Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
23. máj 2013

@florentina a kolko má malá? myslím vek.............a je mi to lúto, že ste mali dnes taký zážitok.

luciahromadkova
23. máj 2013

@pipka
moja,dakujem ti 😀 😀 😀 , ale vyrocie neoslavuje nasa skolka, ale Svantnerka..., ale uz mam asi nakreslene co, ale neviem ci to dam..., chcem to ako darcek, takze nic tazke a zlozite..., pozvali riaditelky na stretnutie tak sa mi zda s prazdnymi rukami tam ist, ale zas neviem ani podrobnosti, ze kolko ludi.. ale podarilo sa mi vyzistit, ze zamestnanci a bývalí zamestnanci a teda riaditelia...
a budova skolky... teda mne sa taketo typy budov velmi nepacia..., klasika kocka a nevyuzite balkony so zabradliami..., keby to bolo nieco ine...asi vies ako to myslim....
tam nakreslene 3 poschodka biela, dole odtlacky detských ruk farebne, stred kresby detských postaviciek- asi fixkou a farebne saty- take skor hlavonozce a trava s kvetinkami, nejake motyliky, vrch duha a oblaciky z farebnej hmoty a pod nou napis materská skola- detským velke tlacene, roky a navrchu vyskladane farebne puzzle a na tom velka stojaca 40
mohlo by byt....
este neviem ci kruhy alebo stvorce..., lebo kruhy mam 26, 22 a 12 a stvorce len 30 a 20, tak uvidim, aj ked z tych stvorcov, by bolo asi viac porcii a lahsie krajatelne
inak aj ked ma zotries ze toto nie, aj tak dakujem... lebo nie je s kým sa radit....
inak mame za sebou 3 dni v MS, zatial sa ma sam drzi ako kliesta, tak som s nim, ale neviem ci sa to kolegyniam paci ☹ , ostatne asi osobne, ked sa zas stretneme
@florentina dakujem velmi pekne, symboly tried neviem, skusim zistit, mal by to byt darcek pre inu MS, ja pracujem v inej a pozvali ma na oslavu, aj ked som teraz na RD
inak s tymi oplatkami som si to rozmyslela, lebo potrebovala by som velkost cca pohladnica a mensie a kresby by som musela upravovat a zmensovat v pocitaci, urobia mi ich na A4, viacere, neviem ako by to slo a zas nechcem prilis velke vydaje, tak asi skusim vid vyssie.

luciahromadkova
23. máj 2013

@florentina
co sa tyka skolky, ja tiez toto prezivam, dala som samka zatial na skusku. Chapem uplne co prezivas, ja to mam stejne... Akurat ... som ucitelka MS..., takze Samko tam bude so mnou, ale v inej triede...teda bola by som rada aby to tak bolo..., aby som mohla byt v klude v robote aj ja. Teraz som este doma na RD /sam ma 3 roky az v novembri/, ale pravdepodobne od septembra nastupim, kvoli zaciatku sk. roka. Tak jednoducho od pondelka chodime do skolky, rano ho budim nieco skor, ideme do skolky, sme tam cca 2-3 hod., obedujeme doma. Zatial som s nim, hram sa s nimi, robim mu sprievod, ukazem ako sa umyvat, pouzivat toaletu v skolke, aby to potom zvladol sam. Ak sa vzdialim zatial v ramci MS, napr. WC vzdy mu poviem, a dnes odisiel s detmi von a tak. Do hry sa zatial zapojil, a aj vonku, ale este ma potrebu kontrolovat ci tam som a hracky mi nosi a tak. Skratka 2,5 rocne dieta potrebuje este obcas dospeleho pre seba a potrebuje aj trocha podpory a nas aj potulkania a mojkania. /to ho este kojim, ale v skolke mu urcite nedam, lebo to by chodil furt a vykrikoval mama mliecko.... 😒, skratka som mu povedala ze v skolke sa pije mlieko od kravicky a doma moze mat aj od mamicky, pritom on mlieko v skolke len ochutnal, doma tiez nechce / Nechce tam ani jest desiatu, okrem ovocia a vypije trocha caju, ale nic moc, lebo doma sa naje dobre. To je ta adaptacia a ja zas nechcem liecbu sokom, aj ked vidim, ze to prilis nie je kolegyniam po voli.. 😒 ., ale je to moje dieta a mam na to pravo, chcem aby to bolo postupne a nie nasilu, ja sa nikam neponahlam. Je pre mna dolezita praca, ale sam ma potrebuje teraz viac. Suhlasim, ze vzdy to zavisi od uciteliek na triede. Ked prideme domov maly zaspi a spi aj 2-2,5 hod. vidim ze je unaveny.
Mozno aj ty budes musiet postupne, sice ine deti su bez mamiciek, ale ty si s nou, aby ziskala istotu a spoznala nove prostredie. A myslim, ze ju treba ubezpecit, ze teda pokial to tam spozna budes s nou, lebo potom je vystresovana a podla mna aj z toho vracala- citlivejsia povaha. Tiez mam z toho bolenie brucha a to som dospela, ale obavy ako to sam zvladne tu su. Inak ak sa dostanes ku knihe Kazdy zacatek v MS je tezky... strasne dobra knizka, tam sa vselico docitas ako to dieta v MS prve dni vnima. http://www.databazeknih.cz/knihy/kazdy-zacatek-...
A drzim palce, uspesnemu startu do skolky. 😉

Ospravedlnujem sa ostatnym za odbocenie temy....

luciahromadkova
23. máj 2013

@m_atil_ka zavisi aj od kvality coko, tiez mam zle skusenosti, nechcela mi vytvrdnut, este tak biela milka, na pracu treba asi kvalitnejsiu bielu coko a davala si tam aj nejaky tuk, olej?

katkak23
23. máj 2013

@florentina no ako citam tak citam...moka naozaj skus zajst za detskym psychologom aspon ty sa porozpravat opis mu situaciu a urcite nieco zmysluplne navrhne... naozaj toto netreba podcenovat ono aj normalne je to pre deti velky stres myslim "normalne" ked im odlucenie od maminky dojde nie pri rozpravani ale pri jej odchode nie to este takto pozvracat sa od stresu to uz nie je sranda...prepac ze to tu tak rozpitvavam ale tiez som zo skolky bola mimo a viem si to zivo predstavit co s tebou lomcuje ☹

wera.g
23. máj 2013

@luciahromadkova ja mám len toto uložené

ludkas31
23. máj 2013

ahojte, mam dotaz, preco sa mi spravi pri peceni na torte kopec v strede? prave som dopiekla tortu a v strede poriadny kopec....stava sa mi to skoro kazdy krat, co s tym mam robit aby sa to nestalo? torta vyzera ako krtkuv dort...vrrrr

lifinka
23. máj 2013

Ahojky holky, tak dnešní dokončená 😉 .Kaštanový krém, světlý, mramorový, kakaový korpus, váha 3,770kg

anibas
23. máj 2013

@janula.h @mysiatkoo @luciahromadkova Спасибо !!! 😵 😵 😵 😵

anibas
23. máj 2013

@ludkas31 menej stupňov a pomalšie piecť 😉 😉

luciahromadkova
23. máj 2013

@wera.g krasne, dakujem pekne ukladam a nieco vyuzijem 🙂

ludkas31
23. máj 2013

@anibas piekla som na 140 a vyse hodiny, tym to asi nebude

luciahromadkova
23. máj 2013

@ludkas31 treba piect pri teplote 160 C a dlhsie, ja napr. dam do dobre vyhriatej rury, peciem na 160C priemer 24 cca 1 hod., skusam spajdlou ci je upecený korpus, a zavisi aj od receptu na korpus zvacsa peciem mramorovy alebo este od jednej holky odtialto, recepty su aj v teme 2 a zavisi aj od pomeru prasku do peciva

wera.g
23. máj 2013

super 🙂 prosím ťa čo to máš za abecedu? je úúúžasnáá 😉 Ďakujem @lifinka

ludkas31
23. máj 2013

@luciahromadkova som recept pouzila odtialto..piekla som na 140 vyse hodiny, priemer 23cm

pralinka25
23. máj 2013

ospravedlnujem sa za odbocenie od pecenia ale
@florentina viem co prezivas. ja mam maleho teraz mal 3 roky. od jeho 9 mesiacov bojujem s tym ze ma paniku z deti. neviem preco lebo nikdy mu ziadne neublizilo. on sa ale boji tak kede coho. a tiez je presne ako tvoja. on teda rozprava od roka. od roka a pol uplne plynule normalne rozhovory uz vtedy si vedel dat dva a dva dokopy.
na jednej strane je strasne sikovny vie celu abecedu cisla farby vie sa vyzliect z casti aj obliect (je to chlap a ti su kapanek lenivejsi 😀 ) najest je bez plienok od 2 rokov atd .... ale deti sa boji stale. je to uz lepsie ale od roka s nim chodim 2 az 3 x do tyzdna do naseho materskeho centra. poctivo stale. a poviem ze prvy rok co sme tam chodili bol hrozny napriek tomu ze som tam s nim bola aj ja. bol na mne nalepeny a chodil so mnou aj curat. nepohol sa ani na krok a ked sa k nemu niekto priblizil bol uplne hotovy. nezapajal sa do nicoho len mi sedel na kolenach a max tlieskal na pesnicky. ani nespieval napriek tomu ze vsetky pesnicky vedel od slova do slova doma naspamat. teraz je to uz trolinku lepsie. uz spolupracuje ked tam mame nejake aktivity hoci stale tam je so mnou. uz mozem ist sama na vecko 😀 a neuteka pred detmi hoci stale sa radsej hra sam. ale to su deti ktore pozna. deti nezname ho stale vyvadzaju z miery. preto som ho dala zapisat do skolky ktoru mame sice kusok dalej ale idu tam 4 deti co pozna. nam ide maly do skolky v septembri a ja som teraz na neplatenej materskej. nastastie mne to v robote stolerovali. on nebol zrely na to aby v maji nastupil vlastne ku koncu skolskeho roka do jednej triedy a za chvilku triedu menil. viem ze by to bolo pre neho cestou spat a skomplikovalo by nam to zivot este viac. neviem co bude v septembri. bude mat ale uz 3 roky a 4 mesiace tak dufam ze sa este co to zmeni k lepsiemu.
neviem ci chodievate takto do nejakeho materskeho centra alebo detskych kutikov ale mozno by to stalo za skusku. nam to hrozne pomohllo aj ked to bolo o nervy. a teda hoci nemame este vyhrate tak je to aspon trosku lepsie

apropo chlapi toto nikdy nepochopia. nemaju tu imaginarnu pupocnu snuru cez ktoru vedia o svojich detoch mamy viac ako ktokolvek iny. ja niesom citlivka. prave naopak myslim ze v takychto veciach mam dost chladnu hlavu a som nad vecou ale taketo veci netreba podcenovat. daj na svoj instinkt. ten je zvacsa spravny. a praca je sice potrebna aj peniaze. viem ze to bez toho nejde ale su aj ine dolezite veci. kazdopadne asi sa nevyhnes tomu aby si zacala malu trosku od seba odputavat. neviem ci mas moznost davat ju niekam aspon na par hodin k babicke alebo k niekomu z rodiny. nech je v znamom prostredi ale bez teba. alebo zaplatit nejaku pani co by k vam prisla kym ty pojdes trebars na nakup. no je to tazke. verim ti 😔 drz sa.

mnamuela_aduskatt
23. máj 2013

pre info : 🙂 Pridany fotopostup na Martyho z Madagaskaru ( zebra)

florentina
23. máj 2013

@katkak23
@halienka
holky děkuji vám i všem ostatním za podporu a znovu se omlouvám, že toto dortové téma zapleveluji svými problémy, ale nechce se mi to probírat s někým úplně cizím.
S tím videem, zkusím něco pohledat, vyzkouším vše, co by mohlo zabrat.
Obávám se, že řešení, že by hlídala nějaká opatrovatelka je stejné, jako ta školka, určitě co do míry stresu pro Johanku. Já bych proti nebyla. Ona totiž takto příšerně reaguje jen na situace, kdy má strach, že by mohla být ode mě. Dělá to i když má jít s taťkou jen do koupelny, nebo s babičkou na procházku. Takhle hrozně se to zlomilo před pár týdny. Ale přitom nemám pocit, že by se stalo něco mimořádného, že by to byl nějaký spouštěč. Do té doby byla se mnou také nejraději, ale v pohodě zvládala hlídání i někým jiným. Však to bych nebyla na stretku. Jinak si nic jiného nevynucuje, se vším mi pomáhá, dokonce víc, než bych v tomto věku čekala /uklízí příbory, podává mi prádlo, utírá stolek, uklízí si po sobě všechny hračky atd./. Je strašně hodná, škovná a závislá 😖. A samozřejmě je pro mě na prvním místě, práce nikoli, ale to vše platí jen do té doby, dokud budeme mít co jíst, chápete....

florentina
23. máj 2013

@dada2007 28měsíců a do školky by měla jít za 4,5měsíce...

lifinka
23. máj 2013

@wera.g díky, mám pocit, že je to Groovy vyhazovací abeceda. Mám to už dlouho , víš ☹ tak snad to jsou ony.
http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi...

florentina
23. máj 2013

@luciahromadkova děkuji, podívám se po ní...a jinak to jak to děláš se mi líbí, dcerku vezmou jen do soukromé a po telefonu jsem se domlouvala, že bych tam i mohla nejdříve být s ní. Rozhodně chci také postupně, ale zatím není ani reálné ji tam dostat. Zvládáte to zatím krásně, tak jen tak dál, držím palečky.

@katkak23 zkusím zjistit, jestli tu někde nějaký je, taky to to nechci rozhodně podcenit.

@pralinka25 teda taky to nemáte lehké. Tak moc přeji, ať zvládne syn nástup dobře. S dcerkou ale právě chodím do mateřského centra, chodila jsem na plavání, do Sokola, má i kamarády na které se těší, před cizími se chvilku stydí, ale pak normálně komunikuje s dospělými i dětmi...ona opravdu nemá jiný blok, než ten být ode mě. A babička by pohlídala i kamarádka, ale poslední dobou to prostě nejde, začne řvát, zvracet atd. jakmile se vzdálím....

dada2007
23. máj 2013

@florentina môj malý je 25/12/2010 takže ich máme skoro rovnako starých......ale vidím, že tvoja malá je vyspelejšia ako môj.....on mi príde tak, že tomu nechápe...mám pocit, že slovo škôlka si nespája s odlúčením od maminy.....on je úplne iný ako bola malá a tak som tiež zvedavá ako dopadne u nás škôlka. Lili tam šla po dovršení 3 rokov(žiadna adaptácia, chodenia po hodine dvoch niekolko týždnov u nej nebolo) a ked som prišla pre nu pred obedom, tak plakala že tam chce byť s deťmi...nasledujúce dni už zostávala až do poobedia......nikdy neplakala, doma nespí/v škôlke áno ..ale to je výnimka-ako som počula. U malého čakám niečo iné.....ale dopredu nebudem chodiť po škôlkach s ním.....teda.....ved ja s ním chodím ráno a poobede do škôlke- zaniesť a pre Lili...takže vidí, čo tam je.....pozná to. Ale ako som na začiatku napísala, on si to neuvedomuje-že čo to je.......on je moje malé trdlo 😵 jáj a Lili som asi 3/4 roka spomínala škôlku...čo tam robia, ako tam robia, prečo tam robia, že majú skrinku-uteráčik-hrebienok-pohárik....a tak mi prišlo, že ona ako keby vedela čo tam bude robiť......Maťkovi to ide ---ani nie že jedným uchom dnu a druhým von----ale preletí mu to okolo hlavy 😅
.....každé dieťatko je iné a tak držím vám aj malej Johanke, aby ste našli správne riešenie.....aby to bolo ok pre všetkých a aby nikto z vás netrpel......

pralinka25
23. máj 2013

@florentina no este to moze byt len take obdobie kedze pises ze nedavno este zvladla byt s babickou alebo tatinom. to su take fazy. nas maly uz ma tiez 2 kamosov s ktorymi sa pohra uz aj sam coz je u nas uspech. s dospelakmi problem nema to sa na niekoho zavesi a je v pohode.
ked pises o johanke ako keby som citala o tom mojom ... upratovanie pomahanie atd.
teraz zvlada byt sam s babkou na prechadzke alebo u nej ale si spominam ze sme mali take obdobie ze nechcel byt ani s nikym koho poznal. vsade som musela byt aj ja a priblizne to mohlo byt aj vo veku ktory mate vy. trvalo to tak mesiac mozno dva. mozno to prejde aj samo. za 4 mesiace sa toho moze zmenit velmi vela

pipka
23. máj 2013

@florentina uff moja , co to citam ☹
no to nezavidim..a ako uz baby napisali, je jednoznacne, ze emocionalne je este nevyzreta, co je aj dost logicke, kedze este nema tri roky...aspon tak sa mi zda 😖
nuz babo rad v takomto pripade ...aj take sme mali ze deti plakavali aj niekolko mesiacov, aj vracali aj vymyslene bolesti brucha a cokolvek, len aby do skolky nemuseli...no v tomto jedine bud zaskolovat postupne...vyslovene po minutach postupne pridavat, ale ak by bolo mozne, s tebou, aspon mesiac chodit tak, ako lucka pisala, ze je s malym ona v triede ...ja viem, nie je to po chuti ucitelkam...sama z vlastnej skusenosti to moc nemam rada, lebo ked to vidia ostatne deti potom sa aj ony dozaduju mamy 😒 ☹ ale ak je to takto ku koncu sk. roka napr. tak je to ok, lebo to uz su ostatne deti zvyknute ...ale ked by sa mi v septembri vovalilo do triedy co i len 5 mamiciek s detmi a dalsich 15 deti by tam mamu nemalo...no pomoc 😝 to je viac ako 100%, ze minimalne dalsich 5 co tam mamu nemaju by zacalo plakat za mamou...takze tazko radit 😒
skuste sa najprv len prechadzat okolo skolok, ukazuj jej ako sa deti hraju, pripadne sa niekde na ihrisku daj do reci s niekym, kto uz do skolky chodi, a povypytujte sa, co sa tam naucili, ako tam papaju, hajaju, hraju sa...ze tam ma kazdy kopu kamaratov a podobne 😉
mozno to lepsie vezme ak jej nejake dieta povie, ze je tam super a ze deti sa tam tesia 😉

v kazdom pripade drzim palce a ak by si aj ostala doma a o robotu prisla, ber to tak, ze aspon si urobila v danej chvili to naj pre svoju dcerku 😉 praca este bude..ale ak by mala mala mat dozivotne traumy, to by si nerozchodila...cmuk 😉

pipka
23. máj 2013

@luciahromadkova ale ale moja...sak figurky neutralne, v kazdej stvortriedke je nas rovnako 😀 😀 😀
ale nie 😉 jasne, sprav ako mas uz nakres...podla mna super 😉 verim, ze torticka bude krasna a Gabina padne na rit 😎

benjik
23. máj 2013

@florentina mrzí mě tvé trápení.Možná tě trochu uklidní,že má dcerka měla ve stejném věku to samé - z ničeho nic ji nesměla hlídat babička,táta,nikdo. Postupně se to samo srovnalo. Držím pěssti,at je to u vás také brzo v pořádku.

vikirobi
23. máj 2013

Prosím nemáte někdo postup nebo nevíte odkaz,kde je nafocenej postu marcipánovýho
medvídka?Obyčejnýho medvídka,žádnýo Pu nebo jinou pohádkou bytost.Třeba plyšovýho 🙂 Gůgluju už celej den,našla jsem snad všechno,jen ne medvídka ☹

aduskatt
23. máj 2013

@vikirobi www.mnamuela.sk v sekcii Pracovné postupy na vrchu stranky si najdi

luciahromadkova
23. máj 2013

@florentina asi by som to skusila este predsa len, samozrrejme s tebou, a uistila by som drobca, ze tam bude len so mnou, ze ideme na navstevu sa hrat..., ked sa nam bude chciet ist domov pojdeme a skus zistit co drobca stresuje, lebo najhorsie su asi prechody napr. deti odlozia hracky idu sa umyt a do umyvarky, alebo sa obliekaju a idu von a potom spanok, ale to zatial urcite u nas nepripada do uvahy...
boji sa mnozstva detí?, tvojho odchodu?, jedenia? skratka skus Johanke vysvetlit, ze ostane deti su samy, lebo sa uz na to citia, ale ona nie a tak tam budes s nou, aj ked len na zaciatku 20 minut a tvoj odchod, vies co normalne som ja musela prve dva dni nasho pobytu v skolke kupat a sprchovat drobca, skratka otca nechcel a odmietal, hoci chodia spolu von na bicykli a poobede bol s nim a ma to rad, reval nenormalne a dozadoval sa mna... a aj to je prejav ze teda niekde chodi... a teda poviem pravdu, ze som rada, ze ja nie som pod tlakom prace, lebo potom by to bolo horsie...
skratka mozno teraz nastalo obdobie, kedy sa nieco u nej vo vývine mení a ona reaguje citlivo a dozaduje sa teba a je to momentalne pre nu velmi stresujuce, ale mozno o mesiac bude ina situacia..., drzim palce a myslim si, ze to ako Johanka reaguje je prirodzene, lebo doma je ona v centre pozornosti a skolka je pre nu nove prostredie a nova skusenost a ona preziva stres.., a ona pre citlivejsiu povahu reaguje aj prave tými zdravotnými problemami. Radit sa univerzalne neda, lebo každe dieťa je iné, neboj sa zvykne si. A co sa tyka psychologa, zatial nehladaj, robila som ako ucitelka adaptacny program v materskom centre aj so psychologickou ako hra na skolku, a tiez sme to robili obdobne. Deti boli prve dni s maminou a az potom samotne na 2 hod. a postupne. Robili sme to cez prazdniny, aby si zvykli a v septembri isli do skolky v pohode, ale aj tak to nebolo celkom tak, lebo aj tie deti co sli k nam do skolky, rano si poplakali, hoci ma ako ucitelku poznali. Bolo pre nich nove prostredie alebo plakali preto, ze plakali aj ostatne deti.

mizulienka
23. máj 2013

ahojte dievcata,
mysite, ze spodne poschodie puncova, unesie horne marlenku?
unesie to?