Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
27. jan 2013

@mizulienka vydumnica 😝

janula.h
27. jan 2013

baby moja zabudnutá 😀 Miško sa ho bál, kričal aha mamka pajúúúúúk 😀

pristela
27. jan 2013

@mizulienka mrk nasla som toto , vypada dobre a aj ma celkom v pohode oblubenost tak asi skusim dakedy : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5135

jenie123
27. jan 2013

@pristela vies, ze uz neviem.. bol to stvorec 40x40.. tekutin si uz nepamatam.. bolo to pre nas, chcela som to vyskusat.. takze som sa aspon poucila a viem, ze musim dat ovela viac tekutin.. teraz to mam pre jednu znamu a chcem sa radsej poradit.. budem robit 26 -28.. takze zvysim aj tekutiny.. ale ako som pochopila, ak mi to z torty bude vytekat, tak je mokra uz dost.. 🙂))))

lokalistin
27. jan 2013

@mamina1978 zlato poslusne hlasim,ze som nazad tak sa niekedy ozvi este docitavam,kedze ste popisali 70 stran budem mat co robit.Inac keby si potrebovala ja mam zehlicky dve mozem ti pozicat kym si nevyzdvihnes od maminy svoju a mam pre teba aj silikonku.Ja to mam zase naopak ja nemam rada,ked mi povedia co chcu ja väcsinou robim co ja chcem,ale zial nie vzdy

@dm1 a zohnala ti pristela tie uzsie formy od cinana?ja som si ich sla tiez kupit aby som mala aspom 4 ked budem chciet robit ten magic a uz nemal ani jednu hned som na vas myslela,ze ste mi ich vykupili 😉

@pipka bola som dva tyzdne na slovensku a pomaly docitavam,dufam,ze maly sa uz ma lepsie,nechcem nikoho vystrasit,ale mojej kamaratky syn mal zapal pluc, z toho dostal zapal stredneho ucha a z toho zapal mozgovych blan a prestal hovorit uz mu je lepsie, ale este stale nerozprava a chudacik taky je z toho nervozny chce nieco povedat a nic zo seba nedostane a este aj epilepsiu z toho dostal krpcek zlaty

jakelina
27. jan 2013

@lifinka ona mi jako předlohu poslala můj dort, tak jsem jí to vysvětlila a nakonec mi teda teď večer napsala, že je ráda, že jsem jí to napsala, protože se v tom nevyzná a prostě takové věci neví. Tak už jsem se s tím tak srovnala.

janula.h
27. jan 2013

@lokalistin fuuh zo zápalu pľúc ☹ to sa dnes všetko tak skomplikuje ☹ juuj nech je čím skôr ok

terqa
27. jan 2013

moj vcerajsi vytvor pre moju prvorodenu k narodeninam, no zial lepsie fotky sa zahadne stratili z fotaku... 😒

lokalistin
27. jan 2013

@janula.h a to ti poviem,ze urcite nic nezanedbali jeho babka je zdravotna sestra,ale ako aj ona hovorila,ze najradsej by udala TO nemocnicu,jak sa tam k nim chovali. Detaily neviem,lebo chuda dievca o tom ani nechcela hovorit, vzdy sa rozplakala.Ale krpcek je sikovny ja mu verim,ze to zmakne.Ma 3 roky.

janula.h
27. jan 2013
pristela
27. jan 2013

@jenie123 och to nieje pravda ze ak bude vytekat znamena ze tam mas dost tekutiny, moze sa stat , ze si len naliala na jedno miesto viac 😒 mne sa tak stalo s tou prvou puncovou https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1966166... , nechceli potahovanu ale taku s polevou, vela mi vytiekla v noci, podlozka pod nou upne na minder, splaskla, a o poleve ani neravim atd... prosto stalo sa mi ako zaciatocnike s nou asi vsetko co sa nemalo, ale aspon som sa poucila hned na prvej, no po otvoreni chladnicky som si sadla a teda aj slza potiekla, pak ma napadlo rychlo upiect ten pas korpusu na bok, dalsi na vrch a poleva zoskrabana a odznova no hruuza ☹ ☹ ☹ a ked som ju zrezavala bo boky boli cele za...od polevy ☹ tak som videla ze miestami bola uplne sucha a predsa vytiekla-prosto zle som ju polievala ☹ ☹

pralinka25
27. jan 2013

@pristela a aku mas teda techniku na polievanie? ja som to este nerobila aleu nas maju puncaky radi tak by som aj spravila ale akosi som este nenabrala odvahu. tvoj recept mam ulozeny ale odvaha zatial neprisla 😀

pristela
27. jan 2013

@pralinka25 treba skusit ona nieje tazka , len si musis pamatat kde a kolko si naliala aby si nalievala vsade rovnako🙂 ako ju rorim ja som uz rozpisovala nedavno , neboj, skus a uvidis bude to lahke a rychlo 😉

pralinka25
27. jan 2013

@pristela hej hej viem ze si tu davala popis ten mam ulozeny len ze cim polievas. lyzickou alebo v com mas tu sladku zbrndu z coho to nalievas na tie korpusy

lokalistin
27. jan 2013

@pristela prijimove listky sa uz nesmu pouzivat,my ich pouzivame ked berieme kauciu,ale musi tam byt napisane kaucia za to a to a musis mat potom k nemu samozrejme aj vydavkovy list ked tu kauciu zase vratis. Mali sme zakaznicku vypisali sme jej prijimovy listok na zalohu za saty a pani nam velmi milo povedala,ze to nesmieme,ze ona je z danoveho uradu a musime tam pisat kaucia, inak by sme mohli dostat pokutu. Tak sme mali potom s pani zakaznickou niekolkohodinovy rozhovor, ktory nam dost pomohol. 😉

lokalistin
27. jan 2013

Baby ja vas snad ani nedocitam, ved tu stale nieco pribuda 😕

pipka
27. jan 2013

@lokalistin boooze to ani nehovor ☹
no my sme boli na kontrole, robila aj kontrolny rtg, tak nastastie klop klop u nas uz vsetko ok, nam nastastie tie lieky-spreje na inhalovanie zabrali 😉
akurat sme sa vratili z dovolenky, a aj tam nastastie bol maly celu dobu ok, mozno mu aj ten horsky luft pomohol 😉 bo ani jediny raz nezakaslal 😵

pipka
27. jan 2013

ja budem docitavat asi az zajtra 😅 dnes nemam sancu...uz ma lame, idem haji, ale zajtra si davam predsavzatie to tu cele precitat 🙂 😀

lokalistin
27. jan 2013

@jakelina to so synatorom ma mrzi,ale hlavne,ze sa mu nic nestalo ja som pred tromi rokmi rozbila na srot nove auto,na ktore som zobrala pozicku. naburala som pri 140-tke do betonovych zvodidiel a poviem ti,ze teraz uz tu streku prejdem normalne.Ale na zaciatku vzdy ked som prechadzala ten usek som sa rozplakala a chytala ma triaska.Musim sa,ale priznat,ze som bola blba, nudila som sa a prehadzovala som si cas na hodinach.Nastastie sa mi tiez nic nestalo, no ked mi v nemocnici urobili röntgen a povedali mi,ze mam rozbitu lebku nebolo mi vsetko jedno. Ale urobili mi CT a nic tam nebolo len silno uderene 😉

alex87
27. jan 2013

Zienky dakujem kazdej za lajky a rady a tu na ukazku scim sa zabavam moje prve ruzicky v zivote...mini velkosti chcem skusit spravit jednu tortu co sem jedna z Vas pridala..resp nieco podobne 🙂

mizulienka
28. jan 2013

@pristela si poklad, dakujem, ukladam 😉

vecernicci
28. jan 2013

@jakelina vidíš a já s ním zase dělám radši než se smartflexem, ten se mi zdá že se táhne jak 😝 😝 😝 nemám ho prostě ráda 😀

eliska22
28. jan 2013

@dada2007 ja som piekla sumca na plechu a vyrezávala 😉 zbytky vždy spotrebujem do masla, takže mi nevadí ak ostane 🙂

dada2007
28. jan 2013

@eliska22 zlato a váhu nevieš? pani chce okolo 4kg.....a bojím sa, že ked spravím v kocke 25*25, že bude malý a ked spravím na plechu aby nemal aj 6kg......

eliska22
28. jan 2013

@dada2007 ja som robila takých čo boli ešte na torte 😝 takže menších, ja si myslím, že keĎ to vyrežeš na plechu, tak ten sumec je taký užší, tak by si sa mohla trafiť 😝 tu je link čo som dávnejšie robila sumca na torte, vážilo to spolu 7,7 kg a tá spodná torta bola veľká pečená na plechu, trochu zrezaná, snáĎ ti to pomôže 😉

jenie123
28. jan 2013

@pristela dakujeeeem.. budem sa radsej drzat receptu a dufat, ze bude dost mokra a nebude vytekat.. urobim si ju radsej skor, aby som mala cas na druhy pokus.. 🙂

jakelina
28. jan 2013

@lokalistin mám úplně husí kůži, to jsi se znova narodila, při 140 nabourat, to jsi měla veliké štěstí. 😉

jakelina
28. jan 2013

@alex87 vyválela bych na tenší tu hmotu a očistila ty kraje od těch otřepků. 😉

hejdita
28. jan 2013

PROSÍM o pomoc 🙂 nahodou nemate odkaz nebo aspon fotku BOTICEK na dort na krstiny ale ne ty takove jako tenisky ale nejake balerinky 🙂 dekuji 🙂