Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katiatko
13. mar 2013

@mizulienka drzim palce, nech sa VAM dari!!! 😵

borja
13. mar 2013

Ahojte,koľko dní dopredu je najlepšie robiť postavičky na tortu?

mysiatkoo
13. mar 2013

@pristela ved ty si nevazis samu seba pri takej cene...... (myslene v dobrom!)

pristela
13. mar 2013

@mysiatkoo no to vieš to je taká "kamarátska" cena , že z lásky robené 😀 😀 😀 😀

dedenini
13. mar 2013

@dm1 ahojky...pozerala som tvoj starsi prispevok... ze sa ti podaril super korpus... ze na 150 tke je lepsie robit... a jak dlho? ja ked robim korpus vzdy mi vide hore, a potom sa splacne troska... alebo sa mi uz stalo ze uplne v nutri bol aj surovy..som zaciatocnik, tak by ma zaujimali nejake vychytavky jak najlepsie je urobit korpus..dakujem 🙂

vlada111
13. mar 2013

@heni79 robí v Jafholzi?

mizulienka
14. mar 2013

@katiatko dakujem, podobne 😉

baby, mam v mraziaku par masiel, ktorym presla zaruka asi pred 2 mesiacmi, ale od zakupenia su v mraziaku, da sa to este pouzit?

@pristela a kolko si prosim ta ratala za elektriku, vodu a tieto veci?

kvakuska
14. mar 2013

Dobrý den všem, šikulky potřebuji poradit, když poléváte celý dort čokoládou, co děláte před politím s vrchem korpusu? ... nechat úplně holý nebo lehunce máznout marmeládou? ... a co boky? ... jak docílit toho, aby byly pěkně hladké? ... né že by to byl můj první čokodort, ale já si u těchto dortů nikdy nejsem jistá, co z toho vyleze. Pořád mám pocit, že dělám něco špatně. Za ty roky co dělám dorty ještě pořád nemám polevu, u které si můžu být jistá, že se povede, že bude pěkně držet na bocích, že nebude příliš rychle schnout nebo že nebude příliš měkká ... no prostě už zase z toho dortu chytám nerva, a to budou dvě patra, takže mám dvojitýho nerva 😠

aduskatt
14. mar 2013

@mizulienka jasnacka ze ano, ked boli v mrazaku, vtedy nemusis pozerat na datum.teda ak si ich tam nemala dva roky pokupe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
14. mar 2013

@aduskatt super, dakujem 😉

pipka
14. mar 2013

@borja ja robievam tak den dopredu..max dva.. 🙂 ale baby robievaju aj tyzden dopredu..len ju treba dat do nejakej krabicky aby sa na nu neprasilo 😉

dm1
14. mar 2013

@dedenini ked ti splaskol tak nebol dobre prepeceny skus tu nizsiu teplotu. Ono tazko povedat ze kolko kazda truba pecie inak ja som piekla tak cca. 60-80 min. ono aj zalezi aky objem cesta pecies a v akej forme

katkak23
14. mar 2013

@mysiatkoo @pristela to hovori aj moj muz ... ze si nevazime (tortarky a iné s ručnými prácami) svoju prácu a čas ktorý veciam a ich výrobe venujeme a potom to na tomto Slovensku tak vyzerá. Mimo SR si ručnú prácu vedia omnoho viac vážiť a hlavne sú OCHOTNÍ ZA ŇU ZAPLATIŤ !!! tu je to naozaj veľmi smutné a ešte aké dielka robíte veď to je umenie ;) najväčšia "sranda" je že keby teta suseda išla do hociktorej cukrárne kde dostane bez urážky väčšinou bleee tortu ktorá vyzerá prinajmenšom upatlane (česť výnimkám) a ani necekne k vyzáži ani cene ! hrôze tu naozaj....

dedenini
14. mar 2013

@dm1 dakujem..skusim teda nabuduce na mensej teplote... 🙂

daducha
14. mar 2013

@janula.h moje maju 18 cm a vaha vyjde okolo 3-3,2 kg 😉

daducha
14. mar 2013

babulky, ja teraz kupujem ovocie v Metre,je nadherne velke,maliny ukazkove.Len teda cena je podstatne vyssia ako v Lidli
1 kg 5.20 Eur 😝 .Ale stale lepsie ako v inych obchodoch ..

jakelina
14. mar 2013

Holky ze Slovenska, seženu ten Povážský cukr v každém obchodě s potravinami nebo ho mají jenom někde???Děkuji

ajka82
14. mar 2013

@daducha jeziiis, sak ja mozem manzela do metra vyhanat pre ovocie 😅 dakujem za nakopnutie 😉

aaa baby nevideli ste viekde nejaku pidi-mini abecedu taku 0,5cm? 😅 bo ja sa zcvoknem z takych malych pismen za chvilku 😅 som aj nove stetce kupila, je to lepsie ako pisat sparatkom, ale stale to neni ono 🙄

ajka82
14. mar 2013

@jakelina mal by byt v kazdom, ale teraz posledne dni som ho nevidela v tescu 😕 a neviem ako je na tom lidl, tam ja nechodim

aduskatt
14. mar 2013

@ajka82 dnes mi pride abeceda, pozriem aku poslali, dam Ti vediet🙂

aduskatt
14. mar 2013

@jakelina povazsky vacsinou mavaju.teda okrem Lidla tusim

ajka82
14. mar 2013

@janula.h moj mal priemer 18cm, 6 platov, robeny ako poschodka-menzi strednymi podlozka kvoli cestovaniu a mal 4kg

ajka82
14. mar 2013

@aduskatt diiiky, len fakt by ma potesila taka pol centimetrova a vobec netusim, ci take robia 😕

jakelina
14. mar 2013

@ajka82
@aduskatt děkuji, chci si koupit tak se ptám. Vždycky když jsem dělala MMF z něho, tak byl úplně jiný než z toho našeho šuntu. 😝 😝 😝

aduskatt
14. mar 2013

@ajka82 tak to netusim, ja mam malopismenkovu abecedu 1 cm a uz to je dost krpate........mensie si neviem predstavit, ale popozerat mozem, ci by som vedela niekde nieco pozhanat🙂

blcha
14. mar 2013

ahojte babulky tak je mi lepsie vcera ta teplota presla a nedalo mi to a urobila som novu topanku teda hned dve a zdaju sa mi krajsie takze pouzijem tieto radsej nieje to este uplne podla mojich predstav ale pouzit sa daju a nemusim robit nic viac mala som v plane aj malu kabelku ale takto dam topanocky a maslicky a hotovka

jenie123
14. mar 2013

@jakelina ja ho kupujem v kauflande a v cba.. vcera mi kamoska poslala fotku torty so smoulinkou a neuhadnes kto tu uzasnu tortu urobil.. 🙂))) ty..🙂 tak mam teraz strach, ci ju vobec dam.. 🙂

jakelina
14. mar 2013

@jenie123 😀 😀 já jsem dělala jenom obrázek na placato, to je jednoduché. Jenom vykrajuješ podle barev, to ti půjde jak samo. 😉

jenie123
14. mar 2013

@jakelina ja viem.. uz som podobne robila.. ale taku si ju mala krasnu, dufam ze sa mi tiez podari.. 🙂

jakelina
14. mar 2013

@jenie123 určitě se ti podaří 😉