@vera1132 bude ok

lokalistin
18. dec 2012

@pristela si strasne zlata ja som chcela tiez len silikonky a maslicky mam tiez za draho tak uvidim,ci tam dokonca tyzdna nieco zostane