Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. feb 2013

@jakelina no nieco podobne 😀 😀

lamps
25. feb 2013

@mizulienka Lucka, máš to veselé 😀 😀 😀 aj ja som si ostrihala ofinu, keď som bola malá 😀 😀 😀 lebo mi bolo dlho čakať, kým mama dokúpala sestru. Keď prišla z kúpelne, ja som už mala účes jak vyšitý, jednou rukou som si držala čelo a v druhej som mala nožnice, ofinu som mala jak debilátko a keďže mám kučeravé vlasy ešte sa mi stočili a vyzerala som ohavne 😀 😀 😀

zuzana92101
25. feb 2013

@mizulienka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa smejeeeem 😉

aduskatt
25. feb 2013

@mizulienka
@lamps moj brat takto upravoval zaclony a obliecky na periny.samozrejme az po tom, co si komplet obstrihal mihalnice a obocie 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
25. feb 2013

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 máš šikovného brata

aduskatt
25. feb 2013

@lamps no uplne najviac🙂) este ze mojho synatora nebavia noznice🙂)))

lamps
25. feb 2013

@aduskatt no možno aj k tomu príde, že objaví ich čaro 😀

aduskatt
25. feb 2013

@lamps moze byt, ale tak to uz hadam aj rozumu bude mat tolko, ze ho nenapadnu take hovadiny🙂))

jakelina
25. feb 2013

Syn mojí švagrové takhle obstříhal sváteční ubrus, ležel pod stolem a nůžkami nastříhal půl ubrusu kolem dokola na proužky. Tak dostal vynadané a jak fňukal, tak se zavřel v koupelně a když tam přišli, tak vysypal od zlosti půl velké krabice snad tři kila Persilu do záchodu. Bylo to ještě za komunistů v prášek si přivezli z Německa od příbuzných. 😀 😀 😀

emilkaaa
25. feb 2013

@lamps môžem vas poprosiť o radu aku farbu mam pôužiť aby mi vznikla taka pekna ružová ako hello kitty, potrebujem si prichystať topanočky na krstinovu tortu pre dievčatko a čo mam gelovku wilton pink baby tak nejaka silna až do červena. vopred ďakujem za radu 🙂

hankyt
25. feb 2013
aduskatt
25. feb 2013

@jakelina no tak teraz si ma rozosmiala🙂))

mizulienka
25. feb 2013

@aduskatt @jakelina @lamps moja sestra, ked bola mala, potrebovala na vytvarku latku a nenapadlo ju nic lepsie, ako odstrihnut kus z vysiacej zaclony a prelozeneho prohozu v obyvacke na gauci 😀
takze mi to strihanie asi mame v rodine 😀 😀

aduskatt
25. feb 2013

@mizulienka ja umrem🙂))))))

ajka82
25. feb 2013

😀 dobreeee babyyy ... ja som pred troma dnami vosla do izby a mladsia mala noznice v ruke a ze starsia jej povedala, ze ju ma ostrihat... prisla som ked druhy krat cvakla, tak ziadne horobilne nasledky neboli 😝 len pramen vlasov sme vyhodili a par takych roztrusenych, co nebolo vidiet ze chybaju na hlave

muffinka8
25. feb 2013

@mizulienka Nepozerala náhodou včera superstar? 😀 tam bola taká dievčina, čo na jednej strane mala dlhé vlasy
a na druhej skoro na ježka 🙂 a ešte mala aj kerku na hrudi, tak fixi jej radšej nedávaj 😀 😅

lamps
25. feb 2013

@emilkaaa prosím ťa, tykaj mi 😉 ja používam Wilton gelovú farbu Rose Rosado, treba farbiť opatrne a postupne pridávať farbu, kým dosiahneš požadovaný odtieň

dm1
25. feb 2013

@alexandrakocikova na 2-dnove stretko amaterskych cukrarok 😵

lamps
25. feb 2013

@muffinka8 😀 😀 😀 😀

lokalistin
25. feb 2013

@alexandrakocikova no vazne to neni,len sa to bude asi zle hojit,lebo je to na chulostivom mieste 😝

hankyt
25. feb 2013

stretko v LM

hankyt
25. feb 2013

len tak

pristela
25. feb 2013

😀 😀 😀 holky som sa pobavila, aj moj najmensi sa strihal ale tak že uuuplne až do kože 😕 , strasne pomaly mu to dorastalo hrozne to bolo vidiet take čiary vystrihané, horsie že mi to urobil asi 3krat po sebe /hned ako sa mu to trosku schovalo cvakal zas 😠 😠 a ted som zas mala problem ostrihat ho, nechcel sa a uz bol ako holka, ked som ho vykosila stal pred zrkadlom, drzal si hlavu a plakal , že teraz už duplom nieje pekny!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 aaach 😀 😀 😀

A babulky , velká vdaka za postupy na loptuuuuu !!! nemusim hladat po nete, ste božskéééé 😵 😵 😵 😵 Ďakujem

reruna
25. feb 2013

@hankyt nádherné kytičky - ten dvoupatrák pod tím košíkem - to je natřené krémem či jak?

lokalistin
25. feb 2013

@lamps prosim ta,este nikdy som nerobila nic s kvaskom kolko potrebujem kvasnic na pol deci mlieka?ci som to zle precitala? pol deci sa mi zda malo,a ako sa robi kvasok?chcela by som skusit tie tvoje pagace vyzeraju super
dakujem

lamps
25. feb 2013

@lokalistin kvások sa robí tak, že dáš do teplého, nie horúceho mlieka kvasnice, lyžicu hrubej múky a trochu cukru, keď kvások nakysne, dáš ho do múky a vymiesiš. Ja používam sušené kvasnice Dr. Otker, tie netreba dávať do mlieka ale ich zmiešať na sucho s múkou a potom pridám teplé mlieko to pridávam podľa potreby aby som mala cesto vláčne, ale nie riedke. Ak budeš mať cesto veľmi tuhé, môžeš pridať aj biely jogurt. A množstvo kvasníc závisí od toho koľko múky dávaš do cesta, tie sušené kvasnice sú na pol kg múky, tie v kocke tušim na 1 kg

mizulienka
25. feb 2013

baby, OSPRAVEDLNUJEM SA, ze aka tvrdka, vysiacej...opravujem VISIACEJ ZACLONY 😨 😨

lokalistin
25. feb 2013

@lamps dakujem moc

mojmacik
25. feb 2013

@reruna podla atrapa polystyren

vecernicci
25. feb 2013

tak náš mladej, když ležel v nemocnici se zlomenou stehenní kostí, bylo mu 6 let a půjčili mu tam nůžky, jako že výtvarná výchova a on si tam komplet ostříhal ofinu až na kůži, tak už mu příště půjčili jen pastelky 😀 😀 😀 😀